SPIN

Po Francuzach ZPP – Auto przejął podsiedlecki Bozamet

Beata Głozak piątek, 28 listopada 2014, 17:30 Siedlce

BOZAMET z podsiedleckiego Ujrzanowa przejął dawne ZPP – AUTO w Siedlcach. Umowę przedwstępną podpisano 5 listopada. Nowy właściciel przejął wszystkich 130 pracowników. Informację taką przekazano podczas konferencji prasowej w budynku ZPP – Auto.

– Miesiąc temu dostałem informację, że firma francuska, która trzy lata temu przejęła upadłe ZPPAuto zakończyła swoją działalność na tym terenie i firma ponownie jest na sprzedaż – powiedział podczas dzisiejszej konferencji w firmie Sławomir Zawieska, właściciel Bozametu. – Długo razem z pracownikami rozważałem czy zdecydować się na kupno firmy. 5 listopada podpisaliśmy umowę przedwstępną. Powinno tu pracować około 300 osób. Firma jest przygotowana do produkcji i są już klienci – dodał.

Przypomnijmy. Trzy lata temu, dokładnie 1 lipca sąd ogłosił upadłość ZPPAuto. Kilka dni później do firmy wszedł syndyk, a potem firmę przejęła francuska Altia Group, która z kolei swoją działalność zakończyła w tym roku.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe BOZAMET jest dostawcą komponentów do plandek, zabudów pojazdów użytkowych, konstrukcji stalowych i wielu innych,  zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

foto: arch. redakcji

21 komentarzy

 1. ale newsy dodano 7 lat temu

  I to są newsy. To są konkrety, a nie same populistyczne gadki-szmatki. Wczoraj Struzik podpisał kontrakt, z którego jasno wynika, że Siedlce otrzymają kasę na centrum przesiadkowe, dokończenie obwodnicy, ośrodek onkologii w szpitalu i laboratorium w UPH. To są konkrety szanowni państwo!

 2. ws dodano 7 lat temu

  Kudelski to jednak spoko gość

 3. efaster dodano 7 lat temu

  pani Aneto zmięcie "TYP" na TVP bo aż żeby bolą

  PS.
  proszę nie podpisywać się moim nikiem (mocno się z nim utożsamiam) jak to miało miejsce w posie o Elektryku (te dwa wpisy nie są mojego autorstwa)

  • Aneta Borkowska dodano 7 lat temu

   Dziękuję i przepraszam. Już poprawione.

  • @ krzycho dodano 7 lat temu

   To mi się podoba. Grunt, że żeby nie bolą.

  • INFO dodano 7 lat temu

   co zmiecie? kurz zmiecie się? Sam się nie zmiecie. A zmieńcie …..? A to co innego

 4. No i na początek niezwykły zaszczyt dodano 7 lat temu

  wizyta samego prezesa.

 5. bjm dodano 7 lat temu

  Jeszcze Mostostal niech ktoś rozsądny kupi i będzie pięknie 🙂

 6. radość dodano 7 lat temu

  m-c temu płacz, a teraz tak już dobrze w ZPP.

  • zwolniony dodano 7 lat temu

   Już teraz nowy właściciel posłał na bruk ludzi , którzy mieli umowę na czas określony , a ci szczęśliwcy którzy jeszcze pracują muszą biegiem latać do toalety bo tak rozlicza ich z czasu pracy.

 7. Strąg dodano 7 lat temu

  Kit kit woda woda – samochodziki pisowskie przed dwunastą śmiech .

 8. toporoiks dodano 7 lat temu

  A ile w łapę wziął syndyk masy upadłościowej?

 9. Siedlczanin dodano 7 lat temu

  Dobrze, że zakład przejmuje lokalny, polski przedsiębiorca a nie jak w większości przypadków w Siedlcach wszelkie duże zakłady jeśli nie splajtowały
  (tj. Karo, Stalchemak, Miś) poprzez głupie zarządzanie, to zostały sprzedane zagranicznym firmom np. Drosed (Francuzi), Fenes(Włosi), Mostostal (Fundusze inwestycyjne z całego świata), ZPP FSO (Koreańczyzy). Oby tylko Bozametowi się udało i rozkręcił zakład podnosząc zatrudnienie.

 10. Olek dodano 7 lat temu

  To się rozumie:-)

 11. Toma dodano 7 lat temu

  Czy Bozamet przejął zobowiązanie finansowe ZPP Auto wobec pracowników (byłych i obecnych) ZPP Auto, którym zakład winien jest pieniądze tytułem wypłat zaległych wynagrodzeń (tudzież odpraw dla tych, którzy zmuszeni byli odejść/byli zwolnieni?)?

 12. a jednak Polacy dodano 7 lat temu

  Czy Bozamet dostanie preferencyjne warunki jak zagraniczni inwestorzy? Bo już chyba czas skoro chce udźwignąć ten ciężar w warunkach polskiej gospodarki.

 13. DAJDAJDAJ dodano 7 lat temu

  Toma do zaległych zobowiązań ustawiła się długa kolejka po swoje pieniądze..na czele z UM, PECem, PWiKiem i PGE. Wydaje mi się ,że syndyk jak sprzedaje to bez zobowiązań – powinien je uregulować z pieniędzy które dostał za sprzedaż zakładu. Więc jeśli ktoś ma chęć jeszcze powalczyć ,to ostatnia szansa na wyrwanie grosza.

 14. Anonim dodano 7 lat temu

  Pracowalem tam spory czas przed i po koreńcach teraz troche nieciekawie to wyglada jak sie przejezdza obok ale moze nowy wlascicie bedzie skuteczniejszy od poprzednich wlascicieli i powoli wyprowadzi firme na prosta bo jest tego warta i ma potencjal.Powodzenia

 15. ja... dodano 7 lat temu

  Pracowalem tam szmat czasu. Powodzenia

 16. Bozamet_DNO dodano 7 lat temu

  Prezesik ma tupet, przy kaczorku i swoim nowym koleżce pudelskim obiecywał utrzymanie stanowisk pracy, a juz kilkanaście osób wyleciało na zbity pysk i to zapewne nie koniec. Pracownicy jak parobki wcinaj.

 17. Anonim dodano 6 lat temu

  solidarnościowiec !!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?