SPIN

W mieście spadło bezrobocie

Aneta Borkowska czwartek, 4 grudnia 2014, 13:06 Aktualnie

Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach opublikował statystyki bezrobocia za październik. Zgodnie z nimi liczba zarejestrowanych bezrobotnych siedlczan spadła w porównaniu do września o 201 osób. We wrześniu zarejestrowanych było 3680 osób, na koniec października było ich 3479.

Bezrobocie w liczbach

kobiety – wrzesień: 1776, październik: 1673

z prawem do zasiłku – wrzesień: 411, październik: 418

do 25 roku życia – wrzesień: 429, październik: 391

powyżej 50 roku życia – wrzesień: 1006, październik: 980

niepełnosprawni – wrzesień: 278, październik: 260

źródło: PUP Siedlce

7 komentarzy

 1. Rybka. dodano 7 lat temu

  NIE WIERZĘ ZSMP DYREKTOR.

 2. Andy dodano 7 lat temu

  Chyba ludziska wyemigrowali z tego smutnego jak (…) miasta lub do Wa-wy dojeżdżają bo "Łukowiance" ciężko miejsce siedzące znaleźć z rana lub na powrocie- dojeżdżam już ponad 5 lat

 3. matrix dodano 7 lat temu

  A w procentach?

 4. ja też z "Łukowianki" dodano 7 lat temu

  Cieszy mnie bardzo, że bezrobocie w mieście spada… ale czy to oby na pewno zasługa naszych włodarzy…? Wydaje mi się raczej, że spadek bezrobocia jest wprost proporcjonalny do zwiększającego się z tygodnia na tydzień obłożenia pociągów do Warszawy.
  Mówiąc wprost: gdyby dojeżdżający do Warszawy każdego dnia nad ranem i wracający z niej wieczorem nagle wrócili do Siedlec, to bezrobocie w mieście zapewne podwoiłoby się co najmniej…
  Pozdrawiam optymistów z siedleckich urzędów 🙂

 5. wacek dodano 7 lat temu

  Mam prośbę, porównajcie liczbę miejsc pracy w Siedlcach np. -1.12.2013r. z 01.12.2014r. To da obraz Siedlec jeżeli chodzi o zatrudnienie a nie jakieś statystyki np. zarejestrowanych bezrobotnych, bo co ma to do spadku bezrobocia?

 6. też dojeżdżający dodano 7 lat temu

  Podpisuję się pod "ja też" itd.
  Ja dojeżdżam już ponad 14 lat do Wawy i naprawdę nigdy nie było tak zwanego "obłożenia" pociągów do stolicy jak obecnie. Zatem obniżenie wskaźnika bezrobocia to sukces niczyj, albo też braku pracy w Siedlcach. A raczej brak pracy obciąża dotychczasowych decydentów.

 7. Pablos dodano 7 lat temu

  Spadła liczba ZAREJESTROWANYCH bezrobotnych, a nie liczba bezrobotnych…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?