SPIN

Jonek przed sądem? Polimex-Mostostal chce naprawy szkód

Beata Głozak piątek, 5 grudnia 2014, 22:36 Aktualnie

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimeksu-Mostostalu podjęło uchwałę ws. wyrażenia zgody na dochodzenie od Aleksandra Jonka roszczeń o naprawienie wyrządzonych spółce szkód. Chodzi o okres od 1 stycznia 2011 roku do 10 maja 2013 roku, czyli kiedy ten był wiceprezesem spółki.

W przyjętej wczoraj uchwale czytamy, że sprawozdania finansowe spółki za rok 2011 nie tylko zawierały nierzetelne dane, ale nie spełniały też wymagań przewidzianych prawem. Polimex-Mostostal miał ponieść również szkody w związku z wypłatą pracownikom w roku 2011 i 2012 zaliczek na poczet premii i samych premii. Pieniądze okazały się być nienależne.

Uchwała legitymuje zarząd spółki do wytoczenia Aleksandrowi Jonkowi „powództwa lub powództw o odszkodowanie, wniesienia wniosku o zawezwanie do próby ugodowej, wszczęcia mediacji, zawarcia z nim ugody przed sądem lub mediatorem oraz podjęcia wszelkich czynności w celu dochodzenia, ustalenia, zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczeń spółki”.

Warunki ewentualnej ugody ma ustalić zarząd Polimeksu-Mostostalu. Podobne uchwały podjęto w odniesieniu do działalności byłego prezesa PxM Konrada Jaskóły i byłych wiceprezesów: Grzegorza Szkopek i Zygmunta Artwik.

info. bankier.pl/opr. bg

4 komentarze

 1. PM dodano 8 lat temu

  Może chociaż w tym przypadku wysokie zarobki zostaną połączone z osobistą odpowiedzialnością za niegospodarność – w świecie polityków w PL to niestety nie możliwe 🙁

 2. Edek Cz. dodano 8 lat temu

  O OO ! To kolejna sprawa pana Jonka pupila siedleckiego Pisu, a w dawnym ustroju PZPR.

 3. Qaw dodano 8 lat temu

  Żal

 4. znać historię miasta to nie wstyd dodano 8 lat temu

  "Podobne uchwały podjęto w odniesieniu do działalności byłego prezesa PxM Konrada Jaskóły i byłych wiceprezesów: Grzegorza Szkopek i Zygmunta Artwik."

  A więc nie tylko ew. Jonek, ale – jeżeli już – to cały były zarząd. Skąd takie wyróżnienie w tytule AJ ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?