SPIN

Wojciech Kudelski po ślubowaniu

Aneta Borkowska wtorek, 9 grudnia 2014, 09:29 Aktualnie, Siedlce

W urzędzie miasta trwa kolejna powyborcza sesja. Wybranemu na trzecią kadencję Wojciechowi Kudelskiemu wręczono zaświadczenie o wyborze na prezydenta, a ślubowanie na radną złożyła startująca w wyborach samorządowych z listy Prawa i Sprawiedliwości Teresa Sikorska.

Sikorska będzie radną, bo z racji wygranych wyborów prezydenckich swoje miejsce w radzie miasta zwolnił Wojciech Kudelski. Ten w krótkim przemówieniu tuż po złożeniu ślubowania zaznaczył, że zawsze podkreślał wagę rady miasta, a o działaniach samorządu mówił „my” a nie „ja”.

Na początku tej nowej kadencji „my” spowodujemy dalszy rozwój naszego miasta, „my” spowodujemy, że miasto będzie rozwijało się, „my” spowodujemy, że liczba ludności w tym mieście będzie rosła i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce, odpowiednią przestrzeń do życia.

Wśród gości na sali obrad pojawili się siedleccy posłowie: Krzysztof Tchórzewski (PiS) i Jacek Kozaczyński (PO). Obaj pogratulowali obecnemu prezydentowi wygranej.

„Skutecznej współpracy”

– Nowemu prezydentowi chciałbym życzyć skutecznej współpracy z radą miasta. Po to jest rada, żeby korygowała propozycje pana prezydenta i żeby razem wypracowywali dobre rozwiązania – powiedział Tchórzewski. – Mam to przekonanie, że spokój prezydenta i jego gotowość do współpracy przyczynią się do tego, że w naszym mieście nadal będzie widoczny dynamiczny rozwój – dodał.

W podobnym tonie wypowiedział się Jacek Kozaczyński, do niedawna konkurent Wojciecha Kudelskiego w walce o fotel prezydenta Siedlec.

– Kurz wyborczy powoli opada. Teraz trzeba pracować dla Siedlec, żeby wspólnie uszczknąć coś z tych miliardów czekających w Brukseli, bo to ostatnia szansa dla Polski – przypomniał. – Proszę wszystkich, abyśmy wspólnie pracowali dla dobra miasta.

Słowa krytyki popłynęły zaś ze strony innego kontrkandydata Wojciecha Kudelskiego i obecnego radnego – Andrzeja Sitnika.

Bezpartyjny krytyczny

Reprezentujący Bezpartyjne Siedlce Sitnik z mównicy nawiązał do, jego zdaniem, nieczystej kampanii wyborczej, komentarza powyborczego wiceprezydent miasta Anny Sochackiej, a od samego Wojciecha Kudelskiego zażądał przeprosin za „oskarżenie go o fałszerstwo wyborcze”.

W komentarzach powyborczych pani radna Anna Sochacka wyraziła taką opinię:

„Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Prosiłam tych, którzy głosowali na mnie, aby zagłosowali na Wojciecha Kudelskiego. Ja się cieszę z jednego: że mieszkańcy uważają, że miasto to jest poważna sprawa i że nim muszą kierować ekonomiści i inżynierowie, że to nie jest boisko sportowe. I dlatego tak zagłosowali. I mogą spokojnie spać, że nie będzie zawieruchy.”

To są słowa odnośnie mojego wykształcenia i tego czym się zajmowałem. Na pierwszej sesji radna Sochacka wnioskuje, aby przewodniczącym rady miasta został człowiek z wykształcenia AWF i który zarządzał obiektami sportowymi. Może kiedyś to zrozumiem, ale jak teraz mogą się czuć Tomasz Araszkiewicz, Arkadiusz Mazurkiewicz, Maciej Nowak, Adam Tomczuk i ja? W takim razie jaka rola jest dla nas, tych którzy nie mają wykształcenia ekonomicznego?

W trakcie sesji dokonano także wyboru przewodniczących i składów komisji problemowych Rady Miasta.

fot. Dariusz Dybciak/tekst zmieniony

26 komentarzy

 1. 112 dodano 7 lat temu

  Panie Andrzeju a mnie pan powinien przeprosić za to ze znalazł się pan w radzie miasta!!!
  nie życzę sobie by pan mieszkał w mieście w którym i ja mieszkam!

 2. Anonim dodano 7 lat temu

  Dobry gospodarz dba o własne obejście.Tymczasem budynek Urzędu Miasta – mienie społeczne wygląda jak ruina : brudny,z zaciekami na ścianach ,z odpadającym tynkiem i wybitymi szybami.Wstyd w środku miasta.

  • btw dodano 7 lat temu

   Ten komentarz to prowokacja czy nieznajomość faktów? Przecież obecny Prezydent wielokrotnie mówił o potrzebie remontu, a konkretnej – potrzebie budowy nowego magistratu, bo obecna siedziba jest w opłakanym stanie. Budowa nowego wychodzi na papierze taniej niż remont obecnego.

   • Realista dodano 7 lat temu

    Właśnie MÓWIŁ, a nie coś robił. Mówić, czy obiecywać żadna sztuka! Wolałbym takiego prezydenta, który ROBI, a nie mówi.

  • czytamuwaznie dodano 7 lat temu

   jak chcieli budowac nowy urzad bo praktycznie tyle samo bedzie to kosztowalo co przebudowa obecnego budynku to wrzask i krzyk. A mielibysmy pieknie ogarniete samo centrum miasta, o placu z prawdziwego zdarzenia i konkretnym parkingu podziemnym nie wspomne i nie wspomne o tym, ze nie trzeba by bylo latac z pilsudskiego na skwer ze skweru jeszcze gdzies i za samochodowka tez cos tam jest. tra ge dia

 3. ulka dodano 7 lat temu

  Sitnik nie może pogodzić się z porażką, to już jest niesmaczne.

  • a może tak więcej informacji dodano 7 lat temu

   wklejam:
   "Poszło o wuefistów Pierwsze wystąpienie Andrzeja Sitnika na Radzie Miasta dotyczyło powyborczego komentarza Anny Sochackiej, która cieszyła się z wygranej Wojciecha Kudelskiego mówiąc, że "cieszy się iż miastem będą rządzić ekonomiści i inżynierowie, a nie wuefiści", nawiązując tym do wykształcenia A. Sitnika.
   – Następnie Anna Sochacka na pierwszej sesji Rady Miasta zgłasza na ważną funkcję przewodniczącego Rady Miasta Henryka Niedziółkę, także wuefistę – mówił A. Sitnik.
   Lider Bezpartyjnych Siedlec stwierdził, że chce współpracować, ale nie jest mu to dane. Na poprzedniej sesji, gdy wybierano wiceprzewodniczących Rady Miasta w prezydium zasiadło dwóch przedstawicieli PiS i jeden PO. "
   Gwoli ścisłości trzeba jeszcze przypomnieć, kim z wykształcenia jest pani Sochacka – emerytka, obecnie wiceprezydent miasta.

   • Karol dodano 7 lat temu

    Dokładnie TAK wuefista, czyli "pan od fikołków" i co gorsze nie potrafiący publicznie przemawiać, ani utrzymać porządku na sesji RM, które próbuje "prowadzić".

  • on dodano 7 lat temu

   Z jaką porażką? Pomimo że to nie mój idol to uważam że on jeden może mówić wygrałem! bo: PiS i STS liczyli na więcej mandatów, Kudelski na to że wygra w pierwszej turze, Kozaczyński i Sochacka na to że jak będzie druga tura to właśnie z którymś z nich a nikt nie liczył że Sitnik będzie w drugiej turze i zdobędzie ponad 45% poparcia, dlatego uważam że tylko on wygrał.

   • mr2 dodano 7 lat temu

    tak. wygral ale przegral. jaroslaw k. mysli podobnie od wielu wielu lat 😀

 4. efaster dodano 7 lat temu

  Poszło o "wuefistów". To prawda tylko, że Niedziółka to przedstawiciel gier zespołowych, a Sitnik niszowego sportu indywidualnego – zapasów. A swoją drogą i ten, i ten to żenada.

  • lama dodano 7 lat temu

   efaster to Ty czy Twoja podróbka? Sitnik jest ok, ale za te 45% teraz nie będzie miał łatwo

 5. antySITNIKwa dodano 7 lat temu

  Sitnik jest takim samym emerytem jak Sochacka (oboje emeryci – pewnie nie wszyscy wiedzą)

 6. PL dodano 7 lat temu

  z tego co mi wiadomo to Sochacka posiada najbardziej kierunkowe i merytoryczne wykształcenie z rady miasta – skończyła ekonomikę budownictwa na SGH,

  trochę szkoda sitnika będzie musiał teraz przez 4 lata sam szczekać i gadać głupoty (jak dzisiaj),

  • Realista dodano 7 lat temu

   Polemizował bym z tym kierunkowym wykształceniem. Faktem bezspornym jest, że skończyła nie SGH, tylko SGPiS (to ta sama uczelnia, tylko inaczej zwana za komuny) w 1978 r. No i z tego bierze się problem z jakością wykształcenia ekonomicznego Pani wiceprezydent. W tym okresie niestety w SGPiS nie wykładano ekonomii z jaką teraz mamy styczność tylko tzw. "ekonomikę przedsiębiorstw", która była pozbawiona logiki i sprzeczna z obecną ekonomią. Była to ekonomia zgodna z socjalistyczną gospodarką, jaka wówczas w Polsce obowiązywała i dokładnie wiemy jak się skończyła i w jakiej kondycji ekonomicznej zostawiła kraj na końcu lat 80. Mam wuja ekonomistę, profesora SGH, który mówił wprost o tej zmianie – rewolucja. Wg. jego słów wiele wykładowców, kobiet ze stopniem doktora po powrocie z dłuższych urlopów macierzyńskich nie potrafiło przestawić się na nową ekonomię, z którą obecnie żyjemy i odeszło z uczelni. Poza tym nie zauważyłem aby pracując jako ekonomista w SPBO i Drosedzie zrobiła karierę i uciekła do administracji i szkolnictwa. Na stronie UM Siedlce w notce o p. Sochackiej wyczytałem, że jednym z jej większych osiągnięć było dodanie do nazwy Królówki słowa "świętej" czyli Świętej Królowej Jadwigi. Dla mnie wyczyn godny pisowca, a nie ekonomisty. Osobiście znam p. Anię i uważam ją za miłą i sympatyczną osobę, ale nie widzę jej w kolejnej kadencji viceprezydenta. Ładnie się uśmiecha, jest miła, ale to za mało do zarządzania miastem z takim długiem. Parafrazując stanowi "dobraną parę" z Prezydentem – dwójka emerytów, on ładnie śpiewa, ona ładnie się uśmiecha.

 7. Lans dodano 7 lat temu

  Platforma za rok ma komisarza,ten nieudolny śmieszny posełek zniknie z życia publicznego to wstyd i żenada.

 8. do dyskutyjących tutaj dodano 7 lat temu

  Kampania wyborcza naprawdę się skończyła nie wylewajcie już tu pomyj jedni na drugich.Dosyć.

 9. OKO dodano 7 lat temu

  Na sesji pojawił się udziałowiec telewizji wschód nie jaki S obolewski ten od karlosików prawy i sprawiedliwy ..Ustawianie debat i ściemnianie to mobilizuje ludzi do nie oglądania tej śmiesznej telewizji rydzykoskiej.

 10. wyborca dodano 7 lat temu

  Jak wygral jak orzegral. O czym to rozmowa. Juz nie jeden probowal krzyczec i nic tego. Podobno radni jeden z radnych od Sitnika juz sie wstydzi co zrobil. Uciekaj Pan z tamtad do kiedy czas bo pozniej moze byc za pozno.

 11. Zostali dodano 7 lat temu

  Przewodniczącymi komisji zostali:
  Rewizyjna – Jerzy Myszkowski
  Budżetu, Inicjatyw Gospodarczych i Przemysłu – Grzegorz Chwedoruk
  Oświaty – Arkadiusz Mazurkiewicz
  Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny – Krzysztof Majchrzak
  Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska – Elwira Banach
  Gospodarki Komunalnej i Infrastruktury – Tomasz Araszkiewicz
  Kultury i Sztuki – Jadwiga Skup
  Gospodarki Mieszkaniowej – Anna Sochacka
  Sportu i Rekreacji – Maciej Nowak

  Może ktoś wie co to:
  "Gospodarki Mieszkaniowej – Anna Sochacka." znaczy?

  • on dodano 7 lat temu

   to znaczy że może być nowa koalicja mówiąca o zgodzie i rozwoju

 12. Ponawiam pytanie dodano 7 lat temu

  czy Kudelski – odpowiadając na wezwanie prezesa w sprawie powszechnej mobilizacji wszystkich pisowskich samorządowców startujących w wyborach w dniu 13 grudnia – weźmie udział w tym marszu, którego hasłem jest: zagrożenie suwerenności kraju poprzez sfałszowanie wyborów?
  Jeżeli ktokolwiek z siedleckiego samorządu weźmie w tym marszu udział, będzie to oznaczało, że protestuje przeciwko sobie.
  A ja po ostatnich poczynaniach Kudelskiego, Sochackiej itd – jestem równiez za skróceniem kadencji tego samorządu i rozpisaniem nowych wyborów. Jedno jest pewne:P żadne pomyje wylewane na kontrkandydata – obojętnie kto nim będzie – Kudelskiemu i spółce już nie pomogą.

 13. Kudelski dodano 7 lat temu

  Mam nadzieję, że to jego ostatni raz. Bo Tchórz gadał coś o kolejnych…

 14. sitwa dodano 7 lat temu

  Radom już zrozumiał,czas na Siedlce-pogonić PIS.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?