SPIN

Pijany zasnął za kierownicą i wjechał do rowu

Aneta Borkowska piątek, 12 grudnia 2014, 11:01 Kronika Policyjna

Za jazdę pod wpływem alkoholu, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie w najbliższym czasie 24-letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Mężczyzna został zatrzymany 10 grudnia na trasie Przygody-Kownaciska, po tym, gdy zasnął za kierownicą w swoim samochodzie.

W środę wieczorem dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany przez mieszkańca powiatu o tym, że jadąc trasą z Przygód do Kownacisk zauważył stojącego w przydrożnym rowie vw golfa. Gdy zgłaszający podszedł do auta okazało się, że za kierownicą śpi mężczyzna. W czasie rozmowy, przebywający w pojeździe przesiadł się na tylną kanapę samochodu, po czym nakrył się kocem i ponownie zasnął. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który po przyjechaniu potwierdził, że w vw golfie znajduje się 24-latek, który ma w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pijany mężczyzna prawdopodobnie kierował autem i wjechał do rowu. Ponadto podczas sprawdzania jego danych w policyjnych bazach informatycznych stwierdzono, że do marca 2015 roku obowiązuje go aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z powyższym mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: podinsp. Jerzy Długosz KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?