SPIN

Przetarg na budowę tunelu dopiero w marcu

Beata Głozak poniedziałek, 15 grudnia 2014, 23:55 Siedlce

tunel_rysunek

Ani we wrześniu, ani październiku, nie w listopadzie i nie w grudniu tego roku, a w marcu przyszłego ma być rozstrzygnięty przetarg na budowę tunelu pod torami w przedłużeniu ul. Kilińskiego.

Urząd miasta po raz piąty przesunął termin. Teraz określono go na 30 marca 2015. Zmianie nie ulega natomiast zakończenie inwestycji i cały czas datowane jest na 30 czerwca 2017 roku.

Jak wynika z informacji zwartych na stronie internetowej siedleckiego urzędu – kolejne przesunięcie rozstrzygnięcia przetargu to efekt niejasności jakie zdaniem potencjalnych wykonawców zawierała dokumentacja projektowa inwestycji.

Kilka miesięcy temu mówiono, że tunelem pod torami kolejowymi będziemy mogli przedostać się na drugą stronę miasta już w lipcu przyszłego roku. Niestety – do tego czasu placu budowy nie zwolnią PKP PLK, które w rejonie dworca kolejowego wykonują swoją inwestycję.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami, na ul. Składowej na wysokości jednostki wojskowej ma być rondo. Stamtąd ma być zjazd w dół, pod tunel i prosto do ul. Kilińskiego na rondo Dmowskiego przy ul. 3 Maja. Wzdłuż wyjazdu w ulicy Kilińskiego pojawią się dwie drogi pozwalające wjechać i zjechać z Kolejowej, a ta będzie połączona z placem Zdanowskiego niewielkim wiaduktem. Sam tunel będzie miał długość ponad 100 metrów.

Koszt inwestycji oszacowano na nie więcej niż 19 mln zł netto.

18 komentarzy

 1. oświata, sport dodano 9 lat temu

  Przed wyborami wyjaśniano, że przetarg na remont LO Żółkiewskiego szybko ma się odbyć, pieniądze z tunelu będą na ten remont.
  Gdy się pisało o kiełbasie wyborczej podnieceni "żółkiewszczacy" odgryzali się na forum.
  Teraz będziemy słyszeć za 6 m-cy, za 9 m-cy, procedury, bzdury i inne ble, ble, ble.

  • wesoły lulek dodano 9 lat temu

   Pytanie tylko czy naprawdę byli to podnieceni "żółkiewszczacy" czy też urzędasowe pachołki naszego kochanego El Presidente?

 2. y. dodano 9 lat temu

  A ja się pytam, gdzie jest miejsce dla rowerów?

  • Set dodano 9 lat temu

   Elementy obiektu mostowego lub tunelu
   1. Obiekt mostowy lub tunel, w zależności od potrzeb, przeznaczenia i usytuowania, powinien mieć w szczególności:
   […]
   5) ścieżkę rowerową, z wyjątkiem tunelu do ruchu pojazdów.

 3. marek dodano 9 lat temu

  A SITNIK Z TOMCZUKIEM BY TO LEPIEJ ZROBILI!!

 4. sum dodano 9 lat temu

  Po co PIS ma budować ścieżki rowerowe, Prezesik nigdy rowerem nie jeździł, za niebezpieczne, tylko maszeruje, maszeruje do dziś…

 5. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Rowery będzie trzeba przewozić na lawetach samochodowych

 6. ja dodano 9 lat temu

  Wszystkie piękne hasła były dobre przed wyborami, pozostała niestety smutna rzeczywistość i dopóki będziemy nabierali się na obietnice przedwyborcze nic w tym mieście nie zmienimy. Tunel może i powstanie, to już konieczność by przedostać się na drugą stronę miasta, ale kiedy to nastąpi? Może przecięcie wstęgi przed następnymi wyborami by znowu mydlić oczy naiwnym

  • Lek dodano 9 lat temu

   Ten tunel prowadzi donikąd. Jak ma wyglądać dalsza droga z tunelu? Do Garwolińskiej lub Łukowskiej czyli zatkanych wylotów z innych dwóch tuneli? Przez budowę tunelu na Składową!!!!! nie powstaną inne drogi jak np. dokończenie obwodnicy północnej.

 7. Max dodano 9 lat temu

  Miasto wyda miliony na tunel, który skomplikuje miejski układ komunikacyjny a potrzebny jest przede wszystkim deweloperowi aby łatwiej sprzedać nowe mieszkania.
  A siedleckie perspektywy widać tutaj

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,262,155503190,155503190,Koscioly_tunele_orliki_pomniki.html

 8. Romek W. dodano 9 lat temu

  Tunel jest potrzebny byle mądry . Prosty wjazd na kilinskiego i bedzie ok. Cos za bardzo motaja a wiemy ze nasz wydzial dróg UM z panem cywlikiem to porazka slaby spec w tej dziedzinie i nie ma.co sie oszukiwac nie bardzo potrafia organizacje ruchu polepszyc. Teraz jak zaczna ten tunel na swoj sposob robic to moze byc koszmar. Juz obwodnice polepili ktorymi jakos slabo kierowcy jezdza a mialy byc takie.cudowne heh . Szkoda liczylem ze sitnik ich wykosi ale niestety jeszcze kilka lat meczarni z (…).

  • mr2 dodano 9 lat temu

   sitnik wielki spec. od stolkow. niespelniony nauczyciel

  • wyborca dodano 9 lat temu

   Mam nadzieję, że osoby które zauważyły szansę na zmiany w NASZYM mieście, nie będą musiały 4 lata patrzeć na beznadzieję i stanie się cud, który doprowadzi do referendum w przyszłym roku. Tego Wam i sobie życzę na najbliższy rok. Wesołych Świąt.

  • drogowiec dodano 9 lat temu

   Cylwik ma podobno duże doświadczenie … świetne CV : pracował jako magazynier ale nigdy jako drogowiec !!!
   Radójcie się Siedlczanie trójkątne rondo na Wojskowej będzie pierwsze w Polsce bravo Cylvik CV , bravo EL Presidente …

 9. a Orzełowski przeszedł do opozycji przeciwko PIS dodano 9 lat temu

  Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości coraz głośniej powątpiewają w fałszerstwa wyborcze. Jeden z liderów siedleckiego PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta Mariusz Orzełowski odciął się na antenie Polskiego Radia RDC od marszu zorganizowanego 13 grudnia przez Jarosława Kaczyńskiego
  Mówiąc o wyborach samorządowiec zastrzegł, że ocenia je przez pryzmat Siedlec, gdzie nie zostały sfałszowane. – Jeżeli są takie przypadki to są sądy, jest prokuratura i one mają rozstrzygnąć czy faktycznie zaszły tam jakieś nieprawidłowości – powiedział Mariusz Orzełowski. Gość RDC dodał, że nie jest zwolennikiem ogłaszania na ulicach, że wybory zostały sfałszowane.

  • no,no dodano 9 lat temu

   Nie odczytywał bym tego jako odcięcie od PIS.To tylko członek PIS robi sobie reklamę.

 10. ooooo dodano 9 lat temu

  Słuchajcie dalej tego populisty Sitnika. Po co robic przetarg na tunel jak i tak nie będzie można nim jeździć do kolej o dwa lata przesunęła budowę swojego odcinka.

 11. Kilińszczak dodano 9 lat temu

  Jeszcze 2 lata mam czekać na ten nowy basen w Tunelu, a ja już deskę i kajak kupiłem : (

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?