SPIN

Zawody w wyciskaniu na ławeczce

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 grudnia 2014, 15:27 Sport

laweczka

10 stycznia o godz. 16. na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 4 kolejny raz odbędą się zawody w wyciskaniu na ławeczce. Celem zawodów jest popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagowanie aktywnego uprawiania sportu w mieście.

Zawody mają charakter zamknięty otwarty. Udział w nim może wziąć każda osoba sprawna i niepełnosprawna od 16 roku życia pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do uprawiania takiej dyscypliny sportu. Zawodnicy do 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Zawody obejmują jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce (bez koszulek wspomagających). Przewiduje się rywalizację mężczyzn i kobiet w trzech podejściach, w formule Sinclair’a:
– w kategorii junior 16-18 lat,
– kategoria senior 19-30 lat,
– w kategorii 31+ dodaje się przelicznik wieku,

Dozwolony jest dowolny strój startowy, obejmujący koszulkę z krótkim rękawem (aby widoczny był wyprost łokcia), spodnie sportowe lub krótkie spodenki. Konieczna jest zmiana obuwia na sportowe. Dozwolone jest używanie opasek na nadgarstki, pasów usztywniających kręgosłup (jeśli jest on używany to powinien być noszony na kostiumie sportowym). Dopuszczalne jest używanie rękawiczek podczas wyciskania.

Organizatorem jest Tomasz Araszkiewicz, kierownik Obiektów Sportowych przy PG nr 4 w Siedlcach. Zgłoszenia i pytania można kierować na adres: tomasz5@wp.pl lub pod numerem 606 140 885

zdjęcie główne: Paweł Bareja

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?