SPIN

Boże Narodzenie w harcerskim wydaniu

Aneta Borkowska wtorek, 16 grudnia 2014, 11:46 Społeczeństwo

12 i 14 grudnia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie odbył się zlot drużyn Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

Jest to stałe wydarzenie w działalności Hufca „Podlasie”, które każdego roku gromadzi znaczną część siedleckiej braci harcerskiej. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 250 zuchów, harcerzy oraz instruktorów Hufca.
W bogatym programie zlotu, oprócz stałych pozycji związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, takimi, jak wykonywanie ozdób świątecznych, czy przygotowanie potraw wigilijnych znalazł się również spektakl w wykonaniu instruktorów hufca pt. „Historia Smoka Wawelskiego na wesoło”.

Kulminacyjnym punktem zlotu była wspólna wieczerza wigilijna, do której z uczestnikami zlotu zasiedli m. in. druhowie z OSP Zbuczyn, dyrekcja i nauczyciele z Zespołu Szkół w Zbuczynie oraz druh ksiądz pwd.Stanisław Chodźko – proboszcz parafii Zbuczyn. Uczestników zlotu oraz zaproszonych gości odwiedził również Święty Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich upominki.

Jednocześnie Komenda Hufca ZHP „Podlasie” informuje, iż Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku dotrze do Siedlec w dniu 15 grudnia będzie można odebrać w siedzibie Hufca ul. Zaremby 3 w dniach 16 – 17 grudnia w godzinach 16 – 18.

Wszelkie informacje dotyczące Betlejemskiego Światła Pokoju dostępne są na oficjalnej stronie Hufca: www.siedlce.zhp.pl

źródło: phm. Andrzej Ryś, zespół ds. promocji i wizerunku Hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?