SPIN

Komisja w sprawie dotacji dla CKiS?

Aneta Borkowska piątek, 19 grudnia 2014, 15:46 Aktualnie

Radny Andrzej Sitnik zaproponował powołanie komisji, która ma zbadać sens zwiększenia dotacji na Centrum Kultury i Sztuki o 600 tysięcy złotych.

– Nie mamy informacji na to te pieniądze poszły. Jak usłyszałem na komisji kultury że pieniądze się daje dyrektorom, a oni przygotują na co je potem wydają. Pytam się na komisji jak dyrektor wyda 600 tysięcy złotych i słyszę od skarbnika, że 300 tysięcy to są pieniądze na płace których nie ma i 300 to na plany które dyrektor CKiS podjął, ale nie ma teraz pieniędzy. Pytam radcę prawnego czy jest to naruszenie dyscypliny budżetowej. Dyrektor miał miękkie serce i pozatrudniał ludzi, ustalił wynagrodzenie, a teraz ma brak środków. Bo jak widać finezja dyrektora była tak szeroka, że nie miała odzwierciedlenia w realnym życiu. Ja proponuję aby powołać komisję po jednym członku z każdego ugrupowania i sprawdzić to, a przegłosować to możemy nawet jeszcze przed nowym rokiem – powiedział Sitnik.

Przewodniczący rany Henryk Niedziółka ogłosił 10 minut przerwy.

Komisji nie będzie gdyż radni z innych klubów nie wyrazili zgody na uczestnictwie w tej komisji. Wobec tego Andrzej Sitnik zaproponował by tematem zajęła się komisja rewizyjna.

12 komentarzy

 1. ulka dodano 7 lat temu

  Dlaczego Sochacka nie zrzeka się mandatu? Co jest!? P.S. Sitnik odstawia szopki widzę.

  • on dodano 7 lat temu

   W związku z trudnym budżetem – w ramach oszczędności- może zrezygnuje z fotela z-cy:)? Na razie jeden z-ca wystarczy

  • szopki na czasie dodano 7 lat temu

   Odstawia szopki?Tak jak PIS w sejmie. ma prawo zgłosi,cć pytanie o wyjaśnienie.

 2. bankier dodano 7 lat temu

  debeściak ten "pan artysta" – najpierw wydał kasę a potem stawia radę niejako przed faktem dokonanym… –

  • Rudolf dodano 7 lat temu

   Słyszałem głosy, że to dobry menager. Zastanawiam się jak by zareagował na to jego obecny pracodawca – właściciel Topaza gdyby jemu "wyciął" numer.

   • spoko dodano 7 lat temu

    w Topazie jest właściciel, tam takie numery nie przejdą. A Siedlce sa pisowskie i pisowcy moga robić co chcą.

    • Rudolf dodano 7 lat temu

     Dokładnie TAK! Pan P. nie tracił by czasu na zmianę budżetu, tylko zmieniłby menagera. No i z pewnością zażądałby by od "orzełka" pokrycia poniesionych strat.

 3. Młoda dodano 7 lat temu

  Czy ten bezpartyjny radny ma wiedzę o tym ,czym jest dyscyplina budżetowa, bo mnie się zdaje, że nie ma o tym bladego pojęcia. Gdzieś coś słyszał, ale dokładnie nie może sobie przypomnieć.

 4. czy Orzełowski przeszedł do opozycji przeciwko PIS do dodano 7 lat temu

  Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości coraz głośniej powątpiewają w fałszerstwa wyborcze. Jeden z liderów siedleckiego PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta Mariusz Orzełowski odciął się na antenie Polskiego Radia RDC od marszu zorganizowanego 13 grudnia przez Jarosława Kaczyńskiego
  Mówiąc o wyborach samorządowiec zastrzegł, że ocenia je przez pryzmat Siedlec, gdzie nie zostały sfałszowane. – Jeżeli są takie przypadki to są sądy, jest prokuratura i one mają rozstrzygnąć czy faktycznie zaszły tam jakieś nieprawidłowości – powiedział Mariusz Orzełowski. Gość RDC dodał, że nie jest zwolennikiem ogłaszania na ulicach, że wybory zostały sfałszowane.dodano 2 dni temu
  Odpowiedz
  Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości coraz głośniej powątpiewają w fałszerstwa wyborcze. Jeden z liderów siedleckiego PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta Mariusz Orzełowski odciął się na antenie Polskiego Radia RDC od marszu zorganizowanego 13 grudnia przez Jarosława Kaczyńskiego
  Mówiąc o wyborach samorządowiec zastrzegł, że ocenia je przez pryzmat Siedlec, gdzie nie zostały sfałszowane. – Jeżeli są takie przypadki to są sądy, jest prokuratura i one mają rozstrzygnąć czy faktycznie zaszły tam jakieś nieprawidłowości – powiedział Mariusz Orzełowski. Gość RDC dodał, że nie jest zwolennikiem ogłaszania na ulicach, że wybory zostały sfałszowane.

 5. Wanda dodano 7 lat temu

  A po komisja !!! Tą sprawę trzeba zgłosić do Prokuratury. Dyr Orzełowski jawnie działał na szkodę jednostki, którą zarządzał. To jest po prostu SKANDAL !!!

 6. mucha dodano 7 lat temu

  CKiS nigdy nie będzie mieć pieniędzy jak będą tak rządzić ,, artysci'', a jeszcze niedawno CKiS miało kilka milionów zł. Panowie bezpartyjni jeśli uderzą w dobry punkt to może zawrzeć.

 7. romek dodano 7 lat temu

  Sitnik dobrze mowi i robi, czy nie warto zlustrować na co kasa idzie ? Chce CKIS zbadać co tam za wały robili to trzeba. Bo ogromne pieniadze budzetowe
  a tam wybryki sie odbywają i samowola,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?