SPIN

Szczęśliwego, Droższego Nowego Roku…

Beata Głozak niedziela, 21 grudnia 2014, 22:45 Siedlce

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Energetyczne – w cenach usług tych miejskich spółek w nowym roku planowane są podwyżki.

PWiK nie podniesie opłat za wodę, ale chce zmienić ceny gdzie indziej. Jak powiedział nam Adam Jonczyk, prezes spółki został już złożony odpowiedni wniosek zgodnie z którym cena za wodę, opłaty stałe i wody opadowe pozostaje bez zmian, ale podniesiona zostanie opłata za ścieki.

– Taryfa jeszcze nie została zaakceptowana, ale na pewno będzie to poniżej złotówki – 94 gorsze za metr sześcienny. Nowe stawki będą obowiązywać od 1 marca na kolejny rok. Podwyżki to efekt zwiększonego majątku spółki – przyznał.

W PEC-u obecna taryfa kończy się 23 stycznia i jak mówi Krzysztof Figat w nowej spółka musiała złożyć nowy wniosek. Planowany wzrost cen ciepła to między 1 a 2 procent. Podczas wcześniejszych rozmów podwyżek nie deklarowało MPK.

22 komentarze

 1. Zibi dodano 7 lat temu

  Dziękujemy za podwyżki panu Kudelskiemu Tchórzewskiemu i radnym PiS ,STS i czekamy na inne niespodzianki z nowym rokiem.

 2. kimono 62 dodano 7 lat temu

  Żyję 50-lat i niqdy nowy rok nie przyniósł obniżek a woda scieki prąd to już norma

 3. Anonim dodano 7 lat temu

  Dopiero się cieplutko pousadzali na stołkach,a już zaczynają się panoszyć jak wszy na grzebieniu.Może zamienią się z przeciętnymi ludżmi na dochody i wtedy porozmawiają o podwyżkach.

 4. pamiętający dodano 7 lat temu

  Z haseł przedwyborczych zamieszczonych na stronie fb Wojciecha Kudelskiego :" Czy wiesz, że za prezydentury Wojciecha Kudelskiego nigdy nie podniesiono w Siedlcach podatków" >

 5. on dodano 7 lat temu

  No i kto podwyższa czynsze, miasto czy administracje, na które ciągle psioczymy. Już po wyborach więc trzeba nadrobić zaległości z roku przedwyborczego, czyli 2014 w którym nie było podwyżek tych mediów. Zobaczymy co zrobią radni (nauczyciele WF-u) na głosowaniu podwyżek PWiK. A odnośnie PC-u to jeszcze nie tak dawno pan prezes (specjalista od kogeneracji) mówił że podwyżek nie będzie . A tak w ogóle to dziękuję "jak nie wiem co" za prezenty na Nowy Rok od nowo wybranych władz jeżeli zapowiedzi się spełnią.

 6. szczery dodano 7 lat temu

  Dlaczego zakupione przez PEC turbiny generują podwyżki za ciepło? Śmię twierdzić , że to kpina z mieszkańców, a nie przyjazny samorząd.
  Jeżeli inwestowanie naszych społecznych pieniędzy w energię odnawialną pociąga za sobą podwyżki – to my energii w takim wydaniu nie potrzebujemy.

 7. wojtus29 dodano 7 lat temu

  Tylko czekałem na to jak obłudnicy podwyższa opłaty.A jak się zarzekał milosciwie nam panujący ze nie będzie żadnych podwyżek.Niech płacą ci co na nich głosowali,mnie to….rura.

  • Za gejami nie jestem. dodano 7 lat temu

   Współczuję jeśli lubisz rury w tyłku…

   • wojtus29 dodano 7 lat temu

    zawsze mnie mówili ,nie dyskutuj z baranimi łbami bo sprowadzą cie do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem,i ………mieli racje.

   • ona dodano 7 lat temu

    Jeżeli zawsze słowo "rura" kojarzy ci się z d..ą to bardzo ci współczuję.

    • wojtus29 dodano 7 lat temu

     faktycznie, (…) …….niereformowalny!!!

 8. Anonim dodano 7 lat temu

  No tak Wam dobrze, podwyżki powinny być w granicach 40%, tak chcieliście, to macie. Później będzie więcej.

 9. Mieszkaniec Siedlec dodano 7 lat temu

  Takie spółki powinny pozyskiwać dochód jedynie do poziomu samofinansowania się a nie zarobku.
  To przyniosło by spadek cen opłat za te niezbędne do Naszego funkcjonowania produkty.
  Niestety potrafią jedynie drążyć nasze portfele za zgodą władz samorządowych – WSTYD !!!

 10. Absolwent Żółwie wskiego dodano 7 lat temu

  Podziękujemy tym wszystkim PiSowcom który zgotowali nam taki żywot. Brawo Mochery! !

 11. Absolwent Żółwie wskiego dodano 7 lat temu

  Niech zyje nam prezydent Kudelski i jego swita! BRAWO!

 12. mario dodano 7 lat temu

  Zwiększony majątek spółki…..hm…. no teraz rozumiem….skąd te odwyżki i czym są uzasadnione….to wszystko wyjaśnia….

 13. dew dodano 7 lat temu

  Popieram Anonima i Zibi. Baardzo dziękujemy. Zwłaszcza my- rodziny wielodzietne….

 14. Andy dodano 7 lat temu

  Poproszę o chwalebne komentarze nt tej decyzji od osób głosujących na PIS i Prezydenta Siedlec – bo ja nic nie mogę napisać, jak zawsze przypominam o 50 mln zł za za turbiny, które podobno sobie są- Pozdrawiam przed Świętami

 15. Jurek dodano 7 lat temu

  Tak wybrali co niektórzy. Trzeba było mądrze wybierać, a nie teraz narzekać.

 16. cudek dodano 7 lat temu

  Najważniejsze, żeby prezesi i rada nadzorcza mieli apanaże!!! Mieszkam w bloku i ciągle mam niedopłatę za wodę! Co roku drożej!?

 17. powinno być tak dodano 7 lat temu

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17196615,Porzadki_najmlodszego_prezydenta_w_Polsce__Obnizyl.html#BoxWiadTxt

 18. Szef szabu wyborczego Andrzeja Sitnika dodano 7 lat temu

  Nie czas na łzy kiedy mleko się rozlało. Był czas na zmiany i co… Przespaliście, zaniedbaliście, zignorowaliście… A teraz pozdrawiam wszystkich, którzy obudzą się w nowej rzeczywistości i zapraszam do naszej telewizji azeo.tv. Zaczynamy działać już w styczniu i zapraszamy na obszerne relacje z posiedzeń komisji i sesji Rady Miasta. Zobaczycie, ocenicie i złapiecie się za głowy ze zdziwienia.
  Pozostawiam z tym tematem Marek. Jastrzębski

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?