SPIN

Inwestycja PEC praktycznie ukończona

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 grudnia 2014, 22:19 Aktualnie, Siedlce

Przedsiębiorstwo Energetyczne kończy modernizację sieci ciepłowniczej wzdłuż ulicy 3-Maja. Niespełna kilometrowy odcinek jest już skończony w 95 procentach.

– Główne roboty zostały już wykonane, czyli od komory przy skrzyżowaniu ulicy Floriańskiej z 3 Maja, aż do komory przy ulicy Wojska Polskiego i 3 Maja – mówi Krzysztof Figat, prezes PEC. – Zostały poprawione komory ciepłownicze, a także otwarta została ścieżka rowerowa – dodaje. Do całkowitego ukończenia zostały już tylko prace w komorach, niewidoczne dla mieszkańców. – Chcieliśmy projekt skończyć trochę wcześniej, ale wiadomo przy pracach na wolnym powietrzu wiele robót jest uzależnionych od pogody, ale mamy jeszcze czas – podkreśla Figat.

Modernizacja sieci jest częścią projektu „Program poprawy infrastruktury technicznej dla Miasta Siedlce” współfinansowany ze środków europejskich. Koszt całej inwestycji wyniósł 4,7 mln zł, z czego 3,5 mln zł zostanie sfinansowane dzięki preferencyjnej i niskooprocentowanej pożyczce. Projekt zakłada przystosowanie układu wody sieciowej oraz układu chłodzenia do potrzeb odbioru ciepła przy wykorzystaniu turbiny parowej. W efekcie zwiększono możliwości wytwarzania energii bez zwiększania zapotrzebowania na paliwo gazowe co jednocześnie ma zmniejszyć emisję zanieczyszczeń.

5 komentarzy

 1. siedlce dodano 7 lat temu

  A zatem jak zapotrzebowanie na gaz mniejsze to i ceny za ciepło winne zmaleć. Panie Figat Szczęśliwe Tańszego Roku 2015.

 2. Ja, Marian dodano 7 lat temu

  Praktycznie to nie znaczy, że ukończona.

 3. siedlce dodano 7 lat temu

  Składałem Panu Figatowi Szczęśliwego Tańszego Roku już przedpołudnie temu. Ale chyba panie moderatorki to śpią przed balem

 4. siedlce dodano 7 lat temu

  Teraz to już po ptokach. Sylwester i życzenia składałem wczoraj. Piękne Panie chyba naprawdę spały.

 5. taniej! dodano 7 lat temu

  mniejszych cen od pec! ile procent podwyżek dla prezesa pec w ciągu ostatnich lat tyle procent obniżki cen za ciepło dla szaraczków! żądamy!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?