SPIN

Siedlczanie mogą być spokojni. Gabinety lekarskie otwarte

Beata Głozak czwartek, 1 stycznia 2015, 21:34 Siedlce

Konflikt jaki od kilku dni trwa pomiędzy ministerstwem zdrowia a częścią lekarzy w zasadzie nie dotknie mieszkańców Siedlec. Na chwilę obecną tylko 1 przychodnia nie ma podpisanej umowy z mazowieckim Narodowym Funduszem Zdrowia.

Część lekarzy rodzinnych, pielęgniarek a także położników nie przyjęło warunków oferowanych przez resort zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia i nie podpisało umów na świadczenia na rok 2015. W praktyce oznacza to, że z dniem 2 stycznia gabinety, w których przyjmują nie zostaną otwarte. Problem nie dotyczy jednak naszego miasta. Według stanu na 2 stycznia w Siedlcach umowy z NFZ-em nie podpisała jedna niepubliczna przychodnia.

Siedlczanie mogą korzystać ze wszystkich przychodni prowadzonych przez SPZOZ w Siedlcach i Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach i prawie wszystkich niepublicznych placówek. Wykaz placówek z podpisanymi umowami. (Kliknij, aby otworzyć)

3, 4 i 6 stycznia korzystamy jak zwykle z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej (NPL) a w przypadkach nagłych – ze szpitalnych oddziałów ratunkowych lub pogotowia.

9 komentarzy

 1. Ania dodano 7 lat temu

  ESKULAP na Rynkowej 4 w Siedlcach nie podpisał… i bardzo dobrze!!!

 2. ja... dodano 7 lat temu

  Eskulap Rynkowa Siedlce bez kontraktu narazie 😉

 3. ja... dodano 7 lat temu

  Poczekamy zobaczymy jak nie podpiszą to sie przeniose bo troche korzystaniem z tej przychodni jestem zmęczony tylko musze sie dowiedziec gdzie pojdzie moja pani doktor bo jak dla mnie jest super a z przychodni korzystam tylko kiedy zdrowie szwankuje 😉

 4. pacjentka dodano 7 lat temu

  Jestem zniesmaczona decyzją dr Dobrowolskiej.W poniedziałek cała moja rodzina przenosi się do bardziej odpowiedzialnych lekarzy.

 5. xyz dodano 7 lat temu

  Niech postrajkuje to straci pacjentów. Zapewne to niedługo potrwa, bo liczy się kasa, a gdy się nie pracuje to się jej nie ma. A szkoda "dutków", jak mawiają górale.

 6. do ja dodano 7 lat temu

  brawo…jesteś chyba wyjątkiem, że korzystasz z przychodni tylko kiedy Ci zdrowie szwankuje….bo reszta to chodzi zapewne do przychodni na plotki, tak????

  • ja... dodano 7 lat temu

   Moze i na plotki mnie to nie interesuje chcę byc przyjęty możliwie szybko ale widze ze tam poslizgi są dość czeste i nad tym szefowe przychodni mogliby też pomyśleć bo czas pacjentów tez jest cenny.
   Na dziś juz przychodnia pracuje.
   Zdrowia w Nowym Roku zycze 😉

 7. jola dodano 7 lat temu

  Przychodnia na Rynkowej chyba najgorsza, panie pielęgniarki nieprzyjemne.Czas na przeniesienie.Niech strajkują.Dzisiaj czynna, ale ile ludzi, trzeba być zdrowym, żeby chorować.Pani doktor Tylus powinna się przenieść z tej przychodni.

 8. Wdzięczna pacjentka dodano 7 lat temu

  Lekaęrze nie powinni zamykać przychodni. To koliduje z ich misją i przysięgą Hipokratesa, uderzają w ten sposób w pacjentów, a to się nie godzi. Od tego są rozmowy i negocjacje. Z pustego i Salomon nie naleje. Moja przychodnia na Młynarskiej jest otwarta, i chwała jej. Wspaniali lekarze i personel medyczny Życzę Im wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?