SPIN

Pracowity okres świąteczny siedleckich harcerzy

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 stycznia 2015, 14:02 Społeczeństwo

Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku dla wielu harcerzy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach był to czas wytężonej pracy.

Próbna Drużyna Harcerska „Ubuntu” działająca w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach kolędowała wśród mieszkańców naszego miasta. Harcerze występowali we własnoręcznie wykonanych strojach, kultywując zanikającą w naszym społeczeństwie tradycję.

Od 2 do 4 stycznia drużyny 14 WDH „Ambulo”, 9 WDH „Wagabunda” oraz 2 PDH „Włóczykije” zorganizowały biwak w Domu Harcerza w Siedlcach. W bogatym programie biwaku znalazły się m.in. zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, maraton filmowy oraz gra terenowa połączona z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy biwaku pomogli także harcerzom ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w organizacji gry miejskiej. Biwak był nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, ale także doskonałą formą integracji harcerskiego środowiska.

Fotograficzną relację z obu wydarzeń można obejrzeć na oficjalnej stronie hufca www.siedlce.zhp.pl oraz na stronie hufca na portalu społecznościowym facebook.

źródło: phm. Andrzej Ryś – zespół ds promocji i wizerunku hufca

Komentarze (1)

  1. MM dodano 7 lat temu

    To dobrze że siedleckie harcerstwo zmienia swoje oblicze, coraz częściej dowiadujemy się
    o różnorodnych przedsięwzięciach .Tak trzymać!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?