SPIN

Całe rodziny witały Orszak Trzech Króli

Beata Głozak wtorek, 6 stycznia 2015, 23:24 Siedlce

Kilka tysięcy siedlczan przeszło dzisiaj ulicami naszego miasta biorąc udział w Orszaku Trzech Króli. Zorganizowany po raz drugi barwny korowód wyruszył spod kościoła św. Stanisława, gdzie wcześniej mszę św. odprawił biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Orszak, jak w innych miastach w Polsce poprowadzili Trzej Królowie. Na trasie jego przemarszu odegrano kilka scen tematycznych. Było wyruszenie mędrców, spotkanie z Herodem i pokłon przed narodzonym Jezusem. Całość zakończyło wspólne spotkanie opłatkowe i kolędowanie. Trzej Królowie przeszli ulicami Józefa Piłsudskiego, Wojskową i Cmentarną aż do kościoła katedralnego.

orszak14

Impreza przebiegła w radosnej atmosferze. Orszak na trasie jego przemarszu witały całe rodziny. Na głowach siedlczan widać było papierowe korony, które wcześniej rozdawali organizatorzy Orszaku.

Głównymi organizatorami imprezy w Siedlcach były: Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum.

Więcej zdjęć TUTAJ – kliknij

Komentarze (1)

 1. Barnaba dodano 7 lat temu

  Czy można zmienić w Polsce wynik wyborów karta wyborczą ?

  Szanse są małe. Jak podaje Gazeta prawna aż 20 % Polaków zatrudnionych jest w samorządach. Mają średnio płace o 1200 zł. powyżej średniej krajowej.

  Jeśli dodać do tego ich rodziny, to 45 % lokalnej społeczności to zwolennicy dotychczas panujących opcji politycznych czy innych tzw. komitetów lokalnych.

  Czemu tak się dzieje? To proste: wygrane wybory przez tą samą opcję powoduje, że dotychczasowe miejsce pracy urzędników miejskich zapewnione jest na kolejne 4 lata.
  Jeśli dodamy do tego urzędników ZUS, US, sędziów, prokuatorów itd. to wynik wyborów jest ciężki do zmiany już na samym starcie.
  Wyborcy na lokalne i centralne wybory patrzą przez pryzmat swojej i rodziny pracy a nie na interesy kraju czy narodu. Ci drudzy są w zdecydowanej mniejszości.

  A kto i jak może ten stan zmienić ?

  Moim zdaniem jedyny do realizacji jest sojusz ludzi młodych z emerytami. Dlaczego: bo młodzież w Polsce została oszukana przyszłym dobrobytem jeśli będzie wykształcona. Teraz jest bezrobotna, pracuje za grosze na umowach śmieciowych lub jedzie do pracy za granicę. Zaś emeryci nie są zależni od lokalnych sitw bo i tak poza rodziną nikt im nie pomoże. Poza tym to ostatnie pokolenie, które pamięta historię Polski i wie co nas wcześniej czy później czeka.

  Jeżeli do tego nie dojdzie to nie liczmy na zmiany w prokuraturach, sądach czy innych urzędach. Żaden poseł, senator, urzędnik państwowy i samorządowy nie jest zainteresowany jakimikolwiek zmianami w Polsce. Zatem rozpisywanie się o politykach i zamieszczanie ich zdjęć to robienie im zbędnej reklamy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?