SPIN

5 zasad bezpieczeństwa przed jutrzejszym Finałem

Beata Głozak sobota, 10 stycznia 2015, 22:16 Kronika Policyjna

W związku z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mazowiecka policja przypomina wolontariuszom WOŚP o zasadach bezpieczeństwa podczas kwesty.

Nad ogólnopolską kwestą jak co roku będzie czuwać kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki prowadzą osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach oraz asystować podczas konwojów zebranych pieniędzy.

Wolontariusze powinni stosować się do następujących zasad:

– unikać miejsc mało uczęszczanych takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);

– nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;

– w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości puszki; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;

– jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;

– w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa dzwonić od razu pod numer 997 lub 112.

Otoczmy opieką dzieci, które zbierają pieniądze do puszek i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Najlepiej, aby dzieci kwestowały pod opieką dorosłych.

źródło: KWP Radom/opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?