SPIN

Sportowców do zagrania z WOŚP namawiać nie trzeba było

Aneta Borkowska niedziela, 11 stycznia 2015, 23:51 Sport

10 klubów, 11 drużyn, 5 dyscyplin, dużo zabawy i pomoc najmłodszym oraz najstarszym. Dzisiaj podczas 23 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy siedleccy sportowcy zmierzyli się w nietypowych dla siebie dyscyplinach.

– Impreza oczywiście przede wszystkim miała pomóc grać Orkiestrze, ale także zintegrować środowisko sportowców z różnych klubów – mówi Jacek Wierzbicki, z Miejskiego Klubu Rugby i organizator imprezy – Na parkiecie można było zobaczyć praktycznie całą czołówkę naszych sportowców, więc to także wyjątkowa okazja dla kibiców by spotkać swoich ulubionych zawodników. Mam nadzieję, że będziemy częściej organizować tego typu imprezy – dodaje.

Takim sposobem na parkiecie rozegrano mecze koszykówki, siatkówki, rugby, piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Dla samych sportowców była to świetna zabawa i cieszą się, że mogli w ten sposób przyczynić się do „cięższych” orkiestrowych puszek.

– Nie trzeba nas było namawiać, trener powiedział nam parę tygodni temu, że jest taka akcja i od razu powiedzieliśmy tak – mówi Rafał Sobiło, koszykarz z SKK Siedlce. – Dzisiaj graliśmy w piłkę ręczną, po raz pierwszy w nią grałem, poznałem dopiero zasady, ale było fajnie. No i wygraliśmy, a wynik 14 do 4 mówi sam za siebie. Jeśli będą jeszcze tego typu akcje to zapewniam, że na naszą drużynę można liczyć – dodaje.

Oprócz zmagań w sporty drużynowe zgromadzenia na hali ARMS przy ulicy Prusa 6 kibice mieli wyjątkową okazję podziwiać pokaz boksu tajskiego zaprezentowany przez SKS Gladiator, a w wykonaniu między innymi aktualnej mistrzyni świata w tej dyscyplinie Katarzynie Posiadały i wicemistrzyni Judycie Niepogody.

– Nasz klub jest taką wylęgarnią talentów i trzeba to pokazać, a jeśli jeszcze przy okazji takiej akcji jak Orkiestra to tym lepiej – mówi Posiadała. – Swoim pokazem chcieliśmy przybliżyć sporty walki i pokazać, że są one w Siedlcach na wysokim poziomie. A dodatkowo super, że mogliśmy wesprzeć akcję  – dodaje Niepogoda.

Podczas imprezy odbyła się licytacja gadżetów podarowanych przez sztab WOŚP, ale także przez siedleckie kluby sportowe. Można było zdobyć koszulki, spodenki czy ekologiczne torby w logo zespołów.

Wyniki:

Mecz siatkówki: Miejski Klub Piłkarski Pogoń v Miejski Klub Rugby 25:17,

Mecz koszykówki: Siedleckie Towarzystwo Hokejowe v Yulo Run Team 6:20,

Mecz piłki nożnej: MKS Pogoń (rugby) v Stowarzyszenie Piłki Ręcznej 4:1,

Mecz rugby tag kobiet: Miejski Klub Koszykówki v MKS Pogoń (piłka nożna) 2:3,

Mecz piłki ręcznej: Siedlecki Klub Koszykówki v TKKF Siedleckie (kickboxing) 14:4.

3 komentarze

  1. Artur dodano 7 lat temu

    Brawo świetna impreza. Szkoda tylko że. Panowie radni obecni na hali otrzymujący kasę z naszych podatków nie wyrazili ochoty wesprzeć licytacji. Wztyd

  2. gocha dodano 7 lat temu

    gratulacje dla pana Wierzbickiego świetny pomysł szkoda że koszykark tak szybko uciekły i córka nie zdążyła poprosić ich o autograf

  3. dzieci zbieraja na Owsiaka, a nie Owsiak na dzieci dodano 7 lat temu

    wystarczy poczytac o jego sprawie sądowej z blogerem "MatkaKurka"

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?