SPIN

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 23 raz

Beata Głozak niedziela, 11 stycznia 2015, 23:58 Siedlce

wosp

56 tysięcy 3 złote i 51 groszy – tyle zebrano w Siedlcach podczas dzisiejszego finału WOŚP. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Na siedleckich ulicach od 8 rano kwestowało około 270 wolontariuszy. Pieniądze zbierali m.in. harcerze, uczniowie siedleckich szkół i nauczyciele.

– Siedlczanie byli bardzo hojni i naprawdę nie szczędzili ani pieniędzy ani dobrego słowa – powiedziała Olga Król, która na „Orkiestrze” kwestowała po raz kolejny – Moim zdaniem cała akcja zasługuje na jak największe wsparcie i przekonywać do tego nie trzeba. Mamy jednak nadzieję, że z racji tego, że jesteśmy młodzi i uśmiechnięci tym bardziej zachęcimy do wrzucenia jakiejkolwiek kwoty – dodała.

wosp siedlce

Jak co roku ulicznej kweście towarzyszyły imprezy w różnych częściach miasta. O godz. 11 zaczęła się motoorkiestra, czyli pokaz wyścigowych aut rajdowych, a od godz. 12 do 14 w hali sportowej przy ul. Prusa 5 krótkich meczów rozegrali sportowcy z 10 siedleckich klubów. Rozgrywki przyciągnęły wielu kibiców, bo zawodnicy startowali w nie swoich dyscyplinach.

– To doskonała okazja do integracji między klubami, które na co dzień niekoniecznie mają ze sobą do czynienia – podkreślił pomysłodawca akcji Jacek Wierzbicki. – Poza tym to okazja dla siedlczan do zobaczeni najlepszych zawodników. Zjawiły się między innymi ekstraklasowe koszykarki z MKK Siedlce, ekstraligowi rugbiści z MKS-u Siedlce i mistrzowie w kickboxingu – to naprawdę świetny garnitur polskiego sportu – dodał.
– Pomoc jest potrzebna tak dla najmłodszych jak i dla starszych – powiedziała Judyta Niepogoda, wicemistrzyni świata w boksie tajskim federacji WMF – dlatego też zdecydowałyśmy się wziąć udział w dzisiejszej akcji. Co prawda nie grałyśmy, ale dałyśmy krótki pokaz tego czym jest muay-thai.

wosp13

Dla osób, które bardziej niż sport cenią muzykę, koncert w Galerii Siedlce dał Piotr Gozdek z zespołem. Od 17.30 potańczyć, poskakać i pobujać się można było też na Placu gen. Sikorskiego. Na scenie pojawił się bowiem siedlecki zespół disco-polo Freestyle, ale była też grająca metal kapela A.R.D, balladowy Tomasz Markiewicz i gwiazda wieczoru Kasia Klich.

– Z Wielką Orkiestrą jest mi zawsze po drodze, bo to fantastyczna inicjatywa i ja, jak tylko będzie można będę ja wspierać – powiedziała nam ta ostatnia. – Nigdy nie zrozumiem też tej nagonki w kierunku Jurka Owsiaka, która wzmaga się w ciągu ostatnich lat – dodała. – Sam koncert zaliczam do udanych i gratuluję siedlczanom, że mimo tej koszmarnej pogody zechcieli być tu z nami.

Sama uliczna kwesta to nie wszystko. Jak co roku w siedleckim sztabie w „Podlasiu” można było kupić gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dziesiątki prezentów podarowanych przez siedlczan. Wśród tych ostatnich np. płytę winylową zespołu The Beatles z jego największymi przebojami.

zdjęcie grupowe: Michał Matlengiewicz

22 komentarze

 1. Artur dodano 9 lat temu

  Ani władze miasta, ani CKis, ani lodowisko, ani basen zwany aqaparkiem nie wsparły w widoczny sposób całej akcji, a utrzymują się z naszych pieniędzy. Wstyd. Oglądając relacje telewizyjne z innych miast czułem zażenowanie tym jak to wygląda u nas

 2. Lans dodano 9 lat temu

  Władza miasta to wspiera tylko biednych księży z naszego miasta ,wygłodzonych którzy nie mogą przetrwać od niedzieli do niedzieli.

  • a dodano 9 lat temu

   Otóż to. Nasza władza nie chce zadzierać z klerem. A że niektórzy czarni przy każdej okazji WOŚP tępią to jest, jak jest.
   Przecież w końcu tylko Caritas przekrętów nie robi 😉

 3. teka dodano 9 lat temu

  A dlaczego z moich podatków miasto ma wspierać prywatną inicjatywę… czy WOŚP to jakaś … firma budowlana? 😉

 4. Anonim dodano 9 lat temu

  A ja czarnego wczoraj nie wpuściłem do chałupy,Dzwonił i pukał.

 5. Zażenowanie dodano 9 lat temu

  Podzielam zdanie w/w Artura i Lans, oglądając w TVP zaangażowanie mieszkańców w mniejszych nawet miastach w Polsce, to Siedlce wypadły mizernie.Chwała tym wszystkim wolontariuszom, zespołom, solistom,Klubom ,MOK-owi, oraz p.Piwońskiemu, p.Daniel i p.Grelukowi, których twarze firmują od lat tą piękną Akcję Pomocy. W innych miastach wszystkie imprezy , spektakle i koncerty grały na rzecz Orkiestry, lecz w ckis …za biletami( czy dochód z "Opowieści wigilijnej" był dla Orkiestry ?), bo jeśli nie TO WSTYD ! Ckis dostaje od UM ok.8mln.zł na działalność, a rzadko lub wcale ,włącza się w tą akcję, MOK jest od 23 lat organizatorem Orkiestry i chociażby za tą pracę i zaangażowanie należą się słowa podziękowania i szacunku pracownikom i dyrekcji za "ratowanie" wizerunku naszego miasta. Brak zaangażowania i reprezentacji Władz Miasta w tą Akcję Pomocy jest żenujący !!! Można sobie nie lubić Owsiaka, zarzucać mu ( bez pokrycia) różne rzeczy, lecz wymyślona przez Niego Orkiestra budzi podziw i szacunek na całym świecie ! Oby ci wszyscy przeciwnicy i oportuniści nie musieli kiedyś korzystać ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę Owsiaka., która NIECH GRA DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEN DLUZEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • myślący dodano 9 lat temu

   Pani Kamińska, proszę nie pisać bzdur.

  • Z miasta dodano 9 lat temu

   "Zażenowanie" prosze wymienić co mu zarzucają bez pokrycia? Ogólnie cel akcji jest szczytny ale sam organizator już nie. Nie chodzi nawet o te miliony co sobie wypłaca za organizację i całoroczna pracę przy WOŚP bo na tyle wycenił swój czas i energię ale o jego poglądy. Niby tak troszczy się o dzieci i chce im pomagać ale jednocześnie popiera aborcję czyli jest za mordowaniem nienarodzonych dzieci. Widzi w tym Pan/i sprzeczność poglądów i działania? Jemu chodzi o kasę a nie o pomoc bliźnim. Znalazł sposób na zarobienie niemałych pieniędzy na ludzkiej życzliwości i chęci niesienia pomocy.

   • Do z miasta.... dodano 9 lat temu

    Domyślam się kim jesteś adwersarzu " z miasta" i " myślący" , lecz nie wytknę tobie tego po nazwisku , tak jak ty to uczyniłeś ! Jesteś pewny, że kierując swoje zarzuty typu cyt:-" nie pisz bzdur ", kierujesz do właściwej osoby? Skąd masz IP , czy SPIN demaskuje swoich komentatorów, nie wierzę !!!! Więc nie strzelaj ślepakami !! Tak się składa, że " zbierałam dla Orkiestry kilkanaście lat, dlatego , żeby w Siedlcach był nowoczesny sprzęt do ratowania noworodków ! Moje dziecko zmarło, gdyż wtedy jeszcze nie było takich nowoczesnych inkubatorów. Więc nie pisz mi -że Owsiak to, czy tamto , bo NIE zrozumiesz bólu matki, która traci oczekiwane z wielką nadzieją dziecko! Trzeba było wypunktować te niby " bzdury", żeby ta osoba mogła się do nich odnieść , a nie poniżać i atakować z nazwiska, bardzo nietaktownie! Tak , byłam tez zniesmaczona oglądając przekazy w TVP, gdzie władze innych miast wspierały swoim wizerunkiem Orkiestrę,a w Siedlcach niestety NIE ! Czy zarzut , ze ckis nie wsparło oficjalnie Orkiestry ( podawano tylko MOK jako organizatora) Owszem ( były dyr?) dyr.M.O biegał z mikrofonem TV Wschód w Sokołowie Podlaskim, a w Siedlcach się wstydził ??? Nie mnie sądzić , czy Owsiak rozlicza się co do złotówki od tego są Sądy, ale za to co robi 1 dzień w roku zasługuje na mój szacunek, gdyż daje mi to świadomość, że Jego sprzęt uratuje wiele noworodków, a ból który noszę w sercu po stracie swojego dziecka pozwala mi bronić tej wspaniałej Owsiakowej idei dopóki ona trwa !!!

    • Z miasta dodano 9 lat temu

     Skierowała Pani do mnie odpowiedź ale niestety jej nie uzyskałem. Ogólnie o celu akcji i zarobkach Owsiaka wypowiedziałem się pozytywnie więc nie rozumiem Pani zbulwersowania. Chodzi mi tylko o sprzeczność poglądów Owsiaka pomiędzy ratowaniem dzieci a popieraniem aborcji – rozumiem, że 1 dzień w roku ratuje życie ale przez 364 dni popiera aborcję i eutanazję (proszę się ustosunkować do tego) oraz o zarzuty stawiane Owsiakowi "bez pokrycia" – proszę je wymienić. Owsiak robi to tylko dla kasy a nie z potrzeby serca.

     • Do z miasta.... dodano 9 lat temu

      Drogi panie poglądy Owsiaka , są jego prywatnymi poglądami i nie słyszałam , żeby publicznie wyrażał się,że jest za aborcją i eutanazją. To jest światopogląd nowoczesnej Europy do której wstąpiliśmy. A moja macica jest częścią mojego ciała i nawet Owsiakowi wara do tego , co z nią zrobię, co nie znaczy, że ten pogląd afirmuję. Skoro państwo jest niewydolne, żeby wyposażać szpitale w najnowocześniejszy sprzęt , to mam osobisty szacunek do człowieka, który to państwo w tym wyręcza. Czy i czego "się dorobił na Orkiestrze", przez te 23 lata to nie moja sprawa , media publikowały większe afery elit zamiecione pod dywan.Od 3 lat jest na niego wyrażna nagonka, przedtem jakoś nikomu nie przeszkadzała, że przez 20 lat 1 dzień w roku grała Owsiakowa Orkiestra, którą sam wymyślił. Jakoś komornik do niego nie puka!

     • Z miasta dodano 9 lat temu

      I taka rozmowa mi się podoba. Ja nie robię na niego nagonki tylko staram się zrozumieć czym się kieruje. O tym, że popiera aborcję wystarczy wpisać w google i wyskoczą linki do artykułów. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

 6. bankier dodano 9 lat temu

  Ciekawe ile ta zbiorka kosztowala nasze miasto? Plakaty drukowane przez MOK sztab w sali podlasie czyli tez za miejske pieniadze energia elektryczna pracownicy za darmo sala osiru od armsa! To skandal ciekawe czy cala ra impreza zlotego melona i mrowki nie kosztowala miasta wiecej niz uzbierano pieniedzy

  • popieram bankiera dodano 9 lat temu

   Plakaty, scena, jej rozstawienie, nagłośnienie i oświetlenie, ochrona, gaże artystów (wszak nawet Owsiak przyznał na kilka dni przed startem tegorocznej WOŚP, że gaże są tylko, że mniejsze niż normalnie), wynajem Sali Podlasie i hali OSiR, jej oświetlenie i energia elektryczna, którą pochłania, praca pracowników tych miejskich jednostek itd. – suma tego wszystkiego to nie jest kilka groszy, to są tysiące.

   Nie róbmy z Siedlec wioski. Kto chce to niech daje, kto nie chce niech nie daje. Niech to pozostanie sprawą indywidualną, a nie tutaj czytam wypowiedzi jak to niby miasto się błaźni, że całym sercem i wszystkimi jednostkami nie włącza się (a więc nie daje swoich pieniędzy) w organizację tej kontrowersyjnej coraz bardziej imprezy.

   • A dodano 9 lat temu

    a ile miasto wydało na organizację orszaku trzech króli,a ile na uroczystość odsłonięcia pomnika Kaczynskiego ,a ile kosztowal podatników wypad wszystkich radnych i wielu urzedników na uroczystośc otwarcia galerii….można by wymieniać i wymieniać.
    Organizacja WOŚP w innych miastach jest traktowana jako forma promocji miasta i na to w każdym budżecie są ogromne pieniądze .Tymczasem u nas formą promocji miasta są idiotyczne banery na rondzie na Warszawskiej ,które kosztowały kilkadziesiąt tys.zł. i mieszkańcy nie mają z tego żadnego pożytku.Co myślą o nas nasze dzieci kiedy porównują organizację tego dnia w innych miastach ,czy dla nich nie będzie to kiedyś argument zeby uciekac stąd jak najdalej przecież to właśnie one chodzą z puszkami z wielkima zapałem ,a ze strony władz nie widzą żadnego wsparcia.

 7. Lans dodano 9 lat temu

  Kler Polski kopie dołki, niszczy piękną inicjatywę OWSIAKA ,człowieka który przez jedną niedzielę w roku zbiera od ludzi prawie 40mil złotych za które kupuje brakujące urządzenia medyczne, pomaga ludziom potrzebującym i rozlicza się z każdej złotówki . To co robi Owsiak to jest kościół prawdziwy miłosierny a nie ten który przez cały rok zbiera i nic nie daje od siebie tylko straszy piekłem i tworzy podziały ludzkie . Owieczki policzcie ile jest niedziel w roku, kasa za pogrzeby ,wesela ,św zmarłych, glegorjanki , kasa z kolędy i inne datki nie mniejsze Z UNII EUROPEJSKIEJ ,za tyle pieniędzy obiecanka do nieba to za mało.

  • Gra dodano 9 lat temu

   Złoty Melon i już nieistniejąca Mrówka.

 8. Prośba dodano 9 lat temu

  Drodzy komentujący nie zabijajcie i nie zohydzajcie w głowach młodych ludzi, tej wspaniałej idei. Nikt nikogo nie zmusza do wrzucenia przysłowiowej złotówki, nie chcesz nie dawaj, nie chcesz nie włączaj się do akcji. Wychowawcza rola niesienia pomocy w formie wolontariatu zbierania do puszek na takie cele jak zakup urządzeń medycznych do ratowania życia dzieci i osób starszych jest bezcenna ! Pokolenie tych wolontariuszy i idea Orkiestry na pewno zaowocuje empatią na przyszłość ,a nie obojętnością w stosunku do drugiego potrzebującego człowieka !

 9. dzieci zbieraja na Owsiaka, a nie Owsiak na dzieci dodano 9 lat temu

  wystarczy poczytac o jego sprawie sądowej z blogerem "MatkaKurka"

  • matka dodano 9 lat temu

   Moje dziecko zostało uratowane tylko dlatego ,że w siedleckim szpitalu był sprzęt zakupiony przez orkiestrę i nie trzeba było przewozić go do W-wy.Ja nie potrzebuję sprawozdań fundacji wszystkie są ogólnie dostępne i żadna kontrola niczego jeszcze im nie zarzuciła,a w sprawie sądowej chodziło chyba o dokumenty objęte tajemnicą handlową bo dotyczące cen zakupu sprzętu medycznego/ moją motywacją żeby wrzucać do puszki jest to że moje dziecko żyje , rośnie i w przyszłym roku będzie już samo mogło być wolontariuszem..Władze Caritasu też pewnie zarabiają duże pieniądze , zbierają kilka razy w roku i nikt ,sprzedają świece itp i nikt sie nie zastanawia co się z tym i pieniędzmi dzieje.CHWAŁA KAŻDEMU KTO POMAGA .Przez 23 lata orkiestra zakupiła sprzęt za kilkaset milionów złotych ,widać go w każdym szpitalu,dziekują za niego dyrektorzy tych szpitali -czego się tu czepiać?????Życzę naszemu prezydentowi aby nigdy żadne z jego wnucząt nie potrzebowało takiego specjalistycznego sprzętu, bo może się zdażyć ,że młodym ludziom i Owsiakowi przestanie się chcieć to organizować

 10. JON dodano 9 lat temu

  Ten bloger to przeor z CZĘSTOCHOWY , Z LICHENIA ALBO Z INNEJ SKARBONKI NIENASYCONEJ.

 11. a tu macie "uczciwy" PIS dodano 9 lat temu

  :
  "Brat Grzegorza Biereckiego, twórcy SKOK-ów w Polsce, właśnie złożył oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że posiada majątek wart ponad 13 mln zł i roczny dochód przekraczający 3 mln zł. Powodzenie finansowe zawdzięcza aktywności związanej ze SKOK-ami.
  Jarosław Bierecki wzorem swojego młodszego brata Grzegorza Biereckiego wszedł do polityki i po ostatnich wyborach został radnym PiS w pomorskim sejmiku.

  Gosiewski: ws. SKOK-ów nie ma żadnej afery
  IAR | dodane 2006-07-14 (08:50
  Sprawa Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych nie nadaje się do badania przez komisję – uważa Przemysław Gosiewski, który był gościem "Salonu Politycznego" Trójki. Podkreślił, że komisja ma się zająć aferami, a w przypadku SKOK-ów nie ma żadnej afery.
  Zbadania sprawy SKOK-ów przez komisję śledczą do spraw banków chce Platforma Obywatelska, która twierdzi, że posłowie PiS lobbowali na ich rzec

  www.gazetaprawna.pl/artykuly/749253,oswiadczenia-majatkowe-politykow-skok-dal-dzieciom-gosiewskiej-stypendia.html

  W tym roku na ratowanie upadających kas banki miały wydać ok. pół miliarda złotych. Ale sam upadek SKOK Wołomin będzie kosztował Bankowy Fundusz Gwarancyjny ok. 2,2 mld zł. Dzięki temu 60 tys. klientów odzyska swoje pieniądze.
  zwiń

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?