SPIN

Ferrer: Wierzę w wygraną, bo inaczej by mnie tutaj nie bylo

Beata Głozak wtorek, 13 stycznia 2015, 22:56 Sport

Hiszpan Carlos Alós Ferrer, który przez ostatnie lata był dyrektorem sportowym oficjalnej Akademii Piłkarskiej FC Barcelona w Warszawie został nowym trenerem pierwszoligowej Pogoni. Podczas pierwszej konferencji 39–letni szkoleniowiec przyznał, że oglądał jak gra Pogoń i zna jej sytuację.

– Wierzę, że możemy utrzymać tę ligę. Jeśli bym w to nie wierzył to by mnie tutaj nie było – mówił. – Jestem świadomy tego, że nie będziemy grać tak jak Barcelona, ale widzę w klubie potencjał. Musimy ciężko pracować, bo sytuacja nie jest łatwa, ale wierzę, że mamy szansę – dodaje.

trener Pogon caleJacek Kozaczyńskim prezes Pogoni powiedział, że nowy trener ma jego zaufanie. Dodał, że wierzy, iż jego ogromne doświadczenie w pracy nie tylko z seniorami, ale także z młodzieżą jest szansą na polepszenie szkolenia młodszych zespołów naszego klubu.

– My sami czasem nie jesteśmy w stanie zidentyfikować niektórych błędów i być może dzięki temu, że nowy trener będzie miał inne spojrzenia to będzie to szansą na początek kariery dla młodzików – tłumaczył.

Sm Ferrer zaznaczył, że przez te lata pracy w Polsce obserwuje jak nasza piłka się zmienia. Dodał, że mamy dobre zaplecze, są dobre stadiony, które mają dobre wyposażenie. Siedlce należą do tych szczęśliwców, którzy posiadają świetną bazę i teraz trzeba ją tylko w pełni wykorzystać.

– Chcę się skupić na pierwszej drużynie, ale oczywiście chciałabym sprawdzić jaki jest postęp w całym klubie. Lubię jak piłkarze mają ten sam pomysł na grę co sztab – dodał.

zdjęcie trenera: Kinga Lewandowska

Komentarze (1)

  1. kimono62 dodano 8 lat temu

    A mowili ze kasy nie mają ciekawe za ile on bedzie trenowal

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?