Dobry mecz w wykonaniu SKK

Beata Głozak sobota, 17 stycznia 2015, 23:00 Sport

Takiego spotkania kibice SKK Siedlce nie oglądali od dawna. Podopieczni nowego trenera Mariusza Niedbalskiego wygrali rzutem na taśmę po tym jak ich dzisiejsi rywale nie wykorzystali rzutów wolnych. SKK Siedlce – meritumkredyt Pogoń Prudnik 73:72 (19:17, 22:17, 21:20, 11:18)

SKK zaczął spotkanie bardzo dynamicznie. Pierwsze 2 punkty zdobył Karol Dębski, ale Prudnik szybko zareagował. Potem dobrze na parkiecie spisywali się Kamil Michalski i Łukasz Ratajczak, którzy wspólnie zdobyli 10 pkt. Kolejne 5 dorzucił Kamil Sulima. Siedlczanie zaskoczyli kibiców szybkimi akcjami, ale w oczy raziły straty (6). Mimo wszystko to SKK wygrało kwartę 19:17.

Rafał Sobiło: Dużo emocji

Spotkanie było pełne emocji. W tym tygodniu doszedł do nas nowy trener. Być może chcieliśmy, może troszeczkę za bardzo, pokazać się przed nim z jak najlepszej strony. Trochę czasu potrzebowaliśmy, żeby grać na takim poziomie na jakim jesteśmy w stanie grać. Faktycznie mecz bardzo ciężki. Przez trzy kwarty graliśmy całkiem poprawnie, ale później ta kontrola nad meczem spadła. Na szczęście wygrany mecz, dwa punkty zostają w Siedlcach, a to jest najważniejsze.

Kolejne 10 minut Prudnik zaczął od wyrównania i wyszedł na 1-punktowe prowadzenie, ale siedlczanie szybko wyrównali (celne osobiste Weresa) i uzyskali 4 pkt prowadzenia (celna „3” Weresa). Gra bardzo falowała, górą byłą to jedna to druga drużyna. SKK uspokoiło się nieco po dwóch z rzędu Weresa. Dobrą robotę wykonał też sam Prudnik, który raz po raz częstował nas niecelnymi rzutami. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 41:34.

3 kwarta. Po przerwie Weres i Osiński zaserwowali Prudnikowi po dwie trójki i wyszli na największe, 13-punktowe (47:34) prowadzenie dzisiejszego spotkania, ale aktywność zaczęli też wykazywać goście i przewaga stopniała do 8 pkt. U siedlczan w oczy wrzucały się straty, Prudnik miał problem z celnością. Mimo kilkupunktowej przewagi w grze naszej drużyny widać było dużą nerwowość, ale też co w ostatnim czasie było trudne do dostrzeżenia, zaangażowanie i wolę zwycięstwa. Po 30 minutach meczu SKK prowadziło 62:54.

4 kwarta. Ostatnie 10 minut spotkania było bez wątpienia najbardziej emocjonującymi chwilami z udziałem SKK w tym sezonie. Na 5 minut przed końcem meczu siedlczanie prowadzili już tylko 67:66, ale minutę później przegrywali 1 pkt. Na 53 sek. do sędziowskiego gwizdka na parkiecie rozegrał się prawdziwy horror. Po celnym rzucie Gawrzydka SKK prowadziło 71:70, ale chwilę potem „dwójką” odpowiedział Prudnik (71:72). Po przerwie celną „dwójkę” gościom zaaplikował Karol Dębski i kiedy siedlczanie byli już niemal pewni zwycięstwa, faulu na gościach dopuścił się Kamil Michalski (4 faul), a chwilę potem Aaron Weres (5 faul), po którym Prudnikowi przyznano 2 rzuty wolne. Tylko cud sprawił, że oba niecelne.

SKK: Weres 14, Dębski 10, Sobiło 10, Michalski 9, Sulima 9, Gawrzydek 8, Ratajczak 7, Osiński 4, Nędzi 2,