SPIN

OCZAMI KOBIET: Cuda

Aneta Borkowska sobota, 17 stycznia 2015, 21:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Ponoć cuda się zdarzają. Nie zawsze muszą być jednak spektakularne – zwłaszcza gdy kryją się w otaczającej nas naturze. Włoska reżyserka przekonuje nas, że cudem może być chociażby… produkcja miodu. W porządku, można i tak. (Monika Martyniuk/filmweb)

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę (21 stycznia) na kolejny film w cyklu Oczami Kobiet. Tym razme będzie to dramat „Cuda”.

Kiedy lato dobiegnie końca, nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”. Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

reżyseria: Alice Rohrwacher,
scenariusz: Alice Rohrwacher,
aktorzy: Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Alba Rohrwacher,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Niemcy, Szwajcaria, Włochy,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 110 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama) / filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?