SPIN

Koncert „Kolędy Pokoleń” w PG nr 2

Aneta Borkowska niedziela, 18 stycznia 2015, 21:55 Społeczeństwo

Koncert „Kolędy Pokoleń” na stałe wpisał się w kalendarz imprez Publicznego Gimnazjum nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach. W środowisku cieszy się dużym zainteresowaniem, z roku na rok, za sprawą niepowtarzalnego, magicznego nastroju przybywa chętnych do udziału w koncercie. Wspólne kolędowanie integruje, daje poczucie bliskości.

Koncert odbył się 14 stycznia, a wzięli w nim udział: – zespół ” Melodia” pod dyrekcją Eleonory Semczyszyn działający przy MOK w Siedlcach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza z repertuarem przygotowanym pod kierunkiem Agnieszki Szymani, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Wł. Broniewskiego pod opieką Katarzyny Tarkowskiej, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27 z Oddziałami Integracyjnymi przygotowane przez Jadwigę Łuczak, Teresę Matwiejczyk, Agnieszkę Fiodorow, Mariannę Myrchę i Martę Ptaszyńską, przedstawiciele Zespołu Szkół Muzycznych przygotowani pod kierunkiem Bożeny Daukszo, uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach pod opieką Iwony Sierant. Koncert zakończył występ gospodarzy pod kierunkiem Elżbiety Chachaj.

Kolędy w wersji wokalnej jak i instrumentalnej, tradycyjne, śpiewane od pokoleń jak i współczesne wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. Koncertu wysłuchali zaproszeni goście. Koncert to impreza środowiskowa, która pielęgnuje tradycję wspólnego kolędowania oraz integrację międzypokoleniową.

Tradycyjnie po koncercie wykonawcy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów.

tekst oraz zdjęcia: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?