SPIN

Szpital miejski jest gotowy do kolejnych inwestycji

Beata Głozak poniedziałek, 26 stycznia 2015, 22:30 Siedlce

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach potrzebuje około 12 milionów złotych, aby zakończyć gruntowną modernizację. Na remont i przebudowy czekają 4 ostatnie pomieszczenia: Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, izba przyjęć, sterylizatornia i blok operacyjny.

– Na dwa ostatnie mamy przygotowaną dokumentację projektową i kosztorysową. W każdej chwili możemy złożyć wniosek i ubiegać się o dofinansowanie inwestycji. Na dwa pozostałe oddziały dokumentację wykonamy w tym roku – mówi Mirosław Leśkowicz.

Dyrektor ZOZ-u nie ukrywa, że inwestycje te będą możliwe tylko jeśli placówka pozyska pieniądze z zewnątrz, chodzi głównie o dofinansowanie unijne. – Musimy i jesteśmy przygotowani, aby sięgnąć po nie w każdej chwili – przyznaje.

Jeśli jednak nieoczekiwanie okaże się, że nie będzie można pozyskać środków unijnych to SPZOZ stanie przed poważnym problemem, bo na razie nie ma perspektyw, aby organ założycielski jakim jest miasto mogło go wspomóc. Z dokumentacji wynika, że remont bloku operacyjnego i sterylizatorni to koszt ok. 8 mln zł.

– Brak dokumentacji na pozostałe dwa oddziały sprawia, że trudno mówić o konkretnej kwocie potrzebnej na wszystkie 4 inwestycje, ale wartość przybliżona to  12 milionów – wylicza dyrektor.

Do tej pory dzięki pieniądzom unijnym i przy wsparciu organu założycielskiego SPZOZ przeprowadził remonty budynku starego szpitala i wszystkich oddziałów łóżkowych.

Zdjęcie główne: sala odremontowanego starego szpitala

Komentarze (1)

  1. WD dodano 8 lat temu

    Czyli coś w stylu: „Gdybyśmy mieli więcej cienkiej blachy, zarzucilibyśmy świat konserwami! Ale nie mamy mięsa.”

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?