SPIN

„Nie będę pobierał dwóch pensji za ten sam czas pracy”

Aneta Borkowska czwartek, 29 stycznia 2015, 23:13 Siedlce

– Miałem bardzo dużo telefonów od radnych, mieszkańców, pracowników SPZOZ w Łosicach, że coś złego zaczyna dziać się w szpitalu, bo starosta zaczyna szukać na siłę kandydata na dyrektora – mówi Henryk Brodowski, wójt Gminy Siedlce. – A ja nie mogę pozwolić zniszczyć swojej, pracowników i lekarzy pracy – dodaje.

Ostatnio sporo komentarzy wzbudziła decyzja wójta o przerwaniu bezpłatnego urlopu i powrocie na stanowisko dyrektora szpitala w Łosicach. Wśród plotek pojawiała się nawet ta o zrzeknięciu się przez Brodowskiego funkcji wójta. Sam zainteresowany dementuje je wszystkie.

– Nigdy nie złożyłem i nie składam rezygnacji ze stanowiska wójta gminy Siedlce – wyjaśnia Brodowski. – Przeciwnie, chcę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tej funkcji i już rozpocząłem kampanię wyborczą na przyszłą kadencję – dodaje.

Wójt przyznaje, że pełni także stanowisko dyrektora szpitala powiatowego w Łosicach, bo jak mówi … może.

– Sprawdziłem to. Przepisy pozwalają przez jakiś krótki czas być i wójtem, i dyrektorem. Po rozmowie ze starostą doszedłem do wniosku, że muszę przerwać ten urlop, aby nie dopuścić do sytuacji niezgodnej z prawem, bo zgodnie z prawem najpierw trzeba odwołać jednego dyrektora, a potem powołać drugiego – tłumaczy Brodowski. – W związku z tym zaproponowałem staroście, aby powołał na trzy miesiące osobę z pracowników, odwołał mnie i wtedy ogłosił konkurs na dyrektora – dodaje.

Na portalach internetowych już pojawiają się żarty, że wójt potrafi przebywać w dwóch miejscach jednocześnie, ale ten twierdzi, że da się pogodzić dwa stanowiska, bo praca dyrektora czy wójta nie wymaga siedzenia za biurkiem od 8 do 16. Poza tym może upoważnić „dwie czy trzy osoby” do podejmowania decyzji w szpitalu.

– W SPZOZ w Łosicach mam 40 dni zaległego urlopu i ten urlop będę chciał wykorzystać. Jeżeli będę tam pracował to może być taka sytuacja, że będę miał dwie czy trzy osoby, które upoważnię do podejmowania decyzji i na pewno zrezygnuję albo z połowy poborów, albo naliczę sobie tylko własne koszty. Na pewno nie będę brał dwóch pensji za ten sam czas pracy – wyjaśnia.

Wójt uważa, że jak wszystko dobrze pójdzie to w ciągu trzech miesięcy da się załatwić wszystkie formalności związane z rozpisaniem konkursu i jego przeprowadzeniem.

14 komentarzy

 1. Chodowiak dodano 9 lat temu

  Dobrze się wójt tłumaczy, jest tak dobrym kierownikiem zakładów, że mógłby spokojnie być jeszcze prezydentem Siedlec (bo Kudelski się wykrusza)

 2. pomyłka jakaś. ... dodano 9 lat temu

  A od kiedy dyrektor jakiej instytucji decyduje o konkursach na własne stanowisko…. dla ścisłości stanowisko publiczne. Sodowa uderza…

 3. ................. dodano 9 lat temu

  Czas pokaże. Oby.

 4. . dodano 9 lat temu

  Nic nikomu nie ujmując ale to byly zawody dla amatorow. Zwycięzcą zostal czlowiek, ktory nigdy nawet nie "otarł sie" o podium pucharu swiata. I w takim towarzystwie nasz olimpijczyk nie jest w stanie stanac na podium?

 5. mieszkaniec gminy dodano 9 lat temu

  To tylko w PSL-u możliwe. Pazerność na stanowiska i nic ponad to

 6. faras dodano 9 lat temu

  Co to znaczy „dwie czy osoby”?

 7. Zorro dodano 9 lat temu

  TO POMIDOR BAJKOPISARZ TO ŻENADA DLA GMINY .

 8. MW dodano 9 lat temu

  Dopiero co został wójtem i już zaczyna kampanię wyborczą na drugą kadencję……a może by się zabrał z pracę. na nowym stanowisku. Szpital w Łosicach da sobie radę jeżeli znajdą menadżera, a nie jakiegoś kuzyna lub znajomka, jakiegoś ważniaka. Oni uważają że są nie zastąpieni…(…) jedne

 9. jużnienaiwny dodano 9 lat temu

  … buhhaaaaa>>>

 10. oto dodano 9 lat temu

  zdaje mi się ze nie można się zrzec zarobków za prace należy sie zapłata jak psu buda a pensję możesz przekazać na szczytne cele a nie jej się zrzec

 11. Obiecuję WAM, OBIECANKI dodano 9 lat temu

  Jak się czujecie wyborcy Towarzysza Brodowskiego. Oj naiwni, wy naiwni.
  Pieniądze nie biorą się z księżyca, tylko z dojenia Was.
  1. Wkrótce powołany zostanie z-ca wójta pan Osiej, aby kryć nieobecność pana Wójta Brodowskiego, który w tym czasie będzie zarządzał szpitalem w Łosicach – koszt około100 tys rocznie z kosztów bogatej gminy Siedlce
  2. Zarządzanie szpitalem jest próbą obrony stanowiska dyrektora przed "śępami łosickimi" i przekazanie go w dobre "SWOJE" ręce a potem zostanie w rodzinie- koszt około 250 000 zł
  HI, HI, hi, hi

 12. Też Wyborca dodano 9 lat temu

  Nie martwcie się wyborcy pana Brodowskiego, gmina normalnie funkcjonuje ,nie będzie z-cy ,wójt przyjmuje interesantów normalnie, a chwilowe kłopoty ze szpitalem zostaną wkrótce rozwiązane, nie obrażajcie się nawzajem.A nienawiść i zazdrość przegranych skutkuje brzydkim, łacińskim językiem.Zobaczcie jak zatrudniono waszego idola Bieńka, bez kwalifikacji i nocą, i co wy na to.Pozdrawiam jednak wszystkich.

 13. Zorro dodano 9 lat temu

  Też wyborca pomidor BRODOWSKI obrotowy karierowicz polityczny.amen

 14. Morejko dodano 9 lat temu

  Czy to prawda, że Brodowski chce wcisnąć na dyrektora szpitala swojego zięcia?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?