SPIN

Przedszkolna impreza integracyjna

Aneta Borkowska środa, 4 lutego 2015, 20:32 Społeczeństwo

Miejskie Przedszkole nr 14 w Siedlcach od wielu lat aktywnie współpracuje z Gminnym Przedszkolem w Mokobodach. 2 lutego miłym przeżyciem dla przedszkolaków było spotkanie integracyjne.

Przedszkolaki miały okazję do zawarcia nowych znajomości podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami, a nauczycielki mogły wymienić się doświadczeniami pedagogicznymi. Dzieci wspólnie obejrzały występ muzyków z zespołu „Limbos”, który poprzez odpowiedni i atrakcyjny dobór utworów kształtuje dobry smak muzyczny.

Artyści zaprezentowali koncert z cyklu:  Tematy muzyczne których słucha świat, pt. „Muzyczny  zegar”. Dzieci mogły usłyszeć  ,,Dzieci Sancheza”- radosny utwór Chucka Mangione i  ,,Hiszpańską pchłę” Juliusa Wechtera. Artyści sięgnęli także po znane utwory polskich wykonawców, jak: „Ciągle pada” z repertuaru „Czerwonych Gitar”, czy „Słodkiego miłego życia” z repertuaru zespołu „Kombi”. Nie zabrakło również klasyki – pojawiły się fragmenty „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego i folkloru w postaci „Kujawiaka” Henryka Wieniawskiego. W drugiej części koncertu poza słuchaniem muzyki, przedszkolaki mogły aktywnie włączyć się w śpiew polskich piosenek. Wśród nich „Muzyczny zegar Pana Tik-Taka”; „Zima, zima, zima”; ”Choinko piękna jak las”; „Pada śnieg”. Natomiast na zakończenie koncertu zagrano tegoroczny polski przebój „Bo jak nie my, to kto?”

Dzieci dobrze bawiły się na koncercie, a artyści, jak zwykle, pokazali cały swój kunszt. Przedszkolacy z utęsknieniem oczekują już na następne wspólne spotkanie w Mokobodach.

przedszkole4 przedszkole1

źródło: MP nr 14

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?