SPIN

Oczami Kobiet: „Turysta”

Aneta Borkowska czwartek, 5 lutego 2015, 19:31 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Dotąd zgodne małżeństwo stanie przed trudnym zadaniem. Kiedy na jaw wyjdą tajemnice będą musieli pokonać własne słabości by uratować związek. Taka historia wydarzyła się w życiu reżysera filmu. Zatem Ruben Östlund jak nikt do tej pory, w sposób ciekawy analizuje role jakie we współczesnym społeczeństwie pełnią kobieta i mężczyzna, pokazuje czym jest dziś związek między mężczyzną i kobietą.

NoveKino Siedlce zaprasza w najbliższą środę (11 lutego) na kolejny film w cyklu Oczami Kobiet. Tym razem będzie to dramat „Turysta”.

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś (Against Gravity).

reżyseria: Ruben Östlund,
scenariusz: Ruben Östlund,
aktorzy: Johannes Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Vincent Wettergren,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Dania, Francja, Norwegia, Szwecja,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 118 minut,

Partnerem wieczoru będzie Strefa Piękna działająca przy Klonowa Spa&Sport. Wśród widzów rozlosujemy zaproszenia na ekskluzywne zabiegi pielęgnacyjne. Po filmie w foyer kina odbędą się: pokaz hinduskiego masażu głowy z elementami tańca, konsultacje kosmetyczne, podczas których będzie można wykonać manicure.

Widzowie Oczami Kobiet rozpoczną również świętowanie Tłustego Czwartku! Słodkości przygotuje cieszący się uznaniem wśród kinomanów Zakład Aktywności Zawodowej z ul. Chopina 10 w Siedlcach.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?