SPIN

Spektakl „W pustyni i w puszczy”

Aneta Borkowska sobota, 7 lutego 2015, 23:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 lutego o godz. 18. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na spektakl „W pustyni i w puszczy” w wykonaniu Formacji Tanecznej MP Dance.

Kto z nas nie zna historii Stasia i Nel, dzieci błąkających się wśród dzikiej afrykańskiej przyrody?! Ta wzruszająca, ponadczasowa opowieść została przełożona na język tańca! Agnieszka Lipińska – kierownik artystyczny i choreograf zespołu MP Dance, zainspirowana powieścią Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, stworzyła spektakl taneczny pod tym samym tytułem. Barwne kostiumy i rekwizyty oraz ciekawa muzyka w połączeniu z tańcem tworzą niepowtarzalne widowisko dla całej rodziny. W rolach głównych występują tancerze Formacji Tanecznej MP Dance. Premiera tego widowiska odbyła się w maju tego roku.

Na spektakl taneczny „W pustyni i w puszczy” już dziś zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, tancerze i choreograf FT „MP Dance”. Razem z nami przenieście się do gorącej Afryki, aby przeżyć przygody Stasia i Nel!
Formacja Taneczna „MP Dance” powstała w październiku 2007 roku. Tańczy w niej aktualnie około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 14 lat. Tancerze ćwiczą w trzech grupach wiekowych. Na zajęciach mają możliwość poznania różnorodnych form tańca nowoczesnego i stylizowanego. Stosowane są różne techniki taneczne – poczynając od podstaw baletu, poprzez jazz oraz modern po disco, hip-hop i funky. Głównym celem działalności zespołu jest popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnienie im atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Zespół rozwija się dynamicznie i ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Tancerze FT „MP Dance” zdobywali wysokie miejsca na festiwalach, turniejach i przeglądach tanecznych organizowanych na terenie naszego województwa.

Spektakl dla dzieci i młodzieży szkolnej – 16 lutego o godz. 9:30

Bilety normalne w cenie 10 zł, dla uczniów w cenie 8 zł (opiekunowie GRATIS!) do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.