SPIN

600 tysięcy dla siedleckiego urzędu pracy

Aneta Borkowska wtorek, 17 lutego 2015, 13:26 Aktualnie

Prawie 8,8 mln zł otrzymały mazowieckie powiatowe urzędy pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych do 25 roku życia. Środki pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy. 

Do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie wpłynęło 17 wniosków z mazowieckich PUP-ów na kwotę około 13, 9 mln zł., co znacznie przekroczyło kwotę zagwarantowaną przez MPiPS.

– W ramach przygotowanych programów urzędy pracy będą kierować młodych bezrobotnych na staże, prace interwencyjne i roboty publiczne, szkolenia, przekazywać bony szkoleniowe, bony na zasiedlenie, bony stażowe. Finansowane będą również dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także refundowane koszty doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy utworzonego dla osoby bezrobotnej przez pracodawcę – mówi Tomasz Sieradz, dyrektor WUP w Warszawie.

Ponadto pięć mazowieckich, powiatowych urzędów pracy ubiegało się o dodatkowe środki z Funduszu Pracy na dwa programy ogłoszone w styczniu przez ministra pracy i polityki społecznej: program specjalny adresowany do bezrobotnych z profilem pomocy III (w skali kraju na jego realizację przeznaczono 10 mln zł) oraz program finansowany z rezerwy Funduszu Pracy wspierający tworzenie spółdzielni socjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Powiatowy Urzędy Pracy w Siedlcach dostał 600 tys. zł.

źródło: Wiesława Lipińska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie

Komentarze (1)

  1. siedlczanin dodano 6 lat temu

    a to duży czy mało w porównaniu do ościennych powiatów?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?