SPIN

Oddaj krew z harcerzami

Aneta Borkowska niedziela, 22 lutego 2015, 19:33 Społeczeństwo

Krew jest darem życia. Hasło to powtarzane wielokrotnie w mediach i środkach masowego przekazu, dla wielu osób stało się zaledwie sloganem, jednym z wielu, jakie zdarza im się wielokrotnie słyszeć. Jednak dla osób, które kiedykolwiek skorzystały z tego daru, czy to osobiście, czy też pośrednio te cztery słowa nabierają niezwykle istotnego znaczenia.

harcerze2

Idea honorowego krwiodawstwa – bezinteresownej pomocy innym ludziom jest szczególnie bliska harcerzom, dla których pomoc bliźnim jest jednym z podstawowych założeń działania. Zgodnie z tym hasłem harcerze Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach już po raz drugi organizują ogólnopolską akcję oddawania krwi „Kropla Krwi na Dzień Myśli Braterskiej” W ramach akcji pełnoletni harcerze i instruktorzy z całej Polski w okresie od 16 do 28 lutego oddają krew w swoich miejscowościach.

harcerze

Siedleccy harcerze akcję oddawania zaplanowali na 23 lutego (poniedziałek) na godzinę 9 tą rano. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tej inicjatywie zapraszamy do centrum krwiodawstwa w Siedlcach ul. Formińskiego 14.
Więcej informacji na temat akcji można uzyskać na stronie wydarzenia na portalu facebook (kliknij)

Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować pod adres andrzej.rys@zhp.net.pl

źródło: phm. Andrzej Ryś – zespół ds. promocji i wizerunku Hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?