SPIN

Sesja Rady Miasta Siedlce – na żywo

Aneta Borkowska piątek, 27 lutego 2015, 09:31 Aktualnie, Siedlce

Trwa sesja rady miasta. Już na jej początki radny Andrzej Sitnik chce zgłosić wniosek do porządku obrad o przeprowadzeniu dyskusji na temat umowy z firmą Magellan dotyczącej sprzedaży 90 ha nieruchomości. Dodatkiem do interpelacji ma być 10 sekundowa prezentacja.

Przewodniczący Henryk Niedziółka na początku nie wyraził na nią zgody. Radni potrzebowali 10 minut aby zaprezentować filmik. Teraz będzie głosowanie.

godz.  9.31 – głosowanie 8 za, 13 przeciw, 0 wstrzymujących – wniosek nie został wprowadzony

godz. 9.33radny Andrzej Sitnik chce złożyć kolejny wniosek w sprawie działalności CKiS chodzi o powołanie nowego dyrektora oraz dodatkowej kwoty w wysokości 600 tysięcy, na komisji kultury dowiedzieliśmy się , że brakowało tam jeszcze 190 tysięcy. (od redakcji: prezentowany jest kolejny filmik z wypowiedzią prezydenta). Sitnik: jestem zszokowany, bo albo prezydent nie wie co robi i co podpisuje albo nas oszukał. Jeżeli tak ma wyglądać współpraca z radą to jest w dyskomforcie. I kwestia pieniędzy o których my nie wiemy, trzeba będzie robić zwiększenia, że sekcja która była od lat przy CKiS ma być zlikwidowana i jak sobie znajdzie sponsora to będzie działała. GŁOSOWANIE: 6 za, 14 przecie, 2 wstrzymujące. Wniosek odrzucony.

godz. 9.38 – kolejny wniosek radnego Andrzeja Sitnika. Tym razem w sprawie załatwiania wysokopłatnych stanowisk przez prezydenta. Kolejny raz radni oglądają filmik (od red. z wypowiedzią Mariusza Orzełowskiego). GŁOSOWANIE: 4 za, 13 przeciw, 5 wstrzymujących. Wniosek odrzucono.

Zmiana Statutu Miasta Siedlce

godz. 9.42radny Mariusz Dobijański chce zdjęcia punktu 25 czyli Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Miasta Siedlce. Dobijański: uzasadniam czemu, to ogranicza nam uzyskanie odpowiedzi bo nie możemy zadawać pytań. Zabranianie dyskusji. To ogranicza wolność słowa oraz prawo do informacji. Mam prawo do informacji o pracy samorządu i to informacji pełnej i wyczerpującej. Takie dopytywanie pozwoliło w wielu przypadkach rozwiązać wiele problemów. Chcecie sprawdzić opozycję do niemej grupy. Uzasadnienie uchwały to obnażenie nieudolności i niekompetencji przewodniczącego rady. To pan chciał przeniesienie interpelacji na koniec sesji, teraz taki wniosek. Proponuję kurs asertywności albo powierzenie swojej funkcji komuś innemu, ta funkcja to nie jest tylko uśmiechanie się za plecami prezydenta i sprawiającego wrażenie noszącego teczki. Henryk Niedziółka: pan mnie obraża, te uwagi są niesprawiedliwe, ocenić przewodniczącego może w momencie powołania lub odwołania. Dobijański: ja oceniam pana jako przewodniczącego, a nie jako osoby, wiec proszę to rozróżnić. I tyle. Radny Bogdan Kozioł: jeżeli chcemy usprawnić pracę rady to właśnie powinniśmy zostawić ten punkt bo w num będzie okazja to dyskusji. Radny Andrzej Sitnik: 21 wiek, jesteśmy podobno krajem demokratycznym i tak uśmiechy są teraz bardzo wskazane, a eksperymentować to sobie można w domu, tu jest poważna działalność. Jak pan chce przeprowadzić taką zmianę to proszę ustalić że wszyscy radni STS i PiS do końca roku będą mięli możliwość tylko składali interpelacje na piśmie a pozostali będą sobie pracować tak jak do tej pory. I wtedy nie będzie słychać na ulicy czy to jeszcze Polska, czy to już Białoruś za może Korea Północna. GŁOSOWANIE 7 za, 14 przeciw, 2 wstrzymujące.

Rozwiązanie umowy Mariusza Orzełowskiego z Centrum Kultury i Sztuki – umowa została rozwiązana

godz. 10.18 –  radny Mariusz Dobijański przy punkcie o rezygnacji z funkcji dyrektora CKiS Mariusza Orzełowskiego zapytał czy przed głosowaniem otrzymają informację o tym jakie są wyniki negocjacji warunków rozwiązania umowy. Prezydent Wojciech Kudelski powiedział, że nie było negocjacji i to słowo jest niewłaściwe. Stwierdził to były tylko zwykłe ustalenia gdyż Marisuz Orzełowski złożył pismo i dlatego na sesji pojawił się ten projekt uchwały. Radny Andrzej Sitnik: Jestem przeciwny szerzeniu plotek i dlatego chciałbym tylko informację czy to prawda, że rozwiązanie umowy wiąże się z odprawą. Głos zabrał sam Mariusz Orzełowski, który na początku podziękował, że na każdej a mamy już piątą sesję jest tyle czasu poświęcane jego osobie. Jak zaznaczył wreszcie CKiS zacznie normalnie pracować, złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska i tym samym 15 marca przestanie obowiązywać jego kontrakt. Na koniec podkreślił, że dementuje plotki o tym że jak słyszał dostanie 36 miesięcy odprawy, potem ze 27. Nie dostanie nic, bo w kontrakcie nie ma ani jednego zdania jej dotyczącego. Radny Mariusz Dobijański: to błąd, że pan chce odejść, bo zarządzana przez pana instytucja była dobrze zarządzana, a od pewnego czasu jest niepotrzebne zamieszanie związane z tą placówką. Dlatego nie zagłosuję ani za, ani przeciw. GŁOSOWANIE: 18 za, 0 przeciw, 4 wstrzymujące. Uchwała została podjęta.

Uchylenie zmian z statucie CKiS – będzie konkurs na stanowisko dyrektora

godz. 10.49radny Mariusz Dobijanski czy prawda jest to, że prezydent wystąpił do ministra o zgodę na wybór dyrektora CKiS bez konkursu, czy kandydat który został zgłoszony spełnia wymogi formalne i czy poinformował ministra o negatywnej opinii związków zawodowych. Prezydent Wojciech Kudelski powiedział, że w interesie placówki jest jak najszybsze powołanie dyrektora dlatego wystąpił do ministra. Jak powiedział otrzymał odpowiedź od pani minister, która negatywnie się ustosunkowała do wyboru bez konkursu, a więc będzie konkurs na stanowisko.

Zmiany Statutu Miasta Siedlce – przegłosowany kompromis

Przede wszystkim następuje wyraźny rozdział między interpelacją a zapytaniem. Odpowiedzi na interpelacje mają być tylko na piśmie, a przy odpowiedzi na zapytanie będzie obowiązywał … zakaz dyskusji. W tej chwili radni mogą „żądać wyjaśnień we wszystkich sprawach, które dotyczą zakresu działania Miasta”, a po zmianach „przedmiotem interpelacji i zapytań mogą być wyłącznie sprawy należące do kompetencji organów Miasta”. Radni będą mogli zadać tylko jedno pytanie dodatkowe, a zapytania będą musieli kierować do Biura Rady Miasta minimum 24 godziny przed sesją.

godz. 11.20radny Jerzy Myszkowski tłumaczy czemu taki projekt powstał. Jak stwierdził już radni PO wnioskowali żeby odpowiedzi na interpelacje i zapytania pojawiały się na stronie internetowej miasta. – Te zmiany jakie proponujemy to w zasadzie nie są zmiany, bo z formy pytającej przechodzimy jedynie na formę pisemną – stwierdził radny PiS. Dodał, że jest to wyjście bardziej demokratyczne. Innym argumentem ma być większa efektywność radnych podczas obrad sesji. – Uważam, że radny jest bardziej efektywny jeśli nie czeka na sesję a działa od razu po zgłoszeniu problemu przez mieszkańca – dodał. Ten projekt uważa jak powiedział, że idzie jeszcze „dalej idący w demokrację”

godz. 11.28radny Andrzej Sitnik przypomniał, że możliwość zadawania interpelacji na piśmie była możliwa zgodne z obecnym statutem. Zaproponował aby nowe rozwiązanie wdrożyli jedynie radni PiS i STS, którzy są autorami projektu uchwały. Sitnik poprosił o opublikowanie kolejnego pliku z posiedzenia jednej z komisji podczas której dyskutowano nad zmianami w statucie. Na nagraniu m.in. Mariusz Dobijański stwierdził, że zmiany w statucie są niepotrzebne i spowodują „raban”. – Nie będzie pytań – nie będzie rabanu – odpowiedział w przytoczonym materiale Jerzy Myszkowski.

godz. 11.35 – głos w dyskusji zabrał Mariusz Dobijański, który przypomniał że kiedy STS było w opozycji miało pełną dowolność w zadawaniu pytań i interpelacji. Ponadto zaznaczył, że sugerowanie, że zmiany w Statucie sa m.in. efektem tego, że radni PO chcieli publikacji odpowiedzi na stronie internetowej jest kłamstwem. Zdaniem Dobijańskiego to obowiązek przewodniczącego rady miasta aby sprawić, że obrady sesji będą przebiegały sprawnie, bo ma on do tego narzędzia. Radny zaznaczył, że jeśli będzie trzeba napisze do wojewody z prośbą o uchylenie projektu. – Nie wiem czy to na tym się skończy. Być może z jakiś czas trzeba będzie zadawać pytania w pozycji na baczność i z ukłonem w stronę władz miasta – powiedział Dobijański.

godz. 11.46 – przewodniczący rady miasta Henryk Niedziółka podkreślił, że projekt uchwały nie jest jego ale się podpisał pod nim.

godz. 11.50 – sekretarz miasta Sławomir Marchel stwierdził, że nie ma powodów do oburzenia i nie ma nawet „burzy w szklance wody”. Dodał , że z materiałami publikowanymi dzisiaj przez Sitnika jest jak z filmami. „Są filmy fabularne i dokumentalne, a to co tutaj było pokazane to nie wiem co tu jest”. Marchel podkreślił, że zmiany były wnoszone na podstawie takich dokumentów jak statuty innych miast oraz … Sejmu RP. Jest jedna istotna zmiana zdaniem sekretarza to składanie interpelacje na piśmie.

godz. 11.57 – Panie sekretarzu podpierając się Statutem Sejmu dzisiaj udowodnił mi Pan, że 23 = 460, bo ja rozumiem, że gdyby każdy z 460 posłów zaczął dyskusję to posiedzenia sejmu trwałyby kilka dni.

godz. 11.59 –„To jest jazda bez trzymanki” – tak Arkadiusz Mazurkiewicz skwitował krytykę formy prowadzenia przez Henryka Niedziółki obrad rady miasta. Dodał, że zmiany w statucie usprawnią przebieg rady miasta i podniosą prestiż urzędników, bo będą odpowiadać na interpelacje. 

godz. 12.03Andrzej Sitnik kolejny raz zadał pytanie gdzie w obecnej wersji Statutu jest zakaz składania zapytań i interpelacji na piśmie. – Proszę mi odpowiedzieć na pytanie w jakiej formie zadać pytanie, aby do końca wyjaśnić problematykę i sprawę chociażby sprzedaży błoni siedleckich? Bo wydaje mi się to w zasadzie niemożliwe – powiedział radny Bezpartyjnych Siedlec.

godz. 12.08 – radny Piotr Karaś poddał pod wątpliwość zapis, że pytania i interpelacje mogą dotyczyć tylko „kompetencji organów Miasta”. Obawiam się, że w odpowiedzi pisemnej mogę przeczytać, że nie jest to w kompetencji.

godz. 12.11 – radny Mariusz Dobijański odniósł się do słów, że zapisy w Statucie będą traktowane „elastycznie” a jak podkreślił zapisy są zapisami i nie można ich traktować luźno. Dobijański poparł też wątpliwości Piotra Karasia.

godz. 12.20 – radny Mariusz Orzełowski stwierdził, że z dotychczasowej obserwacji obrad rady miasta można stwierdzić, że część problemów mogła być rozwiązana podczas wizyty u naczelnika a najlepszym miejscem na dyskusje są komisje rady miasta. Sam Orzełowski podkreślił, że on sam gdy chce wyjaśnić jakiś problem to kontaktuje się z odpowiednim naczelnikiem.

godz. 12.30 – Stefan Somla stwierdził, że odpowiedzi na interpelacje udzielane w formie pisemnej będą zawsze bardziej mobilizować urzędników do odpowiedzi a poza tym są zawsze dowodem i „podkładką”.

godz. 12.35 – przerwa

godz. 12.55 – wznowienie sesji. Do projektu uchwały są wnoszone autopoprawki, które teraz będą głosowane

1. autopoprawka: zamiast 1 pytania uzupełniającego do odpowiedzi na zapytanie będą 3 pytania uzupełniające

za: 22 przeciw: 0, wstrzymujące: 1

2. autopoprawka: interpelacje mogą być zgłoszone drogą mailową

za: 21 przeciw: 0, wstrzymujące: 2

Głosowanie ws. całego projektu uchwały ws. zmian w statucie

za: 20 przeciw: 3 wstrzymujące:0

godz. 14.15 – zaczynają się odpowiedzi na interpelacje.

godz. 14.25 – trwa dyskusja na temat umowy z firmą Magellan. Skarbnik miasta Kazimierz Paryła udziela odpowiedzi na pytania radnego Mariusza Dobijańskiego.

 

48 komentarzy

 1. ??? dodano 7 lat temu

  Pani Sitnik przestań robić pan cyrk z obrad Rady Miasta. Bo te filmiki to jest już istny cyrk, kto na to pozwala?

  • Ha dodano 7 lat temu

   I się urzędniku wypowiedziałeś!

  • Siedlczanin dodano 7 lat temu

   Pan Sitnik nie robi cyrku!!! On próbuje nie dopuścić absurdów, które PiS chce wprowadzić!!!
   Sądzę, że referendum jest potrzebne w Siedlcach!!!
   Obecna władza coraz gorzej rządzi!!!

   • do wyżej dodano 7 lat temu

    oj Endrju

 2. Zakon dodano 7 lat temu

  Ten przewodniczący CIAMCIA-RAMCIA to wstyd dla miasta , przypomnę wcześniej nosił teczkę za SYMANOWICZEM a teraz włazi w D….e KUDELSKIEMU to obrotowy polityczny kameleon.amen

  • Jan dodano 7 lat temu

   Ale jesteś obryty w tej polityce że szok Niedziółka to chyba twój największy koszmar,,, może jakieś merytoryczne argumenty na potwierdzenie twojej tezy (kameleon – do ilu partii należał Pan Henryk o ile mi wiadomo do żadnej )
   Przyznaj się – moczysz się w nocy, jest szansa, że spełnisz się w innej branży np. porno (tam z konia spada się często i z powrotem się na niego wskakuje)

 3. siedlczanin ekonomista dodano 7 lat temu

  To jest obraza dla miasta, że Niedziółka jest przewodniczącym RM. Zwykły cwaniaczek, który chce jeszcze teraz zamknąć usta radnym tą putinowską uchwałą. Brzydzę się tym gościem. Oceniam jego działalność publiczną, która jest nędzna.

 4. ws dodano 7 lat temu

  sitnik to jakaś porażka totalna 😀

  • bankier dodano 7 lat temu

   że zadaje niewygodne pytania? czy że nie dostaje odpowiedzi?

   • baba dodano 7 lat temu

    że bawi się w Polańskiego

  • Ekonomista dodano 7 lat temu

   I właśnie bardzo dobrze, że zadaje władzy nie wygodne pytania! Obecna władza chce ograniczyć demokrację w Siedlcach! Myślę, że trzeba odsunąć od władzy PiS i STS!

 5. sfora rusza dodano 7 lat temu

  Radni koalicji chcą zamknąć usta pozostałym. Czego się boją??? Dopytywania o beztroskie działania Władz Miasta w ostatnich latach, które bez tej transakcji, spowodowałyby katastrofę finansowa Miasta??? O lichwiarską transakcje – dzięki której mogą dalej rządzić??? Czy cena sprawowania władzy w Siedlcach musi być tak wysoka? Pokory, pokory panowie radni.

 6. Zorro dodano 7 lat temu

  MUSZĘ PRZYPOMNIEĆ DOBIJAŃSKIEMU ŻE POLITYCZNIE NIE RÓŻNIŁ SIĘ JAK PEŁNIŁ FUNKCJE PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA OD NIEDZIÓŁKI CIAMCIA RAMCI JAK GO NAZWAŁA REDAKTORKA TS ZACZYŃSKA .MARJUSZ BĄDZI PEWIEN ŻE SZYBKO SIĘ NIE WYBIELISZ. amen

  • MD dodano 7 lat temu

   Jasiu spokojnie

 7. SItnik żyje jakby był listopad 2014 dodano 7 lat temu

  Pan Sitnik nie dość że ,,nie zna prawa" to jeszcze ,,próbuje wmówić radnym z innych opcji że je zna". Żenada!!!Występuje w tej swojej ,,dziecinnie żałosnej" tv internetowej bo w debatach z innymi ,,nie potrafi się wypowiedzieć merytorycznie" a wtedy ,,zmienia temat":):):),,Panie Sitnik do szkoły" :):):)

 8. kinomani dodano 7 lat temu

  a to Rada Miasta czy ,,Kocham kino"?:)a może ,,Kino Konesera" ?:)

  • Rada dodano 7 lat temu

   Napisz do Brukseli, że Radny z BS i Drugi z PO przeszkadza w obradach zgodnym radnym.

 9. do siedlczanina ekonomisty dodano 7 lat temu

  ,,Cwaniaczku" chcesz abym namierzył Twoje IP?:)

  • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

   …namierz, nie zastraszaj…

   • a kto Cię zastrasza dodano 7 lat temu

    namierzyłem i wiem kim jesteś więc trzymaj się krzesła:)

 10. pytanie dodano 7 lat temu

  Jaka sekcja która była od lat przy CKiS ma być zlikwidowana i jak sobie znajdzie sponsora to będzie działała. Ktoś wie o co chodzi. Czy to o Chodowiaków chodzi?

 11. Marian do Mariana dodano 7 lat temu

  Przyhamuj trochę bo czytać nie nadążę.

 12. Anonim dodano 7 lat temu

  Żałosne wywody Marchela. Wszystko opada.

 13. Bankierze pracuj a nie się obijasz dodano 7 lat temu

  i tak ma pozwolone zbyt wiele – żeby jakieś filmiki puszczać?masakra i porażka siedleckiej demokracji!nie odkrywa niczego, dostaje odpowiedzi i jeszcze Ci – ,,Jego zakładniku" coś przeszkadza???jeśli nie widzisz że ten człowiek chce tylko pokrzyczeć to sobie poczytaj akty prawne i zobaczysz że to ignorant ustawowy:)

  • bankier dodano 7 lat temu

   nie martw się "taśma" mi nie ucieka 😉 – nie jestem niczyim zakładnikiem – ale na razie to on jako jedyny interesuje się tą niekorzystną umową z Magellanem

  • Po to jest projektor dodano 7 lat temu

   Puszczano już filmiki z wyjazdów CD do Paryża i z wyjazdu do Brazyli.

 14. urzędnik warszawski dodano 7 lat temu

  Kabaret w czystej postaci. Bicie piany i 20 za 3 przeciw zmianom w statucie. To jaki sens ma ta jałowa dyskusja. Jestem ciekaw jak głosował p. Dobijański i jego koledzy z PO a może już nie z PO?

  • zażyjcie "spokomal" dodano 7 lat temu

   Urzędniku, jeden z drugim spokojne, bo jeszcze nogi połamiesz biegając po schodach by pisać komentarze.

 15. Zorro dodano 7 lat temu

  TEN MARCHEL TO MĄŻ TEJ PANI Z ZWIĄZKU SOCJALISTYCZNEJ MŁODZIERZY POLSKIEJ KIEROWNICZKI URZĘDU PRACY- TO JUŻ ZROZUMIAŁEM , A DLA CZEGO ON JEST SEKRETARZEM A ŻONA PODLEGA URZĘDOWI ,MĘŻOWI NIE ROZUMIEM

  • Nawet TW dodano 7 lat temu

   I nic się nie zmieniło.

 16. Kazimierz dodano 7 lat temu

  "Prezydent Wojciech Kudelski powiedział, że w interesie placówki jest jak najszybsze powołanie dyrektora"

  Dobrze, że Pani Minister Kultury odmową przypomniała Panu Wojciechowi Kudelskiemu co jest w interesie obywateli.

 17. jaś dodano 7 lat temu

  w mieście działa układ pod partyjną peleryną – niech tylko dojdzie do JARA że się panoszą i szkodzą a dni ich będą policzone

  • do jaśa dodano 7 lat temu

   Mówili że będą słuchać ludzi i służyć ludziom a to zwykły pic

 18. jużnienaiwny dodano 7 lat temu

  … faktem jest, że zamyka się możliwość dyskusji, żenada panowie, żenada…

  • cieszmy się dodano 7 lat temu

   W Moskwie wczoraj zamordowano przeciwnika Putina i marsz się nie odbędzie.W Siedlcach tylko zabraniają dyskutowania.Cieszmy się.

 19. Siedlczanin dodano 7 lat temu

  Moim zdaniem o wiele lepiej Siedlcami rządziłaby Platforma Obywatelska albo Bezpartyjne Siedlce!
  W Warszawie rządzi PO i Warszawa staje się pięknym miastem!!!

  • już po po dodano 7 lat temu

   palą za sona mosty …

 20. bezradny dodano 7 lat temu

  Cudowna inicjatywa przekazywania w obecnej formie informacji dot. sesji Rady Miasta itp. Razić to może tych co mają coś do ukrycia będąc osobami publicznymi. Widzimy za co nasi '' wybrańcy'' biorą diety .Na zdjęciu z posiedzenia Rady jest pan Bogdan Kozioł. Jest to człowiek , który prochu nie wymyśli ,wiadomo dlaczego odszedł z prezesury w Siedlcach /pamiętamy, pamiętamy/, każdego poklepie,ale lepiej przy nim nie stać tyłem /bo kopnie/.Za uczestnictwo w Radzie bierze duże pieniądze [dla normalnego zjadacza chleba].Ponieważ sytuacja finansowa PKS w Garwolinie pod jego rządami nie jest dobra, ciekawe czy za czas pobytu w Siedlcach zrzeka się częsci wynagrodzeń. Dlaczego nie zajmuje się pracą, za którą ma zapewne bardzo wysokie wynagrodzenie.Ponadto aż się prosi trochę zmian w UM ,a nie praktyka karuzeli stanowisk i załatwianie spraw swoich a nie miasta. Pytanie – czy pani Kozioł w UM to rodzina radnego/

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Chyba bredzisz. Zdjęcie nie z tej sesji. Ostatnie tak. A co ma się zwolnić bo mąż został Radnym.

 21. Anonim dodano 7 lat temu

  Święta prawda.

 22. Fan Pawła Zarzecznego dodano 7 lat temu

  Warszawa to miasto przekrętów zresztą w poprzednich wyborach gdyby nie pomoc lewicowych mieszkańców dla Gronkiewicz to mało co aby mogła przegrać a w niektórych dzielnicach Warszawy wygrał PiS

 23. bezradny dodano 7 lat temu

  Widać opatrzność czuwa nad Warszawą

 24. bezradny dodano 7 lat temu

  Czy nie za dużo polityki, układów, układzików w zarządzaniu miastami, w gospodarce. Gdzie miejsce na profesjonalizm, zdrowe zasady.

 25. MŁODY dodano 7 lat temu

  MICZYM NIE RÓŻNI SIĘ PIS OD PŁO-PSL TO BANDA KOLESIÓW I TO-SŁOWEM JEDNO WIELKIE (…)

 26. DO PACHOŁKÓW KUDELSKIEGO dodano 7 lat temu

  Jak można być tak ślepym???!!! Założę się o wszystkie pieniądze świata, że gdyby taka sytuacja dotyczyła innego ugrupowania, to już byście z nożami biegli po Urząd Miasta, by obalić konkurencję. Co trzeba jeszcze zrobić, by uświadomić wam NIEDOWIARKOM, że koalicja PiS i STS robi was w konia, okłamuje i "okrada" z waszych pieniędzy!!! Jesteście żałośni. Takiego ciemnogrodu pozazdrości nam Łukaszenka, a z takim ludem, to by na Ukrainie nadal był reżim prorosyjski. U nas w Siedlcach mamy też pokomunistyczne zagrywki (zmiany w uchwałach, byle dobrze zrobić swojej oddanej partii, ograniczać wolność słowa i siać propagandę sukcesu). Nie wystarczą wam słowa, nie wystarczy reportaż i film z obrad Rady. Wy po prostu macie klapki na oczach. Okłamujecie siebie i próbujecie swoją demagogią oszukać innych, czego przykładem są wasze chore, urojone wpisy!!! Zero konstruktywnych wypowiedzi, tylko jakiś bełkot bez argumentów. Żal mi takich ludzi. Jak można dać się tak omamić??? Złapiesz takiego urzędnika z PiS za rękę, to powie, że to nie jego ręka, a wy… uwierzycie.

 27. Rybka. dodano 7 lat temu

  MD stawiaj dużą flachę i może się dogadamy, mam pomysł jak zrobić porządek i pozamiatać.amen

 28. tade dodano 7 lat temu

  Trzeba ich podpierdzielić do Jarka , Chociaż
  Tchórzewski to kolega . Kaczyński nie może sobie
  pozwolić na taki bajzel pod nosem tuż przed
  wyborami, Sprawdzamy rzetelność PIS,

 29. może to nie siedlecki pomysł dodano 7 lat temu

  http://wpolityce.pl/polityka/236339-niebywale-obywatelu-chcesz-dostep-do-informacji-publicznej-zaplac-drogo

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?