SPIN

Hala sportowa przy „Samochodówce” wymaga poprawek

Beata Głozak sobota, 28 lutego 2015, 23:56 Siedlce

Nie minęło 5 miesięcy od otwarcia hali sportowej przy siedleckiej „Samochodówce”, a obiekt już potrzebuje korekty. Problem stanowi parkiet.

O możliwe problemy z nowo wybudowaną halą podczas ostatniej sesji miejskiej zapytał radny Robert Chojecki, a jego obawy potwierdził wiceprezydent Siedlec.

– Kilkanaście dni temu podczas spotkania z firmą, która dostarczała i układała tę podłogę, dokonano odkrywek i widać było, że legary popękały. W poniedziałek ma się odbyć spotkanie, podczas którego ustalony zostanie sposób naprawy podłogi – tłumaczył Jarosław Głowacki.

W tej chwili nie wiadomo jak długo może ona potrwać. Jeśli parkiet trzeba będzie wymienić w całości, to prace zostaną najprawdopodobniej przeniesione na wakacje. Obiekt jest objęty gwarancją.

Powierzchnia parkietu w hali sportowej wynosi prawie 1200 metrów kwadratowych. Ponad 4 mln zł na budowę obiektu wyłożył siedlecki samorząd, pozostała kwota, czyli niemal 2 mln pochodziła z dofinansowania ministerstwa sportu.

12 komentarzy

 1. Rybka. dodano 7 lat temu

  Zapytajcie co to za firma wybudowała tą halę, za tyle kasy i czy ta firma miała doświadczenie czy się uczyła, podejrzewam że sami podwykonawcy za marną kasę . ten temat trzeba rozłożyć na drobne warto bo to śmierdzi.

 2. Rybka. dodano 7 lat temu

  A może to ten wykonawca główny to ten od betonów z Brzeskiej ,ludzie ocknijcie się po takiej wpadce z basenem żeby wybrać takiego oferenta to śmierdzi ,wybrać firmę która nigdy nie miała i niema zielonego pojęcia o budowie takich obiektów to eksperyment na kasie podatnika.amen

 3. Sympatyk LO IV dodano 7 lat temu

  Szanowna Rado Miasta. Teraz kolej na LO Żółkiewskiego do remontu
  . Samochodówka niech poczeka co najmniej 5 lat. Ewentualnie miasto może przenieść zajęcia z W-fu do przytułku pt. Collegium Mazovia. Niech doświadcza teraz uczniowie i nauczyciele z innych szkół tych "wspaniałych warunków". Dlaczego CM? No przecież z jakiś pieniędzy musi się utrzymywać to szkolnictwo prywatne w Siedlcach, nie prawdaż?:)

 4. dziadek dodano 7 lat temu

  Byłem widziałem kto to projektował i zatwierdził, a pokropek był i dopuścili taki bubel. Władza się kompromituje obarczając podatników za fuszerkę.

  • antysympatyk VI lo dodano 7 lat temu

   to liceum nie jest potrzebne więc niech zostaje tam do końca tzn jeszcze 3-4 lata

   • Sympatyk LO IV dodano 7 lat temu

    Odpowiem wprost. To ty nie jesteś potrzebny z takimi opiniami. Nie jesteś prorokiem ani jak podejrzewam uczniem czy pracownikiem wiec nie ty będziesz wyznaczał ramy czasowe tej najstarszej z pięknymi tradycjami szkoły.

 5. Siedlce dodano 7 lat temu

  Nareszcie ktos poruszył ten temat.Tak to jest panie Prezydencie jak sie buduje kierujac sie kalendarzem wyborczym. Plus dla Radnego Chojeckiego.Powodzenia!

 6. BABCIA dodano 7 lat temu

  kolejny duży przekręt w biały dzień …. To nie parkiet tylko ZWYKŁE PANELE PODŁOGOWE SŁABEJ JAKOŚCI!! Odbijając gumową piłkę do koszykówki, zostawiamy już ślady/zabrudzenia, które trudno usunąć!
  RZYGAĆ SIĘ CHCE CO PSEUDO RADNI ROBIĄ Z NASZYMI PIENIĘDZMI! Sami przyssani do koryta, tylko zagarniają do siebie!
  Pan Kudelski powinien brać przykład z p. Biedronia. Może Biedroń nie jest lubiany – wiadomo dlaczego, ale w Słupsku odwala kawał dobrej roboty! Tnie co się da w mieście! A U NAS? SAMA ŚCIEMA, mydlenie oczu! WYWALIĆ WSZYSTKICH! postkomunistyczne polaczki!

 7. Maksiu dodano 7 lat temu

  A w Miejskiej Bibliotece tynk odpada w środku, gdzie raczej mrozu trzaskającego nie ma, to dopiero spece robili i nie mniej zdolni odbierali.

 8. samochodówka dodano 7 lat temu

  A co tak na prawdę robi Wydział Programów Rozwojowych z panią naczelnik odpowiedzialną za inwestycje miejskie. Może czas już kogoś rozliczyć, bo to nie pierwsza taka wpadka.

 9. a jest dodano 7 lat temu

  A jest jakaś pani Naczelnik odpowiedzialna za miejskie inwestycji????Chyba tylko na papierze. Kto ją słyszał????

 10. Gość dodano 7 lat temu

  Piszą tutaj sami malkontenci. Chyba tacy co w życiu nic nie zrobili i nie za bardzo chce im się czytać i choć trochę zrozumieć. Niejaki "Dziadek" był, widział, wiedział ale się nie odezwał. Brudna podłoga i ślady od piłki? To jest normalne w halach gdzie gra się w piłkę ręczną. W czasie meczu i treningu używa się kilogramy kleju do rąk. Pozostaje on na rękach zawodników, piłkach i na podłodze. Jest to klej bardzo kontaktowy który nie tylko umożliwia łatwe trzymanie piłki ale też klei kurz i brud. Roztarty po podłodze mopem zostawia cienki film na którym widać każde odbicie piłki.
  Proste? Trener szczypiornistów powinien wymóc na administratorze hali lepsze sprzątanie a może zmianę środków czyszczących

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?