SPIN

Obraził funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 marca 2015, 20:00 Kronika Policyjna

Za znieważenie funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei odpowie w najbliższym czasie 27 – letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Mężczyzna na Placu Zdanowskiego w Siedlcach będąc pod wpływem alkoholu podczas podjętej wobec niego interwencji publicznie wykrzykiwał wobec strażników słowa wulgarne i obraźliwe.

Wczoraj (1 marca) tuż po godz. 3.00 w nocy dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei o tym, że zatrzymali oni młodego mężczyznę, który odmawia podania swoich danych personalnych i dodatkowo wykrzykuje publicznie pod ich adresem słowa wulgarne i obraźliwe. Skierowany na miejsce patrol interwencyjny ustalił, ze mężczyzną tym jest 27 – letni mieszkaniec pow.siedleckiego, który ma w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

W najbliższym czasie odpowie on przed sądem za znieważenie funkcjonariuszy publicznych. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?