SPIN

Opieka nad zwierzętami lepsza niż rok temu

Aneta Borkowska środa, 4 marca 2015, 23:52 Siedlce

W Siedlcach zacznie obowiązywać nowy program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Tym razem działaniami postanowiono objąć też zwierzęta domowe. W budżecie przeznaczono na ten cel łącznie 430.900 zł.

Program przegłosowany przez miejskich radnych zakłada nie tylko opiekę nad bezdomnymi czworonogami, ale ma też zapobiegać ich bezdomności. Wśród wielu działań podjętych przez miasto jest odławianie zwierząt, przekazywanie do schroniska, wspieranie programu adopcyjnego, czipowanie i nie tylko. W tym roku władze miasta postanowiły pójść nieco dalej w swojej działalności.

– Siedlczanie już od drugiego marca mogą zgłaszać się do wyznaczonych gabinetów weterynaryjnych, z którymi miasto podpisało umowę i będą dofinansowywane zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt. Do tej pory taka usługa obejmowała tylko zwierzęta bezdomne – tłumaczy Joanna Skolimowska – Szpura z wydziału gospodarki komunalnej urzędu. – Jedynym warunkiem jaki będzie musiał spełnić właściciel zwierzęcia to zaszczepienie go przeciwko wściekliźnie. Dodatkowo pupil zostanie zaczipowany na koszt miasta – dodaje.

To nie jedyne nowości, które wprowadzono do ubiegłorocznego dokumentu. W obecnym programie pojawił się zapis o znakowaniu kotów wolno żyjących.

– Dotyczy to osobników poddawanych sterylizacji i kastracji. Chcemy uniknąć sytuacji kiedy okazuje się, że odłowiony kot, który został już wcześniej wysterylizowany jest ponownie poddawany temu zabiegowi – wyjaśnia Skolimowska – Szpura.

2 komentarze

  1. Oko dodano 6 lat temu

    DLA ZACZYŃSKIEJ FUNDACJI- DAJCIE TROCHĘ KASY TO BĘDZIE PISAĆ OBIEKTYWNE ARTYKUŁY NA WAS TEMAT BĘDZIE WAS I MIASTO WYCHWALAĆ ,BĘDZIE PISAŁA JAKI PAN KUDELSKI DOBRY GOSPODARZ TEGO MIASTA JACY MĄDRZY RADNI Z PiS-sts jacy ludzie szczęśliwi że mogą żyć w tym mieście i modlić się.

  2. Zirytowany dodano 6 lat temu

    Żenujący komentarz. Czy każdy temat jest dobry dla wylewania swoich politycznych i religijnych bólów? Człowieku tu jest tekst o zwierzętach!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?