SPIN

Spektakl „Śpiąca królewna”

Aneta Borkowska poniedziałek, 9 marca 2015, 19:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

spiaca_krolewna

W niedzielę (15 marca) o godz. 16. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Śpiąca królewna” w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej.

Premiera przedstawienia w wykonaniu aktorów i tancerzy Caro Dance miała miejsce 1 marca i spotkała się dużym zainteresowaniem publiczności.

„Śpiąca królewna” to najnowszy spektakl Teatru Tańca Caro Dance z muzyką Piotra Czajkowskiego, zainspirowany znaną baśnią Charlesa Perrault o tym samym tytule. Sztuka przedstawia problem uzależnienia nawet najmłodszych dzieci i młodzieży od elektroniki i internetu. Jest próbą pokazania jak wielkie spustoszenie w stosunkach rodzinnych może spowodować ciągłe życie w wirtualnym świecie i jak bardzo, żyjąc w ten sposób, można pominąć uroki życia w realu. Akcja przedstawienia rozpoczyna się przyjęciem urodzinowym, podczas którego główna bohaterka otrzymuje drogie prezenty m. in. telefon komórkowy, komputer i od tej chwili zwykłe zabawy na świeżym powietrzu przestają być dla niej atrakcyjne… Dziewczynka zapada w wirtualny sen, z którego wybudzić może ją tylko prawdziwy przyjaciel.

Przedstawienie to powrót do produkcji Caro Dance sprzed 10 lat pt. „Wirtualnie Śpiąca królewna”.

Scenariusz, reżyseria i choreografia:Iwona Maria Orzełowska,
Wykonanie: Teatr Tańca Caro Dance i Szkoła Tańca do Caro Dance,
Produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

źródło: CKiS Siedlce (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.