SPIN

Nie dopilnował pracowników – nie jest kierownikiem

Aneta Borkowska wtorek, 10 marca 2015, 14:08 Aktualnie

Dotychczasowy kierownik siedleckiego aquaparku został zwolniony po tym jak okazało się, że pracownicy Parku Wodnego Siedlce razem z rodzinami „w sposób nieuprawniony” mieli korzystać z atrakcji obiektu.

Kierownikiem Parku Wodnego Siedlce nie jest już Robert Więckowski. Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce rozstał się z nim w lutym. O możliwych „czystkach” w siedleckim aquaparku dowiedziałyśmy się nieoficjalnie w ostatnim czasie.

Z naszych informacji wynikało, że pracownicy Parku Wodnego Siedlce mieli przekazywać swoje identyfikatory członkom rodziny, aby Ci korzystali na przykład z sauny. Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce nie chciał zdradzać szczegółów sprawy. Potwierdził, że w zarządzanym przez niego obiekcie nastąpiły zmiany.

– Doszły do mnie słuchy, że pracownicy w sposób nieuprawniony z rodzinami korzystali z usług parku wodnego. Zbadałem całą sprawę dogłębnie, pewne informacje zostały potwierdzone, a winni zostali ukarani – przyznał. – Uznałem, że główną odpowiedzialność ponosi kierownik obiektu. Tu w grę wchodzi kwestia zaufania, bo kierownik jest nieco inaczej traktowany niż pozostali pracownicy. Rozstaliśmy się z nim. Sprawa była poważna, więc działania były szybkie – stwierdził.

Wobec pracowników, którzy dopuszczali się nieprawidłowości wyciągnięto konsekwencje i jak podkreślił Gruda, te osoby nigdy więcej nie popełnią podobnego błędu.

22 komentarze

 1. bankier dodano 7 lat temu

  Hmmm, trochę za mało chyba żeby zwalniać kierownika? Chyba, że o tym wiedział i nie reagował?

 2. darek dodano 7 lat temu

  chyba rozstrzelał ich na Błoniach ,skoro może mówić- "nigdy więcej" .Twardy jest

  • jacek dodano 7 lat temu

   Pewnie razem z rodzinami, a co! I do tego spalił te "złe" IDENTYFIKATORY!!!

 3. nie popełnią.. dodano 7 lat temu

  Szanuje Pana Grudę. Ale tym razem plecie androny. Pracownicy więcej tego nie zrobią – zapewnia. Nie zrobiliby gdyby ich za to dyscyplinarnie zwolnił – a miał za co. Były to ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Ale jak zwolnic tylu protegowanych???? skoro za nimi stoją ……niech wielokropek wystarczy. Panie Gruda – prawo nie odróżnia kierownika od pracownika. Albo ktoś je łamie, albo nie. Tyle.

 4. Hmmmm dodano 7 lat temu

  "Kowal zawinił Cygana powiesili…" żałuję ,że Prezydent Kudelski nie uznał ,że odpowiedzialność ponosi Prezes Agencji!!!

 5. ? dodano 7 lat temu

  Ciekawe kiedy podobna roszada na stanowisku wiceprezydenta miasta

 6. Anonim dodano 7 lat temu

  Podobno wynosili wodę!

 7. rozliczyć dodano 7 lat temu

  "Z naszych informacji wynikało, że pracownicy Parku Wodnego Siedlce mieli przekazywać swoje identyfikatory członkom rodziny…"

  Należy więc rozliczyć się też z kier. MoK-ów siedleckich. Urzędnicy przychodzą na imprezy z członkami rodzin.

 8. znajomy dodano 7 lat temu

  Tak to jest jak się zatrudnia SWOICH , zamiast ludzi kompetentnych.

 9. :) dodano 7 lat temu

  WArto dodać, że R. W. to członek Prawych i Sprawiedliwych

 10. siedlce dodano 7 lat temu

  W poniedziałek 09.03.2015 o 10.00 chcę popływać, a tu niestety bo zawody!!! Co jest !!! Niech zawody odbywają sie na Pescantina 2 przy PG4. Usłyszałem – mogę wejść, ale oprócz zjeżdżalni i basenu do pływania, a za bilet płacę oczywista 100%.

 11. do znajomego dodano 7 lat temu

  W siedleckim PiS jest wielu ludzi nie kompetentnych zajmujących kierownicze stanowiska.

 12. siedlce dodano 7 lat temu

  Jeszcze jedno. A co mi przeszkadzają dzieci pracowników? Chce mieć standard o każdej porze dnia kiedy mi pasuje. Bo inaczej będę jeździł do konkurencji.

 13. jacek dodano 7 lat temu

  "(…)Tu w grę wchodzi kwestia zaufania, bo kierownik jest nieco inaczej traktowany niż pozostali pracownicy.(…)" – z tej wypowiedzi można wnioskować że ta sprawa dotyczyła też bezpośrednio samego kierownika a nie tylko szeregowych pracowników….?

 14. abcd dodano 7 lat temu

  Wiosna, wietrzenie magazynów, porządki….. Zacznie się, odczekali trochę po wyborach i będą rządzić.. Trzeba stołki pozamieniać

  Jak dla mnie dzieci pracowników mogą mieć darmowe wejściówki, wody od tego nie ubędzie

 15. jacek dodano 7 lat temu

  Nie pleć trzy po trzy. Prawo łamie tak samo kierownik jak i pracownik. Ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Dyscyplinarka za to a nie wypowiedzenie??????

 16. Anonim dodano 7 lat temu

  Oto kolektyw Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość TYLKO W NAZWIE.

 17. efgh dodano 7 lat temu

  Widzę że tutaj to wszyscy święci i nikt nie ma nic na sumieniu… Kwestia korzystania z basenu dla pracowników i rodzin, powinna być określona na początku… jak nie ma warunków i zasad zaczyna się samowolka….

 18. Obserwator dodano 7 lat temu

  A w innej instytucji dyrektor służbowym samochodem jest wożony do i z domu i nikt nie podnosi larum. Instytucje którą "kieruje" traktuje jako własny folwarka, a pracowników jak … szkoda gadać

  • a jak skończyła się dodano 7 lat temu

   sprawa Orzełowski contra Tomczuk o auto CKiS, którym syn dyrektora – po kwiaty? Czy Orzełowski wystapił z pozwem cywilnym – jak zapowiadał?

 19. Kolasa dodano 7 lat temu

  Ja codziennie widzę jak pani dyrektor jednej z miejskiej instytucji kulturalnej wsiada rano do służbowego samochodu a popołudniu jest przywozona

 20. do jacka dodano 7 lat temu

  Ciekawe czy jacek jest taki świety ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?