SPIN

Spektakl „Mąż i żona” – Teatr FANUM

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 marca 2015, 10:10 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 19 marca do Sali Białej o godz. 9. 11. i 18. na Czwartkowe spotkania z Teatrem. Tym razem na scenie spektakl „Mąż i żona” w wykonaniu Teatru FANUM.

„Mąż i żona” to klasyczna komedia traktująca o pogmatwanych relacjach i romansach damsko-męskich. Jeden dom, jedno małżeństwo, a komplikacji co nie miara! Żona z mężem, mąż ze służącą, żona z przyjacielem rodziny, a on także z wymienioną już służącą. Każdy z każdym, wszyscy ze wszystkimi – brawurowy tekst pisany wierszem w zaskakującej łóżkowej realizacji.

„Męża i żonę” Fredro napisał jeszcze przed trzydziestką i sztuka jest najprawdopodobniej wiernym obrazkiem obyczajów i moralności jego czasów. Atmosfera w ówczesnym Lwowie daleka była od surowości, a wyczyny braci Fredrów tak wspomina po latach anonimowa matrona: „Wtenczas to Fredry chodzili na głowach i nie można się było nigdzie obrócić, by się nie natknąć na Fredrę. Trzeba się było chować przed nimi, bo i z ołtarza byliby ściągnęli, a do tego jeszcze takie wiersze pisali, że nawet starszym uszy od nich trzeszczały”.

Scenariusz – hr. Aleksander Fredro,
Reżyseria – Hubert Prekurat,

godz. 9. i 11. – spektakle dla szkół,
godz. 18. – spektakl dla dorosłych,

Kolejny spektakl:
– „Wdowy” Sławomira Mrożka oraz „Audycja” Grzegorza Reszki – 23 kwietnia,

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.