SPIN

Spektakl Teatru Es „Dzień Drugi”

Aneta Borkowska środa, 18 marca 2015, 22:41 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dzien drugi caly

25 i 26 marca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl Teatru Es „Dzień Drugi” wg scenariusza i w reżyserii Waldemara Koperkiewicza, na motywach książki i audycji radiowych „Dzień Drugi. Prawda Jedyna” Grzegorza Skwarka. Bedzie to kolejna odsłona cyklu Teatr Mądrego Widza.

W spektaklu udział biorą: Ania Broda – śpiew, Jacek Mielcarek — duduk, którzy wykonają pieśni wielkopostne z XVI i XVII wieku oraz aktorzy Teatru Es – Anna Kasjaniuk, Paweł Skolimowski, Robert Protasewicz, Maciej Czapski, Paweł Kryszczuk. „Dzień Drugi” to spektakl pasyjny ukazujący refleksje, przemyślenia współczesnego człowieka na temat wiary, zwątpienia, miejsca Jezusa w naszym codziennym życiu. Całość widowiska świetnie dopełniają projekcje materiałów multimedialnych oraz klimatyczna muzyka.

Jest taki dzień
Gdy świat zamienia się
W wielkie oczekiwanie
Na cud…
Czy znów się zdarzy?
Czy przyniesie nadzieję?
Da ufność w sens ludzkiego życia?
Dzień Drugi Wielka Cisza
Wielkie Oczekiwania

Dużą wartością przedstawienia jest współczesny język narracji, stylem przypominający współczesne reportaże z miejsc akcji. Widz może odnosić wrażenie, że czas między śmiercią Chrystusa, a Zmartwychwstaniem stanął w miejscu, a odradza się w każdy Wielki Tydzień. Ludzki strach i zwątpienie apostołów będących świadkami Jego kaźni, a niewiedzących o zmartwychwstaniu – dla nas, którzy już wiedzą, jest wielkim i radosnym oczekiwaniem na dzień trzeci.

25 marca o godz. 9., 11. oraz 19.
26 marca o godz. 9., i 11.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.