SPIN

Siedlczanie oglądają zaćmienie

Aneta Borkowska piątek, 20 marca 2015, 10:48 Siedlce

Dzisiaj można zaobserwować w Polsce częściowe zaćmienie Słońca. Dziesiątki siedlczan przyszły na parking Wydziału Nauk Ścisłych UPH, by obserwować to zjawisko razem z Siedleckim Towarzystwem Miłośników Astronomii.

– Jestem bardzo zadowolony i zaskoczony, że przyszło tyle osób. Z tak dużą klasą jeszcze nigdy nie miałem zajęć – śmiał się Sławomir Miernicki, nauczyciel fizyki, członek  Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i pomysłodawca akcji. – Mam nadzieję, że takie obserwacje nieba wejdą nam wszystkim w nawyk i zobaczymy się w sierpniu na obserwacjach deszczu Perseidów – dodał.

Częściowe zaćmienie Słońca polega na tym, że Księżyc przykryje część tarczy słonecznej w związku z czym tego dnia nie będziemy oglądali jej w kształcie koła tylko będzie to taki ładnie widoczny „rogalik”.

Tak siedlczanie obserwowali zaćmienie (posłuchaj)

zaćmienie Słońca

Komentarze (1)

  1. ZAKON dodano 7 lat temu

    Zaćmienie nad tym miastem jest od szesnastu lat gdy do władzy dorwał się Symanowicz a po nim poprawił prawy i święty Kudelski ,dobili miasto na parę pokoleń.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?