SPIN

Miasto sprzedaje bardziej wartościowe działki

Beata Głozak niedziela, 22 marca 2015, 23:30 Siedlce

Władze miasta chcą sprzedać dwa budynki zajmowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach i działkę przy ul. Browarnej 7 i 9. Zainteresowanie nieruchomościami już teraz ma być duże.

Nieruchomości przy Placu Tysiąclecia i ulicy Sienkiewicza, czyli te, w których jeszcze mieści się szkoła specjalna zostały wycenione łącznie na 5 mln złotych.

– Oceniamy, że będziemy je sprzedawać w czerwcu i liczymy na to, że zainteresowanie będzie duże, bo już teraz zgłaszają się do nas potencjalni nabywcy – przyznaje Wojciech Piesio z wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami w siedleckim urzędzie. Pod młotek ma pójść także inna atrakcyjna działka: Browarna 7 i 9. – Projekt uchwały o zbyciu tej nieruchomości jest nowiutki. Prezydent może wystąpić o to do rady, ponieważ nie ma już w tych budynkach zawartych umów najmu z dotychczasowymi lokatorami – tłumaczy.

Decyzja radnych pozwoli miastu przystąpić do wyceny terenu, a potem do jego zbycia. Tutaj też, jak przekonuje naczelnik zainteresowanie terenem jest duże.

– Atrakcyjne położenie i niewygórowana cena nieruchomości zawsze powodują, że potencjalni nabywcy stają się aktywniejsi – twierdzi Piesio i jako przykład podaje nieruchomość przy ul. Bohaterów Getta, gdzie cena wywoławcza została przebita ponad dwukrotnie. – Do przetargu stanęło 12 osób, a licytacja była naprawdę bardzo emocjonująca – dodaje.

12 komentarzy

 1. karol dodano 6 lat temu

  Czy to przypadkiem nie ta kamienica przy browarnej która niedawno się paliła? Mam wrażenie ze ten pożar był potrzebny obydwu stronom. Lokatorzy dostali nowe mieszkania a miasto lokal z działką do sprzedaży
  Czy to nie dziwne trochę?

  • Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

   Może to tylko zbieg okoliczności….przypadek…..

 2. obserwator dodano 6 lat temu

  Ludzie maja mieszkania, miasto kase, a inwestor teren inwestyczyjny. Wszystko w jak nsjlepszym porzadku. Tylko chwalic.

 3. obserwator dodano 6 lat temu

  Ludzie maja mieszkania, miasto kase, a inwestor teren inwestycyjny. Tylko chwalic.

  • Łukasz dodano 6 lat temu

   Ciekawe jak ktoś by stracił życie w tym pożarze to tez tak byś chwalił te rozwiazanie?

   • ciemnoludek dodano 6 lat temu

    TO rozwiązaniE, TE rozwiązaniA – tak mówimy po polsku.
    Pozdrawiam

    • lukasz dodano 6 lat temu

     tylko tyle w temacie??

   • Anonim dodano 6 lat temu

    A stracił? To po co ta głupia gadka

 4. rusty dodano 6 lat temu

  bardziej wartościowe od czego?

 5. SDL dodano 6 lat temu

  Inwestowanie w Siedlcach i na wschodnich terenach kraju to inwestowanie bez sensu. Ilość pustych budynków w obrębie centrum i w samym centrum zaczyna budzić grozę….. Autostrada (połączenie ekspresówką za 2, 3 lata) tylko do Kałuszyna, czyli do tego miejsca Europa, a dalej Azja. Wąska droga z wysepkami na wschód plus siedleckie ulice to koszmar i demotywator dla rozwoju……Siedlce są na straconej pozycji. Kałuszyn ma szanse stać się sypialnią Warszawy i dzięki połączeniu z A2 miejscem idealnym na firmy logistyczne. Biała Podlaska z Białorusią da sobie radę w handlu………..a Siedlce po środku jak g… po kotku. Szkoda, że nasi posłowie tego nie widzą.

 6. jaaaaaaaaaaaaa dodano 6 lat temu

  czemu nie wszystkie komentarze są publikowane?

 7. Anonim dodano 6 lat temu

  Siedlce są dziurą i będą i nie zmieni to Galeria Siedlce ani MCDonalds tu dominuje chamstwo,bezrobocie i brak perspektyw na normalne życie kiedy to się wreszcie znieni? 🙁 Mieszkam w Siedlcach od lat i kiedyś takiego dziadostwa nie było jak kiedyś jak można mieszkać w tym mieście skoro kur…nie ma pracy dla zwykłego człowieka ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?