SPIN

Siedlce na trasie „Marszu Dragonów”

Aneta Borkowska wtorek, 24 marca 2015, 23:21 Siedlce

Między godziną 13 a 15.30 przez Siedlce przejechały trzy kolumny pododdziałów amerykańskiej armii z 2. Regimentu Kawalerii. Nasze miasto było jedną z wielu miejscowości, które znalazły się na trasie „Marszu Dragonów”.

„Marsz Dragonów” (Dragoon Ride) rozpoczął się w sobotę w Estonii i jest powrotem amerykańskich wojsk do bazy w niemieckim Vilseck. Dzisiaj US Army pokonała odcinek z Białegostoku do Lublina. Około godz. 12.55 pierwsza kolumna wjechała z miejscowości Strzała do Siedlec, druga opuściła miasto dokładnie o 13.25 a o 15.30 przejechał ostatni konwój.

Trasa przejazdu w Siedlcach pierwotnie miała przebiegać ulicami: Sokołowską – Jagiełły – Prusa – Kazimierzowską – Starowiejską – Terespolską – Brzeską aż do Ujrzanowa, ale ostatecznie zmieniono ją na ulice: Sokołowską – ppłk. Mariana Drobika – Północną – Jana Pawła II – Kazimierzowską – Brzeską.

Podczas przejazdu kolumn wzdłuż ulic ustawiali się siedlczanie pozdrawiani przez żołnierzy.

5 komentarzy

 1. ZORRO dodano 7 lat temu

  PYTAJCIE LUDZISKA P OSŁÓW , PREZYDENTA CO SIĘ STAŁO I CO ONI ZROBILI Z NASZĄ JEDNOSTKĄ WOJSKOWĄ.Jestem ciekaw czy pan Tchórzewski i pan Kudelski witali wojsko amerykańskie to wstyd żeby w tym miejscu w Polsce zlikwidować taką siłę i tradycje.

 2. maria dodano 7 lat temu

  Czlowieku jednostki wojskowej nie rozwiazal Prezydent Kudelski..sprawdz sobie czyj byl rozkaz o likwidacji wojska w Polsce i dopiero sie wypowiadaj

 3. ZORRO dodano 7 lat temu

  Maria kochanie czytaj z zrozumieniem proszę ja pytam co oni zrobili w tej sprawie pan Tchórzewski jako poseł niech udowodni że bronił jednostki a pan prezydent a wcześniej przewodniczący rady miasta niech pokaże jeden dokument który świadczy że władza miasta potępia rozwiązanie jednostki. amen

 4. jużnienaiwny dodano 7 lat temu

  Czy jest panu bliskie myślenie Romualda Szeremietiewa, że Rosja może zrzucić bombę atomową na Warszawę?
  – Widzę w tym element straszenia Polaków. Bomba w Warszawie? To by Rosjan bardzo drogo kosztowało, zmieniło historię światową. To mało realne. Pojawiają się też i inne koncepcje – atak na mniejsze miasta jak Siedlce. Było to ćwiczone przez Rosjan. Ale podkreślam – nie należy polskiego społeczeństwa niepotrzebnie straszyć, tak jak to robi Szeremietiew

  dla zwolenników PiS mieszkających w Siedlcach, no chyba musicie się z tego miasta ewakuować, prezes wskazał gdzie ruscy bombę atomową mają zrzucić

 5. :) dodano 7 lat temu

  Zorro to troll, nie karm go….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?