SPIN

Niezwykły chłopiec „Pinokio”

Aneta Borkowska czwartek, 26 marca 2015, 16:41 Kultura

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 30 i 31 marca o godz. 9. i 11. na spektakl „Pinokio”. Jest to spektakl Teatru Tańca Caro Dance i Szkoły Tańca do Caro Dance na motywach bajki Carla Collodiego w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej.

Uwielbiana przez wszystkie dzieci historia drewnianego pajacyka wystawiona zostanie na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

O spektaklu: Pewnego razu majster Gepetto strugał drewno. Wióry się sypały, a bezkształtna masa nieuchronnie nabierała ludzkich kształtów. Niebawem wyłonił się z niej sympatyczny urwis, któremu nadano imię Pinokio. Ledwie pojawił się na świecie, a już zaczął psocić. Popędził w świat szeroki – na spotkanie przygód, których los mu nie poskąpił. Na własnej skórze doświadcza, że samolubność, nieposłuszeństwo i niegodziwość prowadzą do zguby. Dopiero wtedy Pinokio postanawia się zmienić. Czy wystarczy mu jednak sił i determinacji, aby z drewnianego pajaca przemienić się we wrażliwego i dobrego chłopca? O tym będzie się można przekonać podczas oglądania spektaklu.

Niezwykłe przygody Pinokia uczą, bawią i wzruszają – małych i dużych widzów. Zapraszamy na kolorowe, roztańczone, pełne fantazji widowisko, którego dopełnia gra aktorska młodych adeptów sztuki. W roli tytułowego Pinokia wystąpi Piotr Kadej, w postać Geppetta wciela się Krzysztof Barabasz.

Zgłoszenia przyjmują Jadwiga Skup i Robert Radzikowski, tel. 25 794 31 89, tel. kom. 797 199 347 i 698 176 243

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.