SPIN

Uwaga kierowcy! Ulicami miasta przejdą dwie procesje

Beata Głozak czwartek, 26 marca 2015, 20:24 Aktualnie

W najbliższy weekend w godzinach wieczornych w Siedlcach na kierowców mogą czekać utrudnienia w ruchu. W sobotę i niedzielę ulicami miasta przejdą dwie procesje Drogi Krzyżowej.

W sobotę (28. marca) w godz. 20 – 21.30 ulicami: Chrobrego, Graniczną, Północną, Jana Pawła II aż na Błonia Siedleckie zostanie poprowadzona Młodzieżowa Droga Krzyżowa, a w niedzielę (29. marca) od godz. 19 do 21.30 zaplanowano Miejską Drogę Krzyżową. Druga procesja pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy przejdzie ulicami: bpa I. Świrskiego, ks. Niedziałka, Cmentarną, Wojskową, J. Piłsudskiego, Warszawską, Monte Cassino aż do kościoła p.w. Bożego Ciała.

Wydział dróg siedleckiego urzędu i policja proszą o ostrożność i stosowanie się do sygnałów nadawanych przez służby porządkowe.

źródło: UM Siedlce/opr. bg

3 komentarze

 1. czasami zastanawiam się dodano 7 lat temu

  jaki jest sens tego współzawodnictwa w organizowaniu różnego rodzaju imprez pod hasłem: "ekstremalna Droga Krzyżowa", najdluższa Droga Krzyżowa", młodzieżowa, miejska itd.
  Droga Krzyżowa była jedna – nie da się zorganizować bardziej ekstremalnej czy uciążliwej niż tamta – którą przeszedł Chrystus.
  Tę jedyną drogę winniśmy rozpamiętywać w zaciszu świątyni, w odpowiedniej oprawie.
  Co ma wspólnego przemarsz wygodnym asfaltem ulic miasta z prawdziwą Drogą Krzyżową?
  Już bardziej rozumiałabym procesję po ulicach z palmami na pamiątkę radosnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

 2. Jasiek dodano 7 lat temu

  "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
  Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

 3. Jasiek dodano 7 lat temu

  Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. … Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?