SPIN

Janusz Korwin-Mikke w Siedlcach o antycywilizacji unijnej

Beata Głozak niedziela, 29 marca 2015, 22:45 Siedlce

– Wszystko co w Europie nazywano dobrem, w Unii Europejskiej nazywa się złem. I skutki są oczywiste. Teraz wszyscy nas kolonizują. Cywilizacja unijna to antycywilizacja traktująca ludzi jak niewolników – przekonywał swoich sympatyków kandydat na prezydenta Polski.

Piątkowe spotkanie z Januszem Korwin–Mikkem przyciągnęło do hali sportowej OSiR setki ludzi. Sympatyków lidera partii KORWiN było tak wielu, że szczelnie zapełnili trybuny, a organizatorzy musieli dostawić dodatkowe krzesła na parkiecie. Wśród zebranych zdecydowaną większość stanowili ludzie do 35 roku życia z czego ponad 80 procent mężczyźni.

Wystąpienie kandydata na prezydenta w dużej części było poświęcone krytyce złej  obecnej „unijnej cywilizacji”, której Korwin-Mikke przeciwstawiał dawną dobrą „cywilizację europejską”.

Wszystko na odwrót

– Kiedy rządziły zasady europejskie, prawicowe Europejczycy rządzili światem. Teraz jest odwrotnie. Wszystko co w Europie nazywano dobrem w Unii Europejskiej nazywa się złem. I skutki są oczywiste. Teraz wszyscy nas kolonizują: Chińczycy, Arabowie, Murzyni. Bo ich zasady są lepsze od unijnych. Unijna cywilizacja jest antycywilizacją. Podstawowa zasada prawicy „chcącemu nie dzieje się krzywda” jest  podstawą traktowania człowieka jak człowieka, a nie jak bydle, jak dziecko, jak niewolnika – dowodził w Siedlcach kandydat na prezydenta ostro krytykując zasadę państwa opiekuńczego.

Takie podejście ma sprawić, że Europejczycy nie chcą mieć dzieci i nie chcą pracować, bo z góry zakładają, że w przyszłości zajmie się nimi państwo. To nie wszystko. W efekcie takie działanie, zdaniem Korwin–Mikkego robi z ludzi niewolników.

korwin1

– Mam opiekuna – właściciela, który decyduje za mnie co mam zrobić. To jest podstawowa zmiana podejścia do człowieka. To jest inna cywilizacja. Gdyby ktoś kiedyś przyszedł i powiedział „Panie D’Artagnan, przypnij się pan pasem do konia, bo możesz pan spaść i się zabić”, to on by się za głowę złapał. A dzisiaj we własnym samochodzie muszę się przypinać psami. Niewolnikowi mogą kazać, ale dorosłemu człowiekowi? To się w głowie nie mieści. Idę do apteki i nie mogę kupić lekarstwa, bo nie mam recepty. Jak debila się człowieka traktuje. Jeszcze 80 lat temu można było wejść do apteki i bez recepty kupić pół kilograma arszeniku. Traktowano człowieka jako istotę wolną i odpowiedzialną – tłumaczył lider partii KORWiN.

O szkole i wychowaniu

Krytyce Korwin–Mikke poddał też współczesne wychowanie dzieci, zniesienie kary śmierci i koedukacyjną edukację. Dwa ostatnie działania miały według niego „cofnąć nas o 4 tysiące lat”.

– Według zasad europejskich dziecko należało do rodziców. Dzisiaj w Unii dzieci należą do państwa. Spróbujcie dać dziecku klapsa, a przekonacie się, że naruszyliście tyłek własności państwowej i pójdziecie za to siedzieć. To antycywilizacja – dowodził przy aplauzie publiczności.

– Tylko w społeczeństwach prymitywnych, gdzie nie ma szamana, chłopcy i dziewczynki uczą się razem. Z każdej płci trzeba wydobywać to co jest najlepsze. To się nazywa specjalizacja. Właścicielom niewolników nie zależy żeby niewolnicy byli mądrzy i w tym celu tworzy się klasy integracyjne, które mają obniżyć poziom nauki – twierdził Korwin-Mikke.

Obecne wychowanie, w tym koedukacja nie uczy chłopców agresji co według kandydata na prezydenta nie pozostaje bez konsekwencji, bo w dalszej perspektywie uczy się mężczyzn sztuki negocjacji a nie walki.

korwin2

– Europa to skansen – mówił Korwin–Mikke podczas piątkowego spotkania. – Chiny 30 lat temu były razy 20 biedniejsze od Polski. Były na dnie upadku, a po 30 latach mają lotniskowce, broń jądrową, rakiety balistyczne, kosmiczne, a za 5 lat Chińczyk stanie na Marsie. Bo oni pracują, a nas się uczy, że trzeba brać dotacje. Bo Chiny wierzą w europejską zasadę „kto nie pracuje ten nie je”, a nas w Unii uczą brać zasiłki. Pan Tusk wygrał wybory i powiedział, że możemy mieć 300 miliardów, a pan Kaczyński, że z 400 miliardów. Społeczeństwo żebraków – krytykował działania unijne i postępowanie Polski kandydat na prezydenta podkreślając, że cywilizacja unijna jest po prostu zła.

Neutralność Polski

– Jak przyjdą Muzułmanie i wyzwolą nas spod okupacji Unii Europejskiej to będzie nam lepiej. Zniknie VAT, podatki dochodowe, mordercom będą ucinali głowy, znikną z ulicy parady, równości, miłości i czegoś tam jeszcze. Wróci jakaś cywilizacja. Grosza niż europejska ale lepsza niż unijna. Dlaczego mamy na to czekać? Czy sami nie możemy przywrócić cywilizacji europejskiej?

Lider partii KORWiN odniósł się także do obecnej napiętej sytuacji na Ukrainie. Zebranym obiecał, że jako prezydent Polski nie będzie mieszał naszego kraju w działania wojenne.

– Jako prezydent będę chciał, żeby Polska ogłosiła neutralność w konflikcie rosyjsko – ukraińskim. Polska powinna być neutralna, ale jest bardzo ważne, aby między Polską a Rosją była Ukraina. Zbrójmy się, róbmy przyzwoitą armię, ale nie wciągajmy Polski w wojnę – podkreślił.

Po ponad godzinnym wystąpieniu przez kolejne kilkadziesiąt minut Janusz Korwin–Mikke odpowiadał na pytania zebranych. W kolejce ustawiło się wiele osób. Wśród pytań pojawił się temat ZUS-u i FNZ-u czy małej przedsiębiorczości.

47 komentarzy

 1. xenon dodano 7 lat temu

  tak napisane jak mówił Mikke, z tą różnicą,że Mikke mówi bez błędów ortograficznych

  • Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

   Muzykiem jesteś? Masz tak dobry słuch? JKM mówi niewyraźnie, a nasza hala ma słabą akustykę 🙂

 2. robson dodano 7 lat temu

  nie chcę wszystkiego krytykować, ale to utopia… ludzie myślcie trochę. Z jednej skrajności w drugą – z wolności i liberalizmu w tyranię i zamordyzm. Chyba o to chodzi skoro Chiny dostały się na piedestał. Równowaga i odpowiedni balans, sorry nie da rady inaczej.

  • bankier dodano 7 lat temu

   Za dużo Pan wymaga Panie Januszu – wymaga Pan aby ludziska zaczęli się troszczyć o siebie sami i podjęli ku temu własny wysiłek… Tym czasem te ludziska wolą wybierać socjalistów jak Wojciech K., który im obieca że zabierze innym aby im dać (a jak już się zabrać nie da, to pożyczy na lichwiarski procent, albo sprzeda ostatni majątek wspólny). Powodzenia życzę. Mój głos Pan ma.

   • ono dodano 7 lat temu

    A mojego głosu pan nie ma, niestety. Wierzę jednak w mądrzejszych ludzi. Pomimo, że o nich wcale nie jest łatwo

    • bankier dodano 7 lat temu

     którzy to ci "mądrzejsi"?

    • dezz dodano 7 lat temu

     W mądrzejszych, czyli Komorowski, Duda, Ogórek, Palikot albo Jarubas? Bo w telewizji tak powiedzieli?

   • ono dodano 7 lat temu

    Ale bzdury.

  • Kolo dodano 7 lat temu

   Do Robson – z czego? do czego? Proszę czytać ze zrozumieniem artykuł. To właśnie dziś mamy zamordyzm i niewolnictwo, bo jak nazwać inaczej niż niewolnictwo pełną kontrolę państwa nad obywatelami, konieczność posiadania recepty by kupić lek lub przymus zapinania pasów.

 3. jużnienaiwny dodano 7 lat temu

  … no to już jak tak jedziemy, to oczekuję, że jasio km te eurosrebrniki, które co miesiąc na konto wpływają na jakiś szczytny cel przekaże i wreszcie przestanie w brukseli spać i na koniec cytat

  "Ojców dom pożegnał głupi Jasio,
  szukać wody życia rad nie rad.
  Stopy ścisnął swym niedobrym braciom,
  którzy siłą go wysłali w świat.
  Schedę jego wezmą i zmarnują,
  nic powiedzieć nie mógł choćby chciał.
  Więc wyruszył w drogę pogwizdując,
  starczy mu, że mowę zwierząt znał,
  starczy mu, że mowę zwierząt znał "

  • bankier dodano 7 lat temu

   a czemu miałby cokolwiek oddawać? – nie robi nic wbrew temu co mówił – nigdy nie obiecywał, że cokolwiek odda – wręcz przeciwnie – jako jedyny głośno mówił, że idzie po pieniądze jakie dostaje europoseł…

   • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

    Hipokryzja (od gr. hypokrisis , udawanie) – zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych.

    • bankier dodano 7 lat temu

     Akurat tego JKM nie możesz zarzucić, a tym bardziej udowodnić. Ogłosił przed wyborami do PE że idzie też po kasę (również na działalność jego partii w PL). Bierze wszystko co jest do wzięcia. Byłby idiotą, gdyby tego nie robił (a idiotą nie jest). Nie jestem wyznawcą JKM – i oczywiście nie zawsze się z nim zgadzam ale jest mi najbliżej do takich poglądów – czyli dużo wolności osobistej i gospodarczej oraz minimum państwa i regulacji. Wierzę w mądrość każdej jednostki i w to że działa racjonalnie i optymalizuje swoje zyski – może nie uwierzysz ale tak na początku lat 90-tych uczyli na państwowych uczelniach ekonomicznych (w tym mnie)…

     • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

      …nie ośmieszaj się eksponowaniem wykształcenia, a co na państwowych uczelniach ekonomicznych wykładali to akurat wiem 🙂

     • bankier dodano 7 lat temu

      Tak, tak, lepiej skończyć "wyższą szkołę czegoś i czegoś" na kierunku "zarządzanie i marketing" – wtedy na pewno ma się lepszy ogląd i większa wiedzę. Ja skończyłem ekonomię na UW, a Ty?

     • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

      …" Jędruś ran Twoich nie godnam całować" 🙂 to taki cytat z klasyki a co i gdzie kończyłem to moja sprawa UW też m.in się trafiło 🙂

     • bankier dodano 7 lat temu

      Dalej głosuj na socjalistów więc… właśnie dziś Kopacz ogłosił, że będziemy płacić po 1000 zł przez 12 mcy każdej kobiecie która urodzi, a która nie ma urlopu macierzyńskiego (studentki, bezrobotne, rolnicy itd) … Chyba masz trochę wyobraźni i wiesz kto się "rzuci" do rozmnażania? Brawo socjalizm!

     • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

      … byłem kiedyś świadkiem jak pewien klient zrobił awanturę kasjerce w markecie, że mu płatność nie przechodzi a przecież on ma "ZŁOTĄ KARTĘ" i cóż z tego jeśli na karcie było "0", to mój ostatni wpis w tej dyskusji 🙂

     • bankier dodano 7 lat temu

      nie musi być JKM – daj mi innego kandydata, który nie chce dzielić moich pieniędzy (bo na razie poza JKM wszyscy chcą je za mnie wydawać – a ja wierzę w to, że sam to zrobię jednak lepiej…) Liczyłem na Gowina ale nie wiem czemu nie startuj?

 4. jużnienaiwny dodano 7 lat temu

  ,,,,,

 5. kinder dodano 7 lat temu

  Bankier przecietny Kowalski nie glosuje na dane ugrupowanie ze wzgledu na program, a na to jak go opisuja media i to media m.in JKM pokazuja w krzywym zwierciadle.

  • bankier dodano 7 lat temu

   kropla draży skałę, powoli rozjeżdża się różnica pomiędzy pracującymi a leniami, Polacy nie chcą i nie lubią się dzielić – tym bardziej pod przymusem – w końcu dostrzegą jak prosta jest zależność pomiędzy tym na kogo głosują i z czego są okradani

 6. jużnienaiwny dodano 7 lat temu

  ///// na głupotę to tylko śmiech pozostaje :))

 7. Patriota dodano 7 lat temu

  Byłem na tym spotkaniu i mogę powiedzieć szczerze, że bardzo się zawiodłem, a byłem entuzjasta programu KORWIN'a, Nie było tam ani słowa na temat JAK coś zrobić, tylko: zrobię to, nie zrobię tego. Podobne obietnice bez pokrycia parę lat temu rzucał Donald T. Według mnie JKM jest świetnym socjologiem i na wykładowcę Uniwersyteckiego by się nadawał, ale w tym co zobaczyłem na spotkaniu z nim jestem zażenowany, szczególnie że przyprowadziłem znajomych którzy nie darzą go sympatią, by zmienili zdanie.

  • ? dodano 7 lat temu

   A czego się chciałeś konkretnie dowiedzieć? Ludzie mają zupełnie inne odczucia, bo jest pełno opinii o miłym zaskoczeniu i o tym, że Korwin dużo zyskuje "na żywo". Jakiego przekazu zabrakło?

   • Patriota dodano 7 lat temu

    Chociaż by tego, że skoro znikną wszystkie podatki, a wszystkie zasoby naturalne się sprywatyzuje, to za co państwo się utrzyma i za co spłaci wciąż narastający dług publiczny? I skąd się pojawi raptem praca? I kto zagwarantuje bezpieczeństwo wewnętrzne Polski, skoro każdy będzie mógł robić co chce, bo inaczej dostanie KS'a. Ale co mnie obchodzi kara śmierci dla jednej osoby, która zabije "arszenikiem 30 osób w wiosce?"

    • ? dodano 7 lat temu

     1. Nikt nie mówi o zniknięciu wszystkich podatków, Korwin wyraźnie mówi o likwidacji tylko PIT i CIT, VAT 15% liniowy ew. jeszcze podatek pogłówny.

     2. Praca pojawi się stąd, że przedsiębiorcy chcąc zwiększyć zyski zatrudnią nowe osoby – a będzie się to opłacać dzięki obniżeniu kosztów zatrudnienia i prowadzenia działalności (podatek dochodowy, ZUS, NFZ)

     3. Chodzi o to, żeby nie zabiła – zdecydowana większość morderców to nie psychopaci, tylko ludzie, którzy nie boją się na tyle obecnych kar, by się powstrzymać od czynu. To nieprawda, że za Korwina każdy będzie mógł robić "co chce", przecież jest zasada "wolność mojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność Twojego nosa" z Tocqueville'a, którego JKM cytował też na piątkowym spotkaniu.

     • on dodano 7 lat temu

      Nie spodziewałem się, że aż tyle osób wierzy w takie głupoty tego – wg mnie – nawiedzonego dziadka. Zdało by się powiedzieć "pleć pleciugo" tylko krótko i szybko spływaj.

     • on dodano 7 lat temu

      zapomniałeś dodać że będzie można mieć wiele żon:)

     • ? dodano 7 lat temu

      Na razie sam wyszedłeś na pleciugę bez argumentacji.

 8. Patriota dodano 7 lat temu

  JKM nie odpowiedział zrozumiale na żadne z pytań, albo mówił definicje pytania (jakby zadający jej nie znał), albo coś w stylu "zrobi się". a następnie prosił o następne pytanie. Szkoda, bo jego przemowa wyglądała jakby siedziało przed nim stado baranów, których się karmi kiełbasą wyborczą. "za 6 lat statek na marsie, sam dedcyduj czy chcesz brać narkotyki". A brakowało przekazu, który możemy oglądać w jego debatach.

 9. michał dodano 7 lat temu

  "Jak przyjdą Muzułmanie i wyzwolą nas spod okupacji Unii Europejskiej to będzie nam lepiej. Zniknie VAT, podatki dochodowe, mordercom będą ucinali głowy, znikną z ulicy parady, równości, miłości i czegoś tam jeszcze. Wróci jakaś cywilizacja."
  To ja już wolę Unię niż muzułmańską "cywilizację", która Korwinowi jak widać imponuje. Temu panu już dziękujemy.

  • ? dodano 7 lat temu

   Polecam nauczyć się czytania ze zrozumieniem. To, że ktoś coś przewiduje nie oznacza od razu, że to aprobuje. I cytuj z łaski swojej do końca:

   "Dlaczego mamy na to czekać? Czy sami nie możemy przywrócić cywilizacji europejskiej?"

 10. obserwator dodano 7 lat temu

  20 lat temu też byłem jego zwolennikiem. Też startowała na Prezydenta. Opowiadał to samo co dzisiaj i jakoś nie porwał ludzi, nie przyszli Ci źli muzułmanie, nie poucinali nam głów…, czyli pleć pleciugo byle długo

  • bankier dodano 7 lat temu

   Zawsze się znajdą ludzie o mentalności niewolników, którzy wolą aby ich najpierw okraść a potem łaskawie karmić resztkami… Byle nie musieli sami myśleć i sami za siebie odpowiadać…

  • ? dodano 7 lat temu

   "nie przyszli Ci źli muzułmanie, nie poucinali nam głów"
   Chyba ktoś tu nie ogląda TV 😀 Ucięcie głowy żołnierza w UK, masakra w redakcji Charlie Hebdo, niezliczone napady, gwałty, rabunki, podpalenia i porwania – trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć. I tutaj duży szacunek dla Korwina za to, że zawczasu przed tym przestrzegał i to się – niestety – sprawdziło!

 11. obserwator II. dodano 7 lat temu

  W jakim kol wiek wydaniu polityka jest jak szambo gdzie tylko liczy się cwaniactwo i kombinowanie jak oszukać jednych a drugim dać władzę i pozwolić na wyniesienie siebie i swoich partyjnych (…) do koryta władzy.Politycy przed wyborami wiją się w kłamstwach niczym robaki na padlinie obiecując rzeczy nie realne a po dojściu do władzy zapominają o wszystkim i tak już było nie z jednymi politykami a naród wciąż daje się nabrać na błazeńskie obietnice dobrodziejów politycznych.

 12. do bankiera dodano 7 lat temu

  Skoro skończyłeś ekonomię na UW to zrecenzuj Nam tutaj merytorycznie umowę z Magellanem :):)ja już to zrobiłem i nie widzę niczego bezprawnego:):)Poza śpiochem który nawiedził moje miasto i obnosi się z nadmiarem własnych dzieci:)Nawołuje do łamania prawa więc kto Go wpuścił na moją halę na której oglądam mecze?Ja sobie tego nie życzę :)Korwiny znów przegrają bo kampanię krzykaczy (jak Sitnik na słupach) uprawiają):):)

  • bankier dodano 7 lat temu

   Umowę z Magellanem, opisywałem już przy innym artykule – jest to ewidentne działanie na szkodę miasta – w szczególności oczywiście od strony kosztów – oraz nierównowagi stron – Magellan wszystko może – miasto wszystko musi… Ilość dzieci JKM to jego prywatna sprawa. Nie wiem na jakiej zasadzie byłą wynajęta sala – zakładam, że za więcej niż Duda zapłacił za CKiS. Co do szans to myślę, że jest realna szansa na próg wyborczy w wyborach parlamentarnych na jesieni.

   • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

    ad vocem

    pierwotny wpis dot.umowy

    jużnienaiwny dodano 1 miesiąc temu

    ….. proszę porównać paragrafy numer 12 w umowach, w przypadku umów 3 ( 1 hektar) i 2 (27 hektarów) umowa odkupienia nieruchomości ma być zawarta bezwarunkowo, czyli Magellan nie może się uchylić, natomiast w przypadku umowy 1 (to ta największa działka – 59 hektarów) może się uchylić składając stosowne oświadczenie, umowy zostały zawarte w tej samej kancelarii notarialnej dlaczego więc jest taka rozbieżność ????.
    Wybiegając daleko w przyszłość jest możliwe, że przed upływem 3 miesięcy do zakończenia dzierżawy Magellan złoży oświadczenie, że nie skorzysta z prawa sprzedaży nieruchomości na zasadach określonych w umowie przedwstępnej, miasto zgodnie z umową nie będzie mogło żądać odkupienia nieruchomości i co w związku z tym dalej – z wpłaconymi kaucjami i czynszem dzierżawnym bo jakoś nie mogę się doczytać ????? a nieruchomość oczywiście pozostanie wówczas własnością Magellana
    ….no i nigdzie nie znalazłem zapisu, że na poczet ceny odkupu nieruchomości zaliczony jest czynsz dzierżawny o kaucji owszem jest na ten temat w umowach powiedziane o czynszu ( wprost) nie
    … warto te umowy przeczytać, polecam :)))))

    bankier dodano 1 miesiąc temu

    Czynsz to "odsetki" – absolutnie nie zaliczą się na poczet ceny odkupu – to bezpośredni koszt umowy ("pożyczki").

    bankier dodano 1 miesiąc temu

    Przeczytałem….
    To nawet nie jest umowa dla bankruta!!!
    W prywatnej firmie za podpisanie czegoś takiego jest prokurator…
    Umowa praktycznie w żadnym punkcie nie zabezpiecza interesu miasta. Nawet to, że Magellan wcale nie musi miastu nic odsprzedawać (§12 pierwszej umowy "ma prawo") – za to gdyby miasto chciało odstąpić to ponosi olbrzymie kary.
    Magellan może podnosić wartość działki a miasto będzie musiało podnieść cenę ewentualnego zakupu…
    Nawet nie wiem jako to skomentować.
    To tylko krótko liczby: Ze sprzedaży miasto dostało 74,7 mln zł z czego od razu oddało Magellanowi 7,49 mln (kaucja na rzecz przyszłego wykupu – taka "rata") – czyli de facto do dyspozycji w pierwszym miesiąc 67,2 mln zł – koszty dzierżawy przez 10 lat (zakładając średni WIBOR jak z umowy) to 50,09 mln zł + 74,7 mln "wykup"(razem 124,8 mln)- jeszcze gdyby na samym końcu to pół biedy ale gro z tej kwoty idzie w ratach od razu!!!). Reasumując – miasto dostało 67,2 mln odda 124,8 mln – a pewnie więcej bo umowa jest tak napisana, że aż się prosi.
    Naprawdę nie było już innego sposobu??? O ile tanie by było zrobić emisję kolejnych obligacji komunalnych??? Z marżą 8,82% byłby tłum chętnych (skoro byli na marży 1,85%)!!! – sam bym kupił!!!! –

    … ot i wszystko na ten temat :), to jest ta analiza :))))

   • jużnienaiwny dodano 7 lat temu

    .. a może zamieszczę wpisy w tym temacie w kolejności zamieszczeń na stronie :), bo to już jakaś dziwna bajka zaczyna się dziać 🙂

    • bankier dodano 7 lat temu

     No i czego z tego nie rozumiesz? Akceptujesz, że prezio podpisał lichwiarską umowę tylko dlatego, że jej brak oznaczałby komisarza w mieście i wylanie na gębę wszystkich kumpli ze spółek? Wiesz jaką prowizję ostatnio wynegocjowałem dla swojej firmy? 0,54% + WIBOR – Wartość kredytu ok 1,5 mld zł. Zabezpieczeń majątkowych ZERO. Jak ktoś bierze pseudo-pożyczkę z marżą 8,82% to dla mnie jest albo niespełna rozumu albo świadomie działa na niekorzyść podmiotu na rzecz którego działa – tutaj miasta.

  • Kris dodano 7 lat temu

   sala ma taką funkcje że mimo iz postawiona za nasze podatki mozna wynajać za opłatą więc się nie pruj

 13. PO i PIS zagłosuje na Ogórek dodano 7 lat temu

  Bo to jedyna i niepowtarzalna kandydatka:)

 14. Własne zdanie dodano 7 lat temu

  Polityk , a tym bardziej kandydat na urząd Prezydenta Państwa powinien być osobą o wypowiedzi jasnej i zrozumiałej .
  Korwin pod żadnym względem nie spełnia tych oczekiwań.
  Klakierzy ,którzy próbują wyjaśniać i tłumaczyć co autor wypowiedzi miał na myśli są w tym przypadku zbędni.
  Prawda ,że nie prawda – czy o to nam chodzi?

  • "Polska opracowuje właśnie strategię wyjścia z NATO" dodano 7 lat temu

   Kto to powiedział? Obecny prezydent, Bronisław Komorowski! Jego tłumaczyć nie trzeba. A Korwina mniej rozgarniętym niestety czasem trzeba.

 15. peer dodano 6 lat temu

  Jedna bzdura psuje całe wrażenie. I po co tak się zagalopować?
  Januszu litości!
  "Jak przyjdą Muzułmanie i wyzwolą nas spod okupacji Unii Europejskiej to będzie nam lepiej."

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?