SPIN

Treningi przed VI Biegiem Siedleckiego Jacka

Aneta Borkowska środa, 1 kwietnia 2015, 11:44 Sport

Odpowiednie buty dobrej marki, trykot, który nie obciera ciała i odrobina dobrej woli… to już coś, ale to jeszcze nie wystarczy, by biegać. Przygodę z bieganiem najlepiej jest zacząć pod okiem doświadczonych instruktorów.

Oni wiedzą z jakich elementów powinien się składać dobrze przeprowadzony trening biegacza. Nauczą, jak biegać, by się nie męczyć i uniknąć urazów. Jak przeprowadzić rozgrzewkę, jak pracować nad siłą, techniką i szybkością biegu i wreszcie – jakie zastosować treningi uzupełniające. To wszystko pozwoli wytrenować odpowiednią technikę biegania i zapobiec powstawaniu i utrwalaniu się błędów, które bardzo trudno wyeliminować.

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zorganizowała cykl treningów, w których mogą wziąć udział wszyscy, bez wyjątku, biegacze. Będą się one odbywały w każdą sobotę o godz. 10.30 – aż do 30 sierpnia, czyli do dnia, w którym zapełnią się trasy VI Biegu Siedleckiego Jacka.

bieg jacka1

Udział w treningach, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy, jest całkowicie bezpłatny. Pierwsze trzy przeprowadzone zostaną na Stadionie Lekkoatletycznym Ośrodka Sportu przy ulicy Prusa 6. Pierwszy z nich – już 11 kwietnia. Uczestnicy podzieleni zostaną na kilka grup, w zależności od stopnia wytrenowania i wydolności fizycznej. Później biegacze przeniosą się na trasy w siedleckim parku i w lesie na terenie podsiedleckiego Rezerwatu Gołobórz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia biegowej przygody.

źródło: ARMS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.