Pogoń przegrywa u siebie

Beata Głozak sobota, 4 kwietnia 2015, 23:40 Sport

Źle dzisiejsze spotkanie będą wspominać piłkarze siedleckiej Pogoni. Podopieczni Carlosa Ferrera przegrali na własnym boisku z Chrobrym Głogów 0:2 przybliżając się tym samym do II ligi.

Biało – niebiescy mieli podczas meczu kilka akcji, które mogły zakończyć się bramką, ale niestety za każdym razem brakowało im skuteczności. Autorem pierwszego strzału w 10 minucie był Michał Ogrodnik, ale bramkarz gości nie miał najmniejszych problemów z obroną. 5 minut później po podaniu Antonio Calderona Piotr Krawczyk uderzył obok bramki, a w 25 minucie Adrian Dziubiński nad nią. Odpowiedź Chrobrego była krótka. W 26 minucie spotkania Robert Pisarczuk pokonał Andrzeja Witana dając prowadzenie gościom.

Szansa na wyrównanie przyszła w 38 minucie kiedy Jarosław Ratajczak podał piłkę do Ogrodnika, ale ten skierował ją obok słupka. Kolejną akcję wypracował Antonio Calderon podając do Djousse, ale Kameruńczyk wybił piłkę głową ponad poprzeczkę. Najbliżej zdobycia gola pogoniści byli jednak w 74 minucie po sytuacji z rzutu rożnego kiedy w bramce Chrobrego pojawiło się totalne zamieszanie. W pewnym momencie sami gracze nie wiedzieli gdzie jest piłka. W wyniku akcji niewielkiej kontuzji nabawił się bramkarz gości.

Choć druga część sobotniego spotkania w zasadzie w całości rozegrała się na połowie głogowian to kolejny raz potwierdziło się porzekadło „niewykorzystane okazje się mszczą”. W 89 minucie, czyli tuż przed końcowym gwizdkiem Jakub Kiełb ustanowił wynik spotkania na 0:2.