SPIN

Święta minęły spokojnie

Aneta Borkowska wtorek, 7 kwietnia 2015, 12:53 Kronika Policyjna

Okres świąteczny pod względem bezpieczeństwa na terenie pow. siedleckiego przebiegł spokojnie. W dniach od 3 do 6 kwietnia tutejsza komenda nie odnotowała żadnych nadzwyczajnych zdarzeń, które miałyby wpływ na jego przebieg.

Pełniący służbę funkcjonariusze podejmowali w tym czasie ponad 168 różnego rodzaju interwencji. Kierowcy pamiętali o tak ważnych zasadach na drodze jak kultura, wzajemna życzliwość i przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu. Skutkowało to tym, że w analizowanym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a siedlecka komenda powiadomiona została o 16 kolizjach. Jest to o dwie mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Funkcjonariusze siedleckiej drogówki przeprowadzili blisko 1000 pomiarów stanu trzeźwości i z liczby tej wyłapano 3 nietrzeźwych kierowców. Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą był 37 – letni
mieszkaniec pow. siedleckiego, który mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu w miejscowości Żelków Kolonia jechał samochodem audi nie posiadając do tego dodatkowo uprawnień.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?