SPIN

Konkurs na stanowisko dyrektora CKiS

Aneta Borkowska czwartek, 9 kwietnia 2015, 09:39 Aktualnie

Do 15 maja kandydaci na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sztuki mogą składać wniosek o przystąpienie do konkursu. Prezydent miasta na koniec marca wydał zarządzenie o ogłoszeniu konkursu na to stanowisko, a rozpatrzenie wniosków planowane jest na końcówkę czerwca.

Wśród wymagań niezbędnych jest wykształcenie wyższe magisterskie oraz posiadanie minimum 5-letniego stażu pracy zawodowej w instytucji kultury, w tym minimum 2-letniego stażu na stanowisku kierowniczym lub wykształcenie średnie oraz posiadanie minimum 10-letniego stażu pracy zawodowej w instytucji kultury, w tym minimum 4-letniego stażu na stanowisku kierowniczym. Do tego kandydat musi wykazać się znajomością przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury.

Wymagania dodatkowe to m.in.: umiejętność zarządzania projektami z zakresu kultury, znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowych środków finansowych, ukończone studia podyplomowe i specjalistyczne szkolenia w zakresie zarządzania instytucjami kultury, znajomość języka obcego oraz obsługi komputera.

Umowa z nowym dyrektorem CKiS będzie zawarta na 4 lata.

15 komentarzy

 1. chyba.... dodano 6 lat temu

  Chyba im się poplątało???? Wykształcenie średnie wystarczy?????? W XXI wieku???? Czyżby to było pod kogoś???? Ustawka?????

 2. nina dodano 6 lat temu

  sama się zastanawiam o co chodzi – czy to może dlatego że jakiś kandydat nie ma wyższego?

  http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/387460,Jak-prawidlowo-zatrudnic-dyrektora-w-instytucji-kultury.html

  • jużnienaiwny dodano 6 lat temu

   …no w ckis siedlce wystarczy…(taka gmina) 🙂
   http://www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Zarzadzenia//konkurs%20dyrektor%20CKiS.PDF

 3. bankier dodano 6 lat temu

  Koper chyba nie ma wyższego, więc trza tak napisać było…

  • j26 dodano 6 lat temu

   Nie ma, więc nie powinien być.
   Ile ma lat? Czy nie powinien być jakiś limit wieku?

 4. Balans dodano 6 lat temu

  Napisali tyle wymagań po to żeby zatrudnić kogoś bez studiów,chociaż według prawa to podstawowy wymóg na stanowisko dyrektorskie.Jasne że napisane pod wybranego już człowieka.Ciekawe jak sprawdzą znajomość języka obcego,?Ściema dla ciemnego luda.

 5. komisja dodano 6 lat temu

  "Najpierw jednostka samorządowa, do której należy instytucja kultury, musi powołać komisję konkursową złożoną z:

  • 3 przedstawicieli jednostki samorządowej,

  • 2 przedstawicieli ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego,

  • 2 przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych reprezentatywnych, działających w tej instytucji kultury (w razie braku takich organizacji powołani zostają dwaj przedstawiciele załogi tej instytucji),

  • 2 przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na zakres działania tej instytucji kultury.

  Szczegółowe zasady przeprowadzania konkursów na stanowisko m.in. kierownika ośrodka kultury wynikają z przepisów rozporządzenia z 30 czerwca 2004 r. w sprawie organizacji i trybu przeprowadzania konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury (dalej: rozporządzenie o przeprowadzeniu konkursu)."

 6. Wyższe dodano 6 lat temu

  Ciekawe czy jeden z "wymogów" – studia podyplomowe – dotyczą także tych "kandydatów" ze średnim wykształceniem. Mam nadzieję, że to jakiś żart.

 7. Wyższe dodano 6 lat temu

  Żarcik ze wszystkich nas, a może raczej zachęta, żeby startować zaraz po maturach!

 8. ONA dodano 6 lat temu

  Zbliża się czas matur, więc tuż po maturzyści do konkursu!

 9. kl dodano 6 lat temu

  Jedna wielka kpina! I tak wiadomo kogo wybiorą. A bez studiów w obecnych czasach -ŻENADA. Mógłby chociaż się przyszły dyrektor pofatygować i skończyć jakieś studia. Siedlce to miasto ustawek. Nie liczy się wiedza i wykształcenie, liczą się ZNAJOMOŚCI PISOWSKIE!

 10. bankier dodano 6 lat temu

  te kryteria przypominają te sławetne przetargi na samochody gdzie wpisywano "schowek na parasol z parasolem" – tak żeby pasowała tylko Skoda Superb :):)

 11. :) dodano 6 lat temu

  czytanie chyba boli niektórych, wg ogłoszenia zamieszczone na stronie BIP UM, jednym z wymaganiach niezbędnych jest ukończenie studiów magisterskich

  • kadet dodano 6 lat temu

   "(…)lub wykształcenie średnie oraz posiadanie minimum 10-letniego stażu pracy zawodowej w instytucji kultury, w tym minimum 4-letniego stażu na stanowisku kierowniczym(…)" – z naciskiem na LUB…

 12. Katha dodano 6 lat temu

  Trzeba wsadzać swoich, nie ważne co umiesz, tylko od kogo jesteś. Toć wiadomo że nie oddadzą nikomu tej ruchy. A w innych instytucjach to inaczej' śmiech na sali.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?