SPIN

Pomógł ci policjant – zagłosuj na niego

Aneta Borkowska piątek, 10 kwietnia 2015, 11:48 Kronika Policyjna

Trwa kolejna, siódma już edycja plebiscytu „Policjant, który mi pomógł”. Jego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy  w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Główne cele akcji to przede wszystkim promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie, podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym oraz zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Procedura zgłaszania policjantów do konkursu „Policjant, który mi pomógł” odbywa się z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych, które bezpośrednio wpływają do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać osoby indywidualne, organizacje i instytucje ( z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2015 roku.

Wśród dotychczasowych laureatów są przedstawiciele zarówno służby prewencyjnej, jak i kryminalnej. Finał tegorocznej edycji planowany jest podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem, od pierwszej edycji, sprawuje Komendant Główny Policji.

Szczegółowe informacje dotyczące plebiscytu można znaleźć na stronie internetowej www.policjant.niebieskalinia.pl

Komentarze (1)

  1. Uwaga dodano 6 lat temu

    Uwaga! Konkurs jest skierowany przede wszystkim do osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?