SPIN

„Poświęć kilometr” w najbliższą niedzielę

Aneta Borkowska wtorek, 14 kwietnia 2015, 23:17 Społeczeństwo

plakat caly

W najbliższą niedzielę (19 kwietnia) w każdej z 245 parafii diecezji siedleckiej odbędzie się akcja „Poświęć kilometr”, której celem jest zebranie funduszy na przyjazd młodych z Boliwii i Czadu na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w roku 2016, a wcześniej do Siedlec w ramach trwania tzw. Dni w diecezjach.

Akcję „Poświęć kilometr” wygenerowało Diecezjalne Centrum ŚDM Diecezji Siedleckiej, która na czas przygotowań i trwania ŚDM funkcjonuje pod nazwą Jerycho. Została ona inaugurowana podczas XXX Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się 28 marca w kościele św. Józefa w Siedlcach.

„Poświęć kilometr” to zbiórka funduszy na przyjazd młodych z Boliwii i Czadu, krajów w których na co dzień posługują i pracują z tamtejszą młodzieżą księża z diecezji siedleckiej. W trakcie akcji będzie można zakupić dowolną ilość kilometrów, za koszt 1 zł = 1 kilometr, a w zamian otrzymać rulon zakupionych kilometrów. Wraz z przebiegiem akcji, w każdym miejscu odbędzie się promocja Światowych Dni Młodzieży połączona z wyświetlaniem filmów i prezentacji w tejże tematyce.

Posłuchaj komu możesz pomóc:

źródło: Katarzyna Kozioł, rzecznik prasowy Diecezjalnego Centrum ŚDM

5 komentarzy

 1. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  Przecież KK jest stać, by opłacić przyjazd młodych z Ameryki Płd i Afryki…

  • Anonim dodano 6 lat temu

   żartujesz?
   KK stać żeby im po samochodzie kupić.
   no ale po co płacić, owieczki zapłacą.

 2. bankier dodano 6 lat temu

  KK nie jest taki głupi żeby raz otrzymaną kasę wydawać na kogoś innego niż na siebie.

 3. wow dodano 6 lat temu

  Masz rację, Leszek. Skoro KK to nie tylko księża, ale i wierni, to zapewne stać KK na opłacenie ich przylotu.

 4. Uwaga dodano 6 lat temu

  Panowie LM, bankier, anonim! Od Was nikt niczego nie chce i nie wyciąga do Was ręki. Nie musicie wspierać tej i innych akcji. Oczywiście możecie poużywać sobie na KK, to przecież w dobrym tonie, zwłaszcza w internecie, a katolicy nadstawią drugi policzek. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?