SPIN

Akcja „Poświęć kilometr” się udała

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 10:13 Społeczeństwo

W niedzielę (19 kwietnia) w całej diecezji siedleckiej, w 245 parafiach, została przeprowadzona akcja Poświęć kilometr. Jej celem było zebranie funduszy na przyjazd młodzieży z Boliwii i Czadu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016.

poswiec2Przez całą niedzielę, jak i w tygodniowe przygotowania do jej przeprowadzenia było zaangażowanych blisko 2500 wolontariuszy. Sama zbiórka kilometrów przeprowadzana była na różne sposoby, od poświęcania kilometrów w formie biegów, jak np. Grupa Biegaczy Skórzec czy w parafii św. Alberta w Łukowie, przez uliczne tańce, foto ścianki z kolorowymi autobusami, po tańczenie poloneza wokół kościoła – parafia Okrzeja i św. Zygmunta w Łosicach.

Parafialne zespoły „poświęcaczy kilometrów” prześcigały się w pomysłach, tylko po to aby dla Boliwii i Czadu poświęcić jak najwięcej kilometrów.  Udało się.

poswiecZamierzeniem Diecezjalnego Centrum ŚDM, które było inicjatorem akcji było zebranie zaporowej liczby 150 tyś. kilometrów, które pokryją koszty przylotu i pobytu na ŚDM 20 młodych z Boliwii i Czadu. Jak wskazują wstępne raporty z przebiegu akcji zostało poświęconych blisko 200 tyś. kilometrów, a liczenie ciągle trwa. Oficjalna liczba poświęconych kilometrów zostanie podana do wiadomości, po tym jak każda z parafii prześle po zliczeniu swoje wyniki.

źródło oraz zdjęcia: Katarzyna Kozioł – rzecznik prasowy Centrum ŚDM Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?