SPIN

„Calineczka” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Aneta Borkowska czwartek, 23 kwietnia 2015, 13:25 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W środę (29 kwietnia) o godz. 18., na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Calineczka” w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej. Taneczną opowieść dla dzieci, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, przedstawią artyści Caro Dance.

Taneczna opowieść dla dzieci na podstawie najpiękniejszej i jednej z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena. Historia malutkiej dziewczynki, mniejszej od ludzkiego kciuka, która z racji swoich rozmiarów jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Dziewczynka – pełna wrażliwości i dobroci dla innych – odważnie podróżuje po świecie. Każdy, kogo spotyka na swojej drodze, próbuje ją zmienić na swoje podobieństwo. Calineczka w porę jednak zrozumie kim jest, o czym marzy, gdzie w jej życiu znajduje się szczęście.

Międzynarodowy Dzień Tańca (ang. International Dance Day, World Dance Day) to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego działającego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów – 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Rezerwacje i bilety dostępne w Punktach Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.